Pekárna: Gallet MAP 400


- možnost nastavit stupeň propečení kůrky (světlá, střední, tmavá)
- funkce odložený start max. 13 hodin
- akustický signál
- tlačítko PAUZE pro krátkodobé přerušení programu
- osvětlení
- funkce udržování teploty po ukončení pečení

Programy:
1. basic - základní
2. french - francouzský
3. wholewheat - celozrnný
4. cake - koláč
5. quick - rychlý
6. sweet - sladký
7. dough - těsto
8. jam - džem
9. bake - pečení
10. dessert - moučník
11. gluten free/baguette
12. ultra-fast - ultrarychlý
13. home made - vlastní

Program č. 11 - na pekárně uveden bezlepkový program (pozor - délka programu tomu však neodpovídá) na některých obrázcích na internetu je u tohoto programu uvedeno baguette.

Adresa výrobce:
Cena: 1999,-Kč
Příkon: 1320 W
Počet háků: 2
Počet programů: 13
Velikost chleba: max. 1150 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
yvouch
zkušenosti: Je to fajn pekárna, ale ještě se mi nepovedlo upéct buchtu na základní programový čas :o( vždy musím přidávat alespoň 40minut. Teď už konečně vím jak přidat celých 40minut najednou a nemusím tam běhat po deseti minutách :o))

liie
zkušenosti: ahojky mám tuto pékárnu a jsem spokojená.

Degres
zkušenosti: Koupil jsem pekárnu před 14 dny, tak se zatím poznáváme, ale mohu říct, že jsem zatím plně spokojen. Dokonce se při ní dá i spát. Když hněte, tak to spáče nevzbudí.

miamiarts9
zkušenosti: Ahoj, tuto pekárnu mám a bohužel od počátku se mi nedaří ani to základní a tj - chleba. Ani z osědčených receptů a ani z koupené směsi. Pokud je tu někdo, kdo je s ní spokojený, může se prosím se mnou podělit o recept, který má v pekárně vyzkoušený abych mohla zkusit a popř reklamaovat či nikoliv. Děkuji, Šárka

vozka
zkušenosti: V cenové kategorii je výborná. Na to jak je zpracovaná, jaké má funkce a co umí, mi připadá spíše levná. Měl jsem 2x pekárnu z Lídlu za cca 1200,- Kč a s touhle se to nedá porovnat. Z Lídlu pekla celkem dobře, ale použité materiály dost zacházely. Zpracování bylo taky takové čínské. Pekárna z Lídlu ale byla dost zatížená a vydržela celkem dost. Pekla tak 3-5x týdně kváskový-špaldový chleba, do toho nějaké to hnětení těsta na knedlíky, občas pečení sladkých mazanců... a po třech letech je na odpis. U této pícky to vypadá, že budou použity kvalitnější materiály. Jak povrchový plast, tak i vnitřní hliník. Perfektní vychytávka je "vlastní program" (č.13), kde je možnost nastavit časy všech cyklů (přidat-ubrat hnětení, kynutí, pečení...paráda). Světlo uvnitř nádoby asi pomůže až večer, jinak není moc účinné. Peče rovnoměrně. Hřející spirálu konečně navrhoval někdo s mozkem. Je ve dvou řadách (dole i nahoře) po celém obvodu pečící nádoby. Chleba je tak křupavý i shora, což u pekárny z Lídlu absolutně nešlo docílit. Udávaný příkon 1320W je vyšší proti jiným, u kterých se pohybuje příkon většinou od cca 500W do 900W. Zajímalo mě, jak to je se spotřebou, když je příkon vyšší. Hodil jsem pekárnu na měřák spotřeby a při hnětení bere 95-100W (motor), u odpočívání bere kolem 18W, ale po dosažení nastavené teploty se vypne na 0W a u pečení cca 1300 - 1310W, ale to jen opravdu krátkodobě (cca tak do 10s) pro udržení nastavené teploty. Takže celkem spotřebovala pekárna na upečení chleba v režimu basic něco přes 0,2 kWh (mám měřák s přesností jen na 0,1kWh) a celkově i po hodinovém udržování v teple ukazoval spotřebu 0,3 kWh. Tahle pekárna, co se týká hluku, proti té z Lídlu je jak Fabia a Traktor. návod na použití: http://www.euronics.cz/download/372881

Rosta
zkušenosti: Dnes objednáno...uvidíme.Jinak ted je v Euronicsu za 1499,-


Diskuse:

jarmule 19.3. 12:17  

Strašně moc se mi líbí :-) " YVOUCH " prosím, má tahle pekárnčka předehřev a jaký je rozdíl mezi programy 4, 6 a 10 a jak je to s tím programem č. 11. Moc by mě to zajímalo, docela bych na ni měla zálusk :-) Dík za příp. odpověď.

Gábina 11.8. 19:43  

Ahoj, přijde mi, že hrozně málo hřeje - při pečení buchty musím přidávat pečení na cca 40 - 60 minut a z vrchu není vůbec upečená. Na pečící formě udržím během pečení ruku... Je to normální? Máte někdo tuto pekárnu? Nevím jestli ji nemám reklamovat...

liie 3.1. 13:55  

ahojky,já mám tuhle pekárnu od vánoc a zatím nemám vše vyskoušené ale nádobu mám vyřicí.Buchtu jsem ještě nepekla až vyskouším tak napíši.

liie 12.1. 21:30  

Gabi,tak to není možní abys na ni udržela ruka to já ji mám uplně vařicí.to bych jí šla reklamovat mě tedy peče dobře ajsem spokojená.

jaja 25.3. 21:08  

Prosím jak je to s tím 11 programem velice by mně to zajimalo, protože kvůli němu jsem ji koupil a nějak se mi nedaří upéci bezlepkový chleba. Děkuji za informace postřehy

Degres 21.6. 15:01  

Dobrý den, program 11 jsem zatím nezkoušel, tak nevím, ale je napsáno bezlepkový, tak to asi tak bude. Jinak peče dobře. Zatím jsem zkoušel jen chleba a jedno těsto. Ale spokojenost.

