Pekárna: Eta 1147 Duplica


- nerezová pekárna
- dvě pečící nádoby
- jedna nádoba velká na 1,4 kg chleba - 2 háky
- druhá nádoba dvoukomorová po 1 háku
- popis aktuální činnosti při funkci na displeji
- akustický signál
- LCD displej
- možnost nastavit stupeň propečení kůrky
- možnost nastavit velikost chleba
- vnitřní osvětlení

Programy:

1. klasik
2. celozrnný
3. toastový
4. rychlý
5. sladký
6. dort
7. džem
8. těsto
9. ultrarychlý
10. pečení
11. dezert
12. domácí (vlastní program)

Rozmístění tlačítek:

- tlačítka jsou umístěna pod displejem vždy dvě vedle sebe a to takto:

PAUZA vedle CYKLUS
ČAS vedle SVĚTLO
VELIKOST vedle BARVA
MENU vedle START/STOP

Časová tabulka

Adresa výrobce: http.//www.eta.cz
Cena: 2713,-Kč
Příkon: 700 W
Počet háků: 2
Počet programů: 12
Velikost chleba: max 1400g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
barca79
zkušenosti:

Barucha
zkušenosti: Vypadá hezky a má spoustu vychytávek oproti Harmony

aiwina
zkušenosti: Tak jsem se stala majitelkou své první pekárny. Vegu jsem měla půjčenou byla jsem s ní spokojená, tak doufám že Eta Duplica mě nezklame. Je krásná na pohled, má přehledný dotykový displej, menu je v češtině. 12 programů: 1.KLASIK, 2.CELOZRNÝ, 3.TOUSTOVÝ, 4.RYCHLÝ, 5.SLADKÝ, 6.DORT, 7.DŽEM, 8.TĚSTO, 9.ULTRA RYCHLÝ, 10.PEČENÍ, 11.DESERT, 12.DOMÁCÍ(vlastní nastavení). Program pečení má max.dobu pečení 60 minut, ale jde prodloužit podle potřeby bez nutnosti zchladnutí pekárny. Má tlačítko pauza v programu, které jsem u Vegy postrádala a také vnitřní světlo a krásně, modře podsvícený displej s popisem aktuální činnosti pekárny. Pečení zdar přeji a ráda zodpovím případné dotazy na tuto Etušku.

Sehnalinka1
zkušenosti: Mám jí teprve první den, tak srovnávám s mojí minulou pekárnou. Zatím má u mě 1. Uvidíme jak pošlape dál. Jen mě mrzí že v návodu není časová tabulka.

Šébi
zkušenosti: Moje první pekárna byla Vega od Ety, měla jsem ji 9 let, minulý týden navždy zhasla. Teď mám 4 dny nádhernou Duplicu a má plno vychytávek, včetně nastavení času pečení.

Janinaj.
zkušenosti:

Janinaj.
zkušenosti: Po dlouhém váhání, jsem vybrala tuto pekárnu. Mám jí objednanou a doufám,že nebudu zklamaná :o((.

Janinaj.
zkušenosti: Po dlouhém váhání, jsem vybrala tuto pekárnu. Mám jí objednanou a doufám,že nebudu zklamaná :o((.

Šárčí
zkušenosti: Je to moje první pekárna a jsem z ní nadšená :-))

skuzus
zkušenosti:

Janof
zkušenosti: Takže je to moja prvá pekáreň. Vybral som si ju po podrobnom porovnaní s ostatnými a potom objednal z internetu. Bola o 33.- EUR lacnejšia. Podrobnejšie neskôr... Inak VAŠE rady mi veľmi pomohli prekonať prvotné "" problémy "

Mrcinka
zkušenosti: mám jí krátce ale zatím jsem převelice spokojena

Mrcinka
zkušenosti: mám jí krátce ale zatím jsem převelice spokojena

Bajushkaa
zkušenosti: Zatím ji mám jen krátce a je to moje první pekárna, ale jsem maximálně spokojená! Zatím se vše povedlo, je tichá, má vnitřní osvětlení...prostě bomba! :)

slavka.t
zkušenosti:

Janinamamina
zkušenosti: Mám jí jako svou první pekárnu, jednoduchá obsluha, po prvním přečtení návodu, jsem ho schovala do zásuvky, už nepotřebuji. Teď jen recepty z dámy, protože, receptář k pekárně nic moc. Jako velké plus je možnost volby velikosti nádoby. I dva chuťově odlišné chlebíky za jedno pečení, super výhoda. 3 velikosti háků, v těch mám ještě guláš, zatím používám nejmenší a největší. Kluci (6,4) rádi čučí na hnětení, umí si zapnout světlo a myslím, by zvládli i chleba :o))

xpool
zkušenosti:

sabi2006
zkušenosti: Pekošku mám od července a sem spokojená,zatím vše co jsem skusila šlapalo jak má. Dvojforma je bezva. Minulý týden jsem pekla chlebík a vedle bramborovou buchtu na odložený start a vše se povedlo.Na program těsto nedám dopustit.

Madlenka1
zkušenosti:

pajus*
zkušenosti: Zdravím, právě jsem si koupila novou pekárnu Eta Duplica po té co jsem vyreklamovala Etu Harmony. Zatím jsem nadšená, jen doufám, že bude fungovat a nebudu muset nic řešit se servisem Ety, protože to byla katastrofa.

Rubinola
zkušenosti: Zatím ještě nevyzkoušená / nahradila Unold 8660-má stejnou formu/.

lebahu
zkušenosti: 1.2. 2010. Mám ji 2 hodiny a zatím ji zkoumám, pokud někomu chybí časová tabulka, tak je totožná s touto pekárnou http://www.bielmeier.cz/out/oxbaseshop/html/0/images/wysiwigpro/Manual_BHG_395.pdf 7.2. 2010 Pekárna šlape jak hodinky, jsem z ní naprosto nadšená. 16.4. 2010 Pekárna stále v permanenci...i nekolikrát denně něco míchá nebo peče a stále jako nová. 7.11.2010 Pekárna stále OK, jsem s ní fakt spokojená.

mababi
zkušenosti: časovou tabulku k této pekárně najdete na adrese http://www.penzion.dukovany.cz/duplica.xls

Romana32
zkušenosti: 1.2.2010 Pro přehled o programech jsem si stáhla časovou tabulku od pekárny Bielmier 395, vyzkoušela náš nejoblíbenější chléb "Opičák" a jsem spokojená. Uvidíme jak bude pekárna "makat" dál.

Vaji
zkušenosti: Super kousek. Moderní vzhled a přehledný displej.Nemá chybu - jen doporučuji!!!

Trixy
zkušenosti: zatím jen první bábovka a makovec v dělené formě...má spoustu vychytávek a vypadá dobře...tak snad bude sloužit

Iveta-K.
zkušenosti: moje první a skvělá!!!

Jehlička
zkušenosti: Ode dneška mám tuto pekárnu,moc se nám líbila,je tišší než moje předešlá Eta Harmony.Doufám,že nám bude dlouho sloužit.

budulinka2
zkušenosti: 26.2.2010 Dnes jsem si tuto pekárnu koupila, takže ještě zkušenosti nemám žádné. Ale doufám, že mi bude věrně sloužit, jako pekárna Tesco. 10.3.2010 Po prvních několika pečeních musím jen chválit. Peče úžasně, chleba je i z vrchní strany krásně upečený, není bílý.

Ivkalbc
zkušenosti: Pekárnu mám asi 14 dní jako druhou v pořadí a zatím jsem nadšená, žádné výhrady! Hlavně mám radost z 2 forem, úžasné!

Tallu
zkušenosti: - dneska dorazila, vyzkouším a pak dopíšu :) - tak zatím maximální spokojenost, těsto super, dvojvanička taky, úplně jsem si jí zamilovala. - tak i po další době veliká spokojenost, už používám jen tuhle a druhá odpočívá

VVaja
zkušenosti: Pekárnu Duplica mám od včerejška, Tescová vypověděla službu dva dny před koncem záruční doby (naštěstí), vrátili mi penízky, tak jsem si přidala a koupila tady tuto. Dnes jsem ji umyla, vypálila a zítra bude premiéra.

beruš.ka
zkušenosti:

Jojooo
zkušenosti: Seznamujeme se... :-D

alpyk2
zkušenosti: Tak dnes byl můj den označený jako Pekárna, Tak se mě ji podařilo přvléct ručně s přesedáním 3x . Je vybalena vymyta a zítra bude zkouška, Tak snad to zvládnu. Jen také problém stáhnout tu časovou tabulku tak si poprosím někoho zvás. Taky to bude Etuška , Mám už Barusku pejska je na nicku

aja1616
zkušenosti: Pekárničku vlastním 3 mesiace a používam ju každý deň. Zatiaľ som s ňou spokojná. Dúfam, že to bude tak aj naďalej. Oproti pekárni, ktorú som mala predtým táto krásne upečie aj vrch chlebíka do hneda a nemá predhrievanie, čo mne osobne vyhovuje. 13.3.2012 - pred dvoma týždňami som po 1,5 roku reklamovala pekárničku - uvoľnili sa hriadele vo veľkej vaničke a začalo okolo nich trochu pretekať. Čakala som, že mi príde nová vanička, ale žiaľ vrátili mi peniaze. Inak pekárnička šľapala ako hodinky. Je mi za ňou smutno. Teraz hľadám novú pekárničku, lebo už si neviem predstaviť život bez nej.

Pitrýsek2
zkušenosti: Je to moje první pekárna,používám ji od května a mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti....maká několikrát do týdne!!

letnivanek
zkušenosti: Koupili jsme ji rodičům,pod stromeček 2010,vyzkoušena pekla jsem v ní jen dvakrát. Po poradě s děvčaty se musí přidržet prst na spínači start/stop déle než zareaguje.Byla jsem nešťastná,myslela jsem,že nefunguje tak tímto děkuji Tallu a sabi2006 za rady.Peče se v ní moc pěkně.Poměrně nehlučná,doufám,že budou rodiče spokojeni.

Anonym
zkušenosti: Pekárna se výborně osvědčila na všechny možné druhy chleba. Takže ji vřele doporučuji.

Nika2006
zkušenosti: Včera zakoupena za vyreklamovanou pekárnu Tesco BM08. Zkušenosti napíšu později.

marta-49
zkušenosti: marta-49 dneska mi přivezli pekarnuETA DUPLICU je to moje prvni pekarn tak se budu učit pect

ožamar
zkušenosti: jsem s ní moc spokojená

Ainny
zkušenosti: nulové. Na rozdíl od Siesty, která víc jak pět let šlapala jako hodinky, se mi u Duplicy nepovedlo ani vypálit vany, protože prostě netopí. Po vyřízení reklamace dostane ještě jednu šanci, tak doufám, že budeme mít víc štěstí. 9.2.11 - pokračování. Obchod vyřídil reklamaci bleskově vystavením dobropisu. Nová Eta Duplica zakoupena jinde a právě kyne první chleba, tak doufám, že smůlu jsme si už vybrali. ;o)

maddíí
zkušenosti: Jde o moji první pekárnu, zatím jsem pekla dvakrát, vždy úspěšně, avšak pouze ze směsí (Labeta). Ubrala jsem oproti doporučení 20 ml vody a chleba mi přišel akorát. Oceňujeme české popisky, myslím si, že tím si pekárna získá i manžela :-).

MataK
zkušenosti: Mile mne překvapila. Mám ji dva týdny a ještě jsem ji neuklidila z linky.

scherka
zkušenosti: Dnes jsem ji koupila a je nachystaná (umytá a vypálená). Zítra ji otesuji.

campouch
zkušenosti: je skvělá ;-)

sory
zkušenosti: zatím nemůžu posoudit jaká je,protože jí mám první den,ale je moc hezká:-)je to má druhá pekárna a oproti první je o hodně méně hlučná.Časem uvidím jaká je,ale zatím jsem s ní nadšená.

zuzi.s
zkušenosti:

Kirri
zkušenosti: super,výborná,po skoro 3 měsících šlape jak hodinky,používám ji i několikrát denně,kdybych si měla znovu vybrat,brala bych zase tuto,je prostě úúúžasná!!!!!!!

jatea
zkušenosti: Pekárničku mám už 4 týždne. Pár dní som ju mala síce v oprave (rosil sa mi display), ale už je to v poriadku. Chlebík z nej je vynikajúci. Odkedy ju mám, chlieb som nekupovala.

babiMinka
zkušenosti:

tana
zkušenosti: dlouho jsem vybírala svoji pekárnu nakonec jsem se rozhodla pro Dupliku jsem uplný začátečník zatím jen zkouším,ale jsem s ní moc nadšená moc se mi líbí,ale mám problém s tím ,že se mi u ní při pečení zamlžuje okénko

misik0
zkušenosti: Mám ji první den, ale zatím spokojenost. Je to moje první pekárna takže nemám s čím srovnávat ale první chlaba se povedl :-)