Mayoiron 2.9. 18:05  

Dobrý deň.
No...objednal som si ju, pretože som na ňu čítal samú chválu, ale nechápem, prečo oproti ostatným značkám taká vysoká vatáž (príkon)až 1320 Watt oproti 500 - 800 Watt pri iných značkách.
Nepôjde to trochu do spotreby elektriny?

Milďa 13.11. 13:37  

Taky by mě zajímalo jak je to se spotřebou... jinak se mi moc moc líbí a je mým favoritem. uvažuji mezi touto a Gallet 207. líbí se mi i 205-tka..ale ta není již k sehnání.

Anndy 13.11. 19:48  

testy pekáren vycházejí cca stejně:
Test pekárny Bifinett KH 1171 / klik
Panasonic SD-255WXE - test / klik
Eta Harmony - test / klik
Moulinex Home Bread XXL - test / klik

Markéta 11.1. 18:44  

Dobrý den dneska mi přišla a hned jsem si upekla chlebík,ale zarazilo mě že se z ní při pečení doslova kouří u předchozí pekárny Tesco XXL jsem nikdy kouř nezaznamenala. Dělá to někomu taky nebo je to závada :( nebo myslíte že to může být tím že jsem v ní pekla poprvé?

Anndy 11.1. 21:23  

Markéta - vypálila si jí? vypálení pekárny

Markéta 12.1. 19:17  

Anndy : Ne :D ale tu svojí první jsem taky nevypálila a nehulilo se z ní ted jsem jí zapnula podruhé dělám perník tak jsem zvědavá co bude dělat až začne péct :)

Markéta 12.1. 20:04  

tak je to fajn perník se peče a z pekárny se nehulí :) uff to jsem si oddychla i když jsem zase pro změnu zjistila že víko pořádně nesedí :( ale asi to ničemu nevadí chlebík včera vypadal dobře

Coufalíková Dana 14.1. 17:50  

mám tuto pekárnu novou a už podruhé se mi nepodařilo upect chleba na základní program. Po upečení je moc světlý i když navolím tmavou kůrku. Poradí mi někdo kde asi dělám chybu? Děkuji.

Kateřina 27.4. 21:05  

Dobrý večer,
pekárnu jsem si zakoupila na doporučení prodejce, ale bohužel jsem úplně vyřízená, protože se mi ani jednou nepodařilo, aby mi vykynulo těsto, i přesto, že jsem dávala ingredience podle návodu, odměřené množství, droždí bylo čerstvé, ani nepřišlo do styku se solí... Prosím, poraďte, na jaký program dáváte kynout těsto vy? Já dávala na program 7 - DOUGH, pak jsem dala jen start - musí se tam ještě něco navolit? Už si příjdu jak blázen. Díky moc

Anndy 28.4. 6:49  

Kateřina - myslím, že program Těsto spouštíš správně. Jaké těsto si dělala?

Kateřina 28.4. 8:38  

Těsto na Kringel, taková klasika. Já už jsem z toho nešťastná :-(

Martin Vozka 25.5. 1:52  

V cenové kategorii je výborná. Na to jak je zpracovaná, jaké má funkce a co umí, mi připadá spíše levná.

Měl jsem 2x pekárnu z Lídlu za cca 1200,- Kč a s touhle se to nedá porovnat. Z Lídlu pekla celkem dobře, ale použité materiály dost zacházely. Zpracování bylo taky takové čínské. Pekárna z Lídlu ale byla dost zatížená a vydržela celkem dost. Pekla tak 3-5x týdně kváskový-špaldový chleba, do toho nějaké to hnětení těsta na knedlíky, občas pečení sladkých mazanců... a po třech letech je na odpis.
U této pícky to vypadá, že budou použity kvalitnější materiály. Jak povrchový plast, tak i vnitřní hliník.

Perfektní vychytávka je "vlastní program" (č.13), kde je možnost nastavit časy všech cyklů (přidat-ubrat hnětení, kynutí, pečení...paráda). Světlo uvnitř nádoby asi pomůže až večer, jinak není moc účinné.
Peče rovnoměrně. Hřející spirály konečně navrhoval někdo s mozkem. Jsou ve dvou řadách (dole i nahoře) po celém obvodu. Chleba je tak křupavý i shora, což u pekárny z Lídlu absolutně nešlo docílit.

Udávaný příkon 1320W je vyšší proti jiným, u kterých se pohybuje příkon většinou od cca 500W do 800W. Zajímalo mě, jak to je se spotřebou, když je příkon vyšší. Hodil jsem pekárnu na měřák a při hnětení bere 95-100W, u odpočívání bere kolem 18W, ale po dosažení nastavené teploty se vypne na 0W a u pečení cca 1300 - 1310W, ale to jen krátkodobě pro udržení nastavené teploty. Takže celkem spotřebovala pekárna na upečení chleba v režimu basic přes 0,2 kWh (mám měřák s přesností jen na 0,1kWh), s hodinovým udržováním v teple 0,3 kWh.

Tahle pekárna, co se týká hluku, proti té z Lídlu je jak Fabia a Traktor.

Martin Vozka

Šárka 21.10. 14:22  

tak svůj původní názor neumím smazat, nyní když už jsme se spolu sžily :-) jsem spokojená...

Rosta 7.2. 12:49  

V návodu píšou že u všech programu je odložený start ale ne u všeho..např program 4,5,8,10,11,12..jde to někomu?Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.