Shira3131
zkušenosti: Po Bifinette, ktorá nám slúžila pekných pár rôčkov, som zatúžila po nerezovom prevedení a voľba padla na Duplicu. Po pár rokoch používania absolútna spokojnosť: hlučné pípanie sme úplne prestali vnímať ;o) a aj keď momentálne je u mňa obľúbený kváskový chlieb bez hnetenia a t.j. bez potreby pomoci pekárne, využitie má na kaše: krupičná, ovsená a ryžová sú u nás pravidelne.

miisule
zkušenosti: Jsme dobré kamarádky :-)

jupe
zkušenosti: 29.7.11 Moje úplně první pekárna, mám jí od včera. Upekla jsem první chleba 0016, myslím, že se povedl. Jen mi trochu vadí to pípání - je dost hlasité.

jitkadomu
zkušenosti: 18.08.2011*mám svoji první pekárnu a zatím se seznamujeme:-)

jitkadomu
zkušenosti: 18.08.2011*mám svoji první pekárnu a zatím se seznamujeme:-)

nadeje169
zkušenosti: Včera jsme si pořídili tuto pekárničku,odpoledne muž vypálil nádobky a já dnes upekla první chlebík-selský-nevydrželi jsme a už ochutnali patičku,opravdu výborný.Trošku si odpočine domácí robot Eta 024,který vzorně slouží asi od roku 1993:-))

Šarda
zkušenosti:

renata72
zkušenosti:

ellienka
zkušenosti: tuto pekárnu mám 7 měsíců a jsem s ní velmi spokojena. Jediné, co nezvládla, byla prášková směs na chleba. Jelikož ale nemíním tyto směsi používat, tak je pro mne naprostým "požehnáním". Za celé ty měsíce jsem koupila běžné pečivo jen 2x, abych porovnala chuť. Peču chleba kváskový i z kvasnic - kvásek si živím svůj domácí. Peču bílé bagety, mazance, ještě jsem nestihla vyzkoušet sekanou a marmeládu - té jsem dělala asi 6 litrů, tak by se mi stejně do pekárny nevešla :-) A když teď vidím i ty ceny pečiva v obchodech, tak jsem vážně ráda, že ji mám. Navíc ta chuť.. Jediný problém, který s pekárnou mám - a zatím mě netíží, uvidíme časem - že odešly pod víkem na straně vedle panelu ovládání šroubky - jsou díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti úplně zrezlé, brzy se možná rozpadnou. Snad bude maličkost je vyměnit, ale pekárna je zatím v záruce, tak do ní nesahám.

ellienka
zkušenosti: tuto pekárnu mám 7 měsíců a jsem s ní velmi spokojena. Jediné, co nezvládla, byla prášková směs na chleba. Jelikož ale nemíním tyto směsi používat, tak je pro mne naprostým "požehnáním". Za celé ty měsíce jsem koupila běžné pečivo jen 2x, abych porovnala chuť. Peču chleba kváskový i z kvasnic - kvásek si živím svůj domácí. Peču bílé bagety, mazance, ještě jsem nestihla vyzkoušet sekanou a marmeládu - té jsem dělala asi 6 litrů, tak by se mi stejně do pekárny nevešla :-) A když teď vidím i ty ceny pečiva v obchodech, tak jsem vážně ráda, že ji mám. Navíc ta chuť.. Jediný problém, který s pekárnou mám - a zatím mě netíží, uvidíme časem - že odešly pod víkem na straně vedle panelu ovládání šroubky - jsou díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti úplně zrezlé, brzy se možná rozpadnou. Snad bude maličkost je vyměnit, ale pekárna je zatím v záruce, tak do ní nesahám.

ellienka
zkušenosti: tuto pekárnu mám 7 měsíců a jsem s ní velmi spokojena. Jediné, co nezvládla, byla prášková směs na chleba. Jelikož ale nemíním tyto směsi používat, tak je pro mne naprostým "požehnáním". Za celé ty měsíce jsem koupila běžné pečivo jen 2x, abych porovnala chuť. Peču chleba kváskový i z kvasnic - kvásek si živím svůj domácí. Peču bílé bagety, mazance, ještě jsem nestihla vyzkoušet sekanou a marmeládu - té jsem dělala asi 6 litrů, tak by se mi stejně do pekárny nevešla :-) A když teď vidím i ty ceny pečiva v obchodech, tak jsem vážně ráda, že ji mám. Navíc ta chuť.. Jediný problém, který s pekárnou mám - a zatím mě netíží, uvidíme časem - že odešly pod víkem na straně vedle panelu ovládání šroubky - jsou díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti úplně zrezlé, brzy se možná rozpadnou. Snad bude maličkost je vyměnit, ale pekárna je zatím v záruce, tak do ní nesahám.

ellienka
zkušenosti: tuto pekárnu mám 7 měsíců a jsem s ní velmi spokojena. Jediné, co nezvládla, byla prášková směs na chleba. Jelikož ale nemíním tyto směsi používat, tak je pro mne naprostým "požehnáním". Za celé ty měsíce jsem koupila běžné pečivo jen 2x, abych porovnala chuť. Peču chleba kváskový i z kvasnic - kvásek si živím svůj domácí. Peču bílé bagety, mazance, ještě jsem nestihla vyzkoušet sekanou a marmeládu - té jsem dělala asi 6 litrů, tak by se mi stejně do pekárny nevešla :-) A když teď vidím i ty ceny pečiva v obchodech, tak jsem vážně ráda, že ji mám. Navíc ta chuť.. Jediný problém, který s pekárnou mám - a zatím mě netíží, uvidíme časem - že odešly pod víkem na straně vedle panelu ovládání šroubky - jsou díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti úplně zrezlé, brzy se možná rozpadnou. Snad bude maličkost je vyměnit, ale pekárna je zatím v záruce, tak do ní nesahám.

Hablina
zkušenosti: Chybí tabulka programů, pekárna hrozně nahlas (a na konci programu dlouho) pípá. V programu č. 12 (domácí) bych ocenila možnost nastavení nulových časů - nepotřebuji pokaždé dvoje kynutí. Designově povedená a peče dobře.

věrča
zkušenosti: Velice dobrá pekárna sloužila mi 4 roky každý týden teď se roztrhl řemen tak mám problém sehnat náhradu,neboť v náhradních dílech eta ho nemají

Jana460
zkušenosti: Pekárna je úžasná,jenom jsem nevychytala jogurt

lumir
zkušenosti:

Judithka
zkušenosti: Nedám na ni dopustit. Velká spokojenost :-)


Diskuse:

aiwina 8.2. 13:01  

To:barca79,Barucha. Můžete mi prosím napsat velikost nedělené formy. Díky.

Barucha 9.2. 10:47  

nedělená forma je stejně velká jakou Harmony

Verka 9.2. 21:59  

Chtela jsem se zeptat, jestli se da v pekarne dopekat (pridat cas, pokud chleb nebo buchta nejsou jeste hotove) bez toho, aniz by musela pekarna nejdrive zchladnout. Diky

aiwina 10.2. 11:41  

Pro Barucha:Díky, moc se mi líbí a chtěla bych si ji koupit, ale bohužel jsem na netu nikde nenašla podrobnější informace o funkcích a programech. Proto bych Vás chtěla moc poprosit ještě o pár informací o ní. Zajímalo by mě zda má program marmeláda a dort? A také to na co se ptá Verka o to nastavené pečení zda musí zchladnout. Díky moc.

aiwina 10.2. 11:58  

Pro Barucha: Omlouvám se teprve teď mě napadlo se podívat jakou máte napsanou pekárnu v profilu tak se omlouvám že z Vás tahám informace o této pekárně. Díky aiwina.

frk 4.3. 8:03  

poprosil by som o skúsenosti s touto pekárňou.
Ďakujem

LenkaM 15.3. 18:39  

Zdravím,uvažuji o této pekárně-nevíte někdo, jakou má hlučnost?

aiwina 19.3. 19:11  

PRO LenkaM: Má hlučnost 65dB.

Trk 23.3. 19:29  

Ahoj, nechi vypadat jako nezkušená, pořídila jsem si pekárnu Eta Duplica. Chtěla jsem ji zapnout podle návodu, aby se vypekla forma. Nastavila jsem čas , program a nejde mi spustit.Po stisknutí tlačítka startsi Ani nezabzučí :-(. Chtěla jsem vás porposit o pomoc. Předem děkuji:-)

dobrota 23.3. 19:30  

Mám pekárnu HARMONY,ale dokoupila jsem si od této pekárny dělenou formu i s háky,a perfektně pasuje,už jsem včera pekla chleba a dopadlo to výborně.Na pekárnu jako takovou nedám dopustit!!!Bezvadná věcička.

dobrota 23.3. 19:37  

Pro Trk,já nechci nějak radit,ale jaký jsi nastavila program? Stačí nastavit program pečení při vypalování pekárny.A při ostatních programech ma možná pekárna předehřev tak se chvíli nic neděje, a spustí za malou chvilku.Pak písni jak to dopadlo.Držím palečky,protože pekárny jsou úžasný!!!

LenkaM 24.3. 16:43  

pro Trk - je třeba tlačítko chvíli držet, též jsme to řešili...:).Lenka

Trk 24.3. 20:04  

pro Lenku a Dobrotu. dopadlo to ok. Moc děkuji jistě budu informovat o úspěších Naší kuchyně.

tilopa 1.4. 10:28  

Ahoj holky, a u té dělené formy musí se dávat plná jak se píše že to je na 1000g (2x500g do každé) nebo si můžu dát i míŇ třeba do každé 200g a nebo péct jen v jedné a druhou nechat prázdnou ?

dobrota 1.4. 19:55  

Pro tilopa- v dělené peču třeba dva malý chlebíky,rozdělím recept vlastně na dva.Péct v jedné prázdné jsem zatím nezkoušela.Myslím že můžeš péct z míň mouky.Úspěchu zdar!!

skuzus 10.4. 21:21  

Zdravím všechny pekařky, tak dnes jsem si koupila novou pekárnu ETA Duplica, ale jsem z ní nějaká rozčarovaná. Za prvé:chybí mi tam časový rozvrh /původně jsem měla pekárnu Professor a časy se liší/ a za druhé, právě peču chleba z 600 g mouky, ale metličky se mi zastavují, jako by motor nestíhal, tak nevím co s tím. Děje se něco podobného i u vás? Díky za odpovědi.

Martina 11.4. 0:11  

Také zdravím všechny pekaře a pekařky,tahle pekárna je moje třetí a jen dodám,že už mám nějaký ten rok s pekárnami zkušenosti.Tahle Eta je opravdu vynikající a naprosto skvělá.Chlebíky mám krásné,neustále hledám nové recepty.Akorát byl jeden malinký problém se škvarkama,jelikož v receptu znělo,že se mají dělat 2xna program marmeláda.to prosím nezkoušejte a zapněte rovnou pečení.Tahle pekárna to na marmeládu prostě nezvládne,jinak je vše o.k. Přeji hodně úspěchů!!!

skuzus 11.4. 22:31  

Pro Martinu: to znamená, že vám se metličky v pekárně při hnětení nezpomalují? Před chvílí jsem dočetla jeden příspěvek na netu a jistý pekař tam též mluví o tom, že se mu metle zpomalují. Dnes jsem pekla rohlíky, zprvu vše bylo v pohodě, ale jak se těsto vymíchalo do tzv. koule, tak se opět zastavovaly. Nevím, ještě počkám, než budu reklamovat. Škoda, že i já nejsem tak nadšená jako vy.

LRadka 12.4. 17:07  

pro skuzus:
časování pro ETA Duplica:
http://penzion.dukovany.cz/duplica.xls

skuzus 13.4. 20:07  

Pro LRadku: mockrát děkuji, jen nechápu, kde jste tu adresu našla, díky.

LRadka 26.4. 5:39  

Poradte mi prosím, jak po ukončení pečení "odemčít ovládání" abych nemusela pekárnu vytahovat ze zásuvky. Na displeji je pořád symbol klíče a neumím se ho zbavit!

skuzus 26.4. 20:28  

Tak tento problém u mě taky nastal, pekárna nešla odemknout, tak musela vidlice ze zásuvky. Teď právě peču, tak jsem zvědavá, jestli to tak bude opět. A to světlo taky nerožnu behem pečení.Pekárna nejde odemknout.První pekárnu už jsem vrátila ve 14 denní lhůtě, objednala jsem si novou, ale ta nová je stejný šunt jako ta první. Pokud máte někdo jiný názor, tak ho prosím napište.

skuzus 26.4. 21:59  

Takže, už jsem dopekla, pekárna se asi zalekla, dnes problém se zámkem nenastal a to jsem zkoušela zhruba po cca 10 minutách. Jak to ale odemknout, když tlačítka cyklus a barva nereagují, to opravdu nevím.
Prosím, napište mi někdo, z kolika mouky nejvíce zaděláváte? Děkuji

Petr 7.5. 12:43  

Pekárnu mám zatím jenom krátce, ale taky už jsem jednou měl ten problém, že se zasekla a nereagovala na povely z klávesnice. Myslím se mi to stalo při odemykání, kdy člověk postupným zmáčknutím dvou kláves pekárnu odemkne a pak zazní párkrát informativní tón, že je odemknutá. Tak právě ještě než skončil tento tón, tak jsem začal mačkat další tlačítko na klávesnici a to už nepobrala a zasekla se. Od té doby radši vždycky počkám až skončí ten tón a pak až mačkám další a zatím se mi to znovu nestalo. Monžá to někomu pomůže, ale jak čtu vaše problémy, tak vám nejde vůbec odemknout a to se tomu mému problému nepodobá.

Taňule 30.5. 11:50  

Zdravím vechny pečící,
můžete mi prozradit, jestli má tatopekárna odložený start na program těsto? Díky

Sehnalinka1 1.6. 16:22  

Zdravím všechny, reaguji na příspěvek ohledně švarků. Já už je v Duplicce zkoušela a pekárnička to zvládne a nádherně. Jen se nebojte a byly faaaaaaaaaakt super.

Táňa 2.6. 8:44  

Ještě jednou zdravím všechny pečící v Duplice,
můžete mi napsat prosím rozměry dvojvaničky? Zejména výšku a šířku? Ráda bych si dvojvaničku dokoupila de Deliccy, a potřebuji vědět jestli se mi ta vejde na výšku. Díky

Jana 17.7. 22:27  

Prosím o informaci, jestli je možné péct jen v jedné formě a druhou nechat prázdnou. Dík!

Bajushkaa 31.7. 9:22  

Jana: Ano, je.

Janinamamina 31.8. 14:06  

Mám jí jako svou první pekárnu!!! Jsem moc, moc spokojená, za týden upekla cca 11 chlebů, udělala těsto na knedlu a bagetky. Díky Dámě jí vlastně mám, protože jsem se zde nadchla spoustou receptů. Chtělo by to, ale vydat kuchařku, protože na chalupě nemám net a tam se peče nejlépe... Díky za super stránky...

xpool 1.9. 9:51  

Janinamamina - kuchařka je ke stažení u konkurence např. zde
http://www.moulinex.cz/moulinex/prodcz.aspx?k=29&i=8882 (je to dost divný formát, tak doporučuji tisknout 4 stránky na jednu oboustranně jako knížku a jde to)

Jana - Bajushkaa - péct v jedné nádobě bych moc nedoporučil je to asi trápit suchou pánvičku na plotně a po více cyklech by mohlo dojít v lepším případě vzniku barevných skvrn a v extrémním případě i k odlupování nepřilnavého povrchu (ale asi dost straším, to by nastalo až po mnoha a mnoha cyklech a při dnešní ceně té vaničky, není problém koupit novou :-). Ale nevidím důvod proč takhle péct, pokud chce člověk upéct jeden chleba tak od toho je velká nádoba a navíc v té dvoudílné ty chleby nemají stejnou konzistenci v celé výšce (nahoře jsou více nadýchanější než níže, kde jsou mnohem hustší).

Táňa – podle fotky co jsem viděl bych řekl, že to má stejné nádoby. Jinak přibližné rozměry: výška 18 cm, délka měřená nahoře 24 cm, šířka nahoře 14 cm a vzdálenost mezi hnětacími hřídeli (rozteč os) asi 11 cm.

Anndy 2.9. 21:00  

Janinamamina - na kuchařce se intenzivně pracuje.....

sabi2006 26.10. 10:06  

Prekárna zatím od července funguje výborně. Nedám dopustit na program těsto. Hlavní zátěž bude začátkem prosince,až poprvé budu dělat těsta na cukroví,tak sem moc zvědavá jak to dopadne.

Cassius 12.11. 17:06  

Jak je psáno již výše,pekárna nemá téměř chybu, jen se mi zdá, že po cca 30 pečeních se začíná viklat nádoba v úchytu na dně pekárny a zdá se trochu hlučnější při hnětení,ale určitě se tímto nedejte odradit, myslím, že je to nejlepší pekárna na českém trhu a za tím si stojím.

sparklet 13.11. 16:02  

Mate nekdo zkusenosti s pekarnou Harmony i Duplica? Rozhoduju se, kterou koupit. Mela jsem Harmony, ale porouchal se motorek a oprava by stala skoro stejne jak nova pekarna. V cem je Duplica lepsi nebo horsi? Da se pouzit nadoba z Harmony do Duplicy, jsou stejne hlucne? Predem diky za radu.

Pekar 20.11. 13:35  

Zdravím, rozhoduji se mezi Domo 3955 a Eta Duplica. Poradí někdo která je lepší a spolehlivější?

amare2 23.11. 20:20  

Dobrý den,
nějak se nemůžu dopátrat, zda má ETA Duplica možnost odloženého startu, prosím, kdo ji máte, psíněte mi tuto informaci - řeším, zda si ji koupit nebo ne, zatím vede, tak abych se utvrdila definitivně :o)
Díííky.

sparklet1 10.12. 20:58  

pro amare2: ma odlozeny start 10 min. az 12 hod.

pajus* 20.12. 20:46  

Zdravím, někde jsem se dočetla, že v této pekárně se dá do dokončení pečení opět pekárna zapnout a péct dál. Prosím může mi někdo napsat zkušenost s tímto?? Chtěla bych si pekárnu pořídit. Děkuji za odpovědi. Pavla

maxirobo 30.12. 12:02  

Zdravím,mám Duplicu druhý den a nejde mi signalizace přidání ingrediencí.Nevíte někdo co stím..

sabi2006 10.1. 21:53  

pajus -ano hned po dopečení se dá přidat pečení okamžitě, nastavit program pečení a přidat čas-nejméně jde 10minut,tak pokud chcece kratší dobu je třeba to ohlídat.Používám to a opravdu se nemusí čekat na schladnutí pekárny.

pajus* 16.1. 19:16  

Sabi děkuji za odpověď. Pekárnu jsem nakounec koupila a jsem zatím nadšená. Před ní jsem měla Harmonku, tu jsem nakonec vyreklamovala a koupila už raději tuto. To, že je možné dopékat je opravdu super.

terezzz 24.1. 15:40  

Dobrý den vespolek,

nevíte prosím někdo, jestli tato pekárna umí udělat i nekynuté těsto - třeba na vánoce apod. Díky za odpověď :)

Anndy 24.1. 16:06  

terezzz - všechny pekárny zvládnou těsta třeba na cukroví, perníčky a jiná neknutá těsta. Nutné zvolit program bez předehřevu - Rychlý, Superrychlý, Těstoviny .... pozor u programů, které pokračují pečením :-)) Hlídat a včas vypnout!

terezzz 2.2. 16:15  

tak mám další dotaz: pořád se mi tam objevuje symbol klíčku, jak se ho mám zbavit? Nejdřív se objevil po vypálení formy a to jsem pekárnu vypla ze zásuvky, teď jsem zapnula program Těsto - 8 a po chvíli se to tam objevilo zas

terezzz 2.2. 17:56  

ehm... "už" jsem si to přečetla: stačí stisknout tlačítko cyklus a potom barva. Stejný postup je pro zamykání i odemykání

Vaji 4.2. 18:03  

Dnes jsem si pořídila druhou pekárnu značky ETA. K pětileté Siestě přibyla sestřička Duplika. Vzhledově úplně jiná, moderní, super ovládání. Díky návštěvám vašich diskusí jsem ji pořídila za akční cenu 1910,-. Již prochází zkušebním provozem a peče svůj první chlebík a určitě nebude dnes poslední. Na obrázku nevypadá nic moc ale po vybalení srdíčko zaplesalo.

Jehlička 24.2. 17:38  

Dnes jsme koupili novou pekárnu,sice jsem už z Ety pekárnu nechtěla,ale tahle se nám líbila.Tak uvidíme jak sní budeme spokojení.

elchirk 28.2. 18:21  

Pekárnu máme asi 4 měsíce a jsme s ní moc spokojení, zatím teda jen pečeme chleba, nebo dělám kynuté těsto na jiné dobrůtky. Chtěla bych se jen zeptat, jestli máte někdo jasno v těch hácích. Já používám zatím na všechno ty střední a problém doposud nenastal. Děkuji za odpověď.

jarmule 30.3. 10:39  

Dneska jsem vybalila objednanou né celou Duplicu, ale jen dvojnádobu, ona totiž sedí i do Harmonky kterou mám, ale dočetla jsem se tady v jednom příspěvku, že co upečete ve dvojnádobě má jinou konzistenci u vrchu nádoby- nadýchanější- a u dna nádoby- hutnější. Chtěla bych se zeptat, mátě někdo taky takovou zkušenost?? Opravdu se tak děje?

jarmule 30.3. 11:07  

A ještě bych se chtěla zeptat, z jakého množství mouky pečete chleba a z jakého množství mouky pečete s prdopečem ... přibližně, nemám žádnou zkušenost a bojím se, aby mi něco z dvojnádoby nepřeteklo :-( Moc díky za rady :-)

xpool 6.4. 13:38  

Re: elchirk - střední háky jsou do velké nádoby, do dvojdílné se ani nevlezou, takže je jasné že ty malé háky jsou pouze pro dvojdílnou nádobu do které se jako jediné vlezou. Velké háky osobně používám pro větší těsta (větší množství mouky cca od 750 g a víc), jinak pro pečení i větších chlebů většinou používám střední háky, že to pak zanechá menší díry.

Re: jarmule - chleba si můžeš upéct z jakéhokoliv množství těsta, záleží jak ho chceš mít velký chleba :-). Jinak osobně s prdopečem nepeču vůbec, když už chci dobrý domácí chleba, tak si ho přeci nezkazím kopou nezdravých přídavných látek (tzv. Eček), které jsou v prdopeči. Osobně peču pouze z klasických kvasnic, které těchto přidaných látek obsahují nejméně. Vyjímečně peču z kvasnic v práškové podobě (ty mají taky bohužel většinou nějaké ty Ečka :(, ale to pouze když používám odložený start a klasické kvasnice by k tomu právě být použity nemohly.
Co se týče té konzistence těsta v dvoudílné nádobě, tak to jsem psal já, ale to ne neduha každého velmi nadýchaného chlebu, to ti vznikne i ve velké nádobě, když uděláš vysoký chléb. Ale dá se to dobře ovlivnit hustotou těsta a dalo by se říci, že to vzniká hlavně u řidšího těsta, které navíc je dost nakynuté (takže vlastně je to spíš nepovedený chleba, že je těsto moc řídké a překynuté :-). Ale kupodivu se mi to už párkrát takhle povedlo upéct a dokonce i bez propadnutí těsta do Učka.
Jinak co se dvojnádoby a množství těsta týče, tak to chce zase vyzkoušet. Záleží na tom,jaké pečete u vás chleby. Já osobně peču spíše nadýchanější, takže se mi běžně stává, že to nakyne po okraj nádoby a občas i udělá pěknou čepičku jak už to přetéká :-). Pak samozřejmě záleží na použité mouce, každá se chová jinak a k nakynutí do stejné výšky je potřeba jiné množství mouky hladké a jiné celozrnné nebo žitné. A nakonec samozřejmě množství vody hraje také velkou roli, čím více vody, tím je těsto řidší a nakyne to do vyšší výšky. Takže psát tu čísla je zbytečné, chce to otestovat na daném typu chleba.

Verena-V2 21.10. 10:42  

Tuto pekárnu mám 14 dnů, vyhrála jsem ji na Aukru za slušnou cenu (v porovnání s internetovými obchody). Velmi se mi líbí program Zavařenina, každý den vařím puding. Předtím jsem měla Moulinex a tam to nešlo, tak jsem tímto programem přímo nadšená. Chleba i těsto jsou z ní perfektní.
Přeji všem hodně úspěchů v domácím pečení.

ajka53 22.11. 19:01  

Rozhodujem sa s kúpou Eta duplica, chcela by som sa opýtať, či sa dá piesť aj bezlepkový chlieb a nejaké skúsenosti,,, dakujem

Anndy 23.11. 12:13  

ajka53 - speciální bezlepkový program mají pekárny např. Moulinex XXL, Baguette, Panasonic, Brandt (Fagor), Concept....kde speciální program není, lze na přípravu bezlepkového pečiva většinou použít program Sprint/Rychlý nebo program Rapid (bývá to psané i v návodu)
Zajímavá diskuse Bezlepková dieta /klikborekb 25.12. 14:27  

Pořídil jsem Etu Duplicu po přečtení mnoha pozitivních recenzí a jsem trochu rozčarován z hlasitého a pípání, které pekárna vydává. Bude to stejné i v noci nebo se při odloženém startu chová inteligentněji? Jde hlasitost někde regulovat?

marta-49 7.1. 15:06  

marta-49 dneska mi přivezli pekarnu DUPLICU je to moje prvni pekarna tak se budu učit pect

Ainny 27.1. 14:32  

Odešla mi Siesta, s kterou jsem byla spokojená, tak jsem volila Duplicu a teď jsem vytočená do bílýho žáru. Vypalování nádob se nekoná. Čas běží, ale topné tělísko zůstává stále chladné... Tak nevím jestli mám jenom pech a dát jí ještě šanci nebo si koupit jinou. Na zítra už jsem doma slíbila koblihy, takže je budu muset zadělat hezky ručně. Já bych se vztekla!

zaxon 28.1. 14:04  

Tuto pekárnu jsem si pořídil po tom,co u tescové mi odešlo ložisko hnětače.Co je nesporná výhoda,že k této pekárně koupíte veškeré náhradní díly.Moc se mi zamlouvá 12 program,kde si všechno můžete nastavit sami.Jinak zatím spokojenost, doublenádoba je paráda.

Martina 10.3. 20:26  

Dnes jsem prvně pekla v této pekárně a zdá se mi během pečení v horní části z boku dost horká. Je to normální?

Martina 10.3. 20:28  

Ještě dotaz. Když dopeče a chci přidat ještě nějakou dobu na dopečení, jak na to? Vypnout a pak zapnout jako nový program? To mi ale hlásí, že je moc rozpálená a nejde to....

Anndy 10.3. 21:47  

Martina - ao pekárna může být při pečení dost horká.

Program Pečení nejde spustit znova (pro dopečení):
jedna série Eta Siesta, jedna série Eta Harmony, Concept PC 5020, Bifinett KH 1172, Domo DO 2625 CG, Sencor 1030, Professor 05, Tesco XXL,…

Někdy ale lze i toto obejít – pár minut před koncem programu pekárnu vypněte a program zapněte znova – u některých to opravdu funguje!!!

Martina 10.3. 21:51  

Zkoušela jsem základní chleba zde doporučován k prvnímu pečení. Možná dám příště raději propéct rovnou více a případně dřív vypnu. Jen jsem za celou dobu pečení na základní program nezaznamenala signalizaci na přidání např semínek apod. Ale je možné, že mou pozornost jen odvedlo dítko. Podle manuálu by v určitou dobu signalizace měla být.

Anndy 11.3. 14:47  

Martina - to je divné. Jinak semínka můžeš přidávat rovnou do tekutin

Zuzana 12.3. 20:02  

Zdravím, prosím Vás, je možné péct chlebík jenom v jedné z těch malých formiček? Nebo musí být obě plné? Chci koupit pekárnu, ve které se dá péct právě takto malý (mám raději každý den čerstvý a jsme jen 2), ale zase chci mít možnost upéct i jeden velký. Tato pekárna se mi líbí a je teď i za dobrou cenu. Díky za rady!

MataK 13.3. 9:00  

Signalizace funguje, byla jsem jen nepozorná.Martina

Anna 20.3. 15:53  

Pekny den.
Mam zaujem o tuto pekarnicku.Len ma trosku odradzaju niektore recenzie ohladom spolahlivosti...Oplati sa ju kupit?
Vopred dakujem za Vase postrehy z uzivania pekarnicky.

aja1616 24.3. 13:27  

Zuzana - pri pečení musia byť naplnené obidve formičky. Môžeš, ale piecť v jednej obyčajný chlieb a v druhej sladký. Do každej formičky môže ísť len po 250 g múky.

jateaja 25.3. 14:35  

Mám požičanú pekáreň ETA SIESTA, a rozhodujem sa, že si kúpim buď SIESTU, alebo túto DUPLICITA. Viete mi poradiť, pre ktorú sa rozhodnúť?

jatea 30.3. 14:30  

Tak už mám doma pekárničku a som nadšená. Práve sa mi pečie prvý chlebík. Mám z nej radosť, ako malé dieťa z hrčky :-)))

jatea 31.3. 10:50  

Prvý chlebík je upečený a už aj skoro celý zjedený. Lepší chlieb som ešte nejedla, určite taký v obchode nedostať.
Len neviem, na čo je na pekárni - PRIHRIEVANIE.
Nedá sa to nejako natrvalo vypnúť? Je tam aj pri odloženom štarte?

Anndy 31.3. 21:06  

jatea - vypnout se nedá. Nejlépe je po ukončení pečení ihned chléb vytáhnout

Emo 1.4. 20:23  

jatea,natrvalo sa to vypnut neda...ale,staci po dopecení chleba dlhsie podrzat tlacitko Start Stop , az potom vytiahnut zo zasuvky...inak si pekaren mozete pokazit....chlebík je z nej ozaj dobrýýý...

Radka Dufková 8.4. 10:19  

Dobrý den,mám týden mou první pekárnu v životě a jsem nadšená,je to eta duplika a je skvělá,všem ji doporučuji

jatea 8.4. 10:56  

Anndy, ďakujem. Vyberám chlieb, hneď po upečení, nevidím dôvod nechávať ho tam dlhšie.
Emo - keď po upečení dlhšie držím START/STOP, tak mi naskočia na dispay údaje, akoby som chcela znova piecť. Je to normálne?

Anndy 8.4. 12:00  

jatea - také vytahuji chléb hned, jen v nových pekárnách jde zpočátku hůře vyndat, chvilku počkat je lepší, chléb se malinko stáhne.
Přidržením tlačítka Start / Stop se pekárna vynuluje a naskočí opět Základní program.

jatea 11.4. 12:12  

tak, v piatok som zaniesla moju DUPLICU do záručnej opravy :-((((. Vždy asi 15 - 20 minút pred koncom pečenia sa mi zarosil display. Robí to niekomu aj Vám? Nejako mi to veľmi nevadilo, ale bála som sa, že sa niečo pokazí. Pýtala som sa na to v ETE a doporučili mi ju dať do opravy. Inak chlebík z nej je výborný, dúfam, že mi ju čoskoro opravenú vrátia

misapoho 11.4. 15:50  

Ja taky ponesu pekarnu do opravy, nejde mi zmacknout start :o(((

Kirri 11.4. 17:49  

chtěla bych vyzkoušet upéct chlebík na odložený start,ale mám trochu obavu z toho přihřívání,vypnout se to asi nedá,tak nevím,nebude ten chlebík vysušený?????Máte s tím někdo nějakou zkušenost????Mám dupliku,mám ji 14 dní a zatím jsem pekla jen normálně,hned po upečení vytáhnout,nikdy jsem nenechala přihřívat,prosím napište,děkuji

jatea 12.4. 10:22  

Práve mi oznámili z opravy, že pekárnička je už hotová. Kým bola v oprave, piekla som na Sieste. No chlebík z Dupliky sa mi zdá byť lepší, neviem, či je to tým, že Siesta má 6 rokov, alebo Duplika je už vylepšená. V každom prípade mám ale radosť, že je už v poriadku :-))))

Anndy 12.4. 11:20  

Kirri - odloženého startu se bát nemusíš.
Je fakt, že pokud jsou horké noci, není úplně ideální zadělávat těsto z mléka, dá se ale nahradit sušeným, ale to by museli být fakt pařáky.
Recept si ale vyber takový, který máš vyzkoušený a víš, že bude akorát - konzistence těsta

pytlice 13.4. 12:00  

Dobrý den, pekárnu mám od včerejška a zatím max spokojenost. Jenom by mě zajímalo, když při pečení stisknu tlačítko světlo, tak se mi rozsvítí jenom displej a ne světýlko v pekárně. V návodě ale píšou, že by mělo svítit i uvnitř. Jak to teda je? Díky moc.

pytlice 13.4. 12:09  

Ještě jsem zapoměla na jednu věc, zkoušela jsem poprvé sladkou buchtu bez kvasnic (jenom s práškem do pečiva), zapla na program dort a překvapila mě fáze kynutí. Tak se chci zeptat, jestli to nevadí? Normálně můžu buchty s prdpopečem (tzn. bez droždí) péct na program dort nebo moučník? Dneska jsem si nebyla jistá tak jsem nakonec těsto jenom umíchala bez kynutí a pak dala program pečení. Ale příjde mi to zbytečně komplikované. Díky za odpověď.

Anndy 13.4. 12:40  

pytlice - fáze kynutí při programu Dort / moučník je pouze pár minut, je to spíš přihřívání a vůbec se nemusíš bát na tenhle program péct s práškem do pečiva.

jatea 13.4. 13:53  

pytlice- tiež som mala rovnaký problém, že sa mi rozsvietil len displej pri stlačení tlačidla svetlo. Ale je to len tým, že panel je zablokovaný, najprv treba odblokovať tlačidlami Cyklus a Barva a až potom tlačidlo svetlo.

pytlice 13.4. 18:01  

Jsem nadšený pekař začátečník takže díky moc za rady. Určitě vyzkouším. Mě se právě zdálo, že se na to osvětlení už někdo ptal, ale nemohla jsem najít odpověď. No a k tomu druhému - právě mě zarazilo, na co by tam pak ty programy na pečení sladkého byly, kdyby se to muselo dělat tak složitě. Mějte se.

zvedavec 20.4. 14:43  

dobry den, chcela by som sa spytat daju sa v tejto pekarni upiect aj dva chlebiky naraz rozne cize jeden celozrnny a druhy prebars biely?
dakujem

pytlice 29.4. 20:45  

Odpověď pro zvědavce - já běžně peču v té dvojité formě - jeden chleba obyčejný kmínový pro děti a druhý pro sebe slunečnicový. Program dávám základní - velikost 1000 gr. Takže určitě se toho nebojte a vyzkoušejte.

scherka 20.5. 14:50  

Ahoj pekařky. Mám tuto pekárnu několik týdnů a jsem dost nešťastná z jedné věci. Pokud dělám jen těsto, třeba na rohlíky, je hrozně matlavé. Myslím, že je to tím, že je dost teplé. V předešlé pekárně jsem měla těsta nádherná, nemuselo se s nimi nic dělat a teď ty samé recepty a je to k pláči. Máte někdo podobnou zkušenost? Co s tím?

babiMinka 20.5. 16:09  

scherka No to je mi záhada....normálně bych řekla, že je moc tekutiny. Přisyp po troškách mouku,nic jiného neporadím.

Anndy 20.5. 17:49  

scherka - během hnětení si těsto ohlídej a kdyžtak přisyp trochu mouky. Je možné, že tvoje nová pekárny více nahřívá, než ta první, proto tyhle "problémy, ale to vůbec nevadí, těsto prostě uprav, aby nebylo matlavé a pak se s ním krásně pracovalo - pokud budeš pak péct na plechu.

scherka 21.5. 9:11  

Tak moc díky za poradu. Nějak to budu zkoušet a uvidím, ale přisypávat jsem zkoušela, při hnětení je pěkné, ale po vytažení vždy zjistím, že se budu zase patlat...jdu dnes dělat knedlík, tak to nějak zpatlám-zmatlám a děj se vůle Boží...

tana 22.5. 17:13  

Jsem začátečník mám svoji první pekárnu Eta Duplika mám ,ale problém s tím , že se mi po celou dobu zamlžuje okénko máte někdo ten problém?

jatea 23.5. 9:47  

Chcem sa opýtať, chcela som piecť väčší chlieb a išla som dať väčšie metličky. No ale hriadelky, na ktorú sa metličky nasúvajú sú nižšie, ako je tá časť, ktorá sa nasúva. Pritom otvory pri nižších metličkách mám zároveň s výškou hriadeliek. Máte to aj vy tak? (dúfam, že som to zrozumiteľne popísala)

Kirri 8.6. 11:53  

Mám tuto pekárnu od 20.3.2011,je prostě skvělá,super,nejlepší,nevyměnila bych ji za nic na světě!!!!!!!!!!Používám ji i několikrát denně,využívám dvojvaničku,když chci upéct najednou 2 různé druhy chleba,na 500g používám střední háky,na 750g mouky používám velké háky,no prostě supeeeer!!!!!!!Okénko se mi taky trochu zamlžuje,ale není to žádná závada,z těsta se při kynutí odpařuje voda.

EasyVamp 30.6. 1:56  

Bohužel totální zklamání. Pekárna přišla v pondělí, a hned při prvním pečení selhala. Odešly ovládací prvky, pekárna se zamkla a už nešla odemknou. Následně po prvním hnětení ze z ní zakouřilo a pravděpodobně odešel motor hnětačů. Bohužel přístup prodejce (elektro-kuchyne.cz) k reklamaci je takový že to máme zaslat sami přímo do ETA Hlinsko a to vše na své náklady. Takže doopravdy totální rozčarovaní. Nicméně v nedalekém obchodě měli za velmi příznivou cenu Eta 7149 Delicca. Zakoupena hned v úterý, hned první chlebík se velice vydařil a byl chutný. Tak snad na ETA nezanevříme, navíc jsme byly ubezpečeni že případné reklamace můžeme řešit přímo v obchodě. Čili doporučení je vyhnout se internetovým obchodům :-( Máte někdo zkušenost s reklamací u ETA? Prosím o rady.

jatea 30.6. 18:02  

Ja som asi po mesiaci reklamovala pekárničku. Kupovala som cez internet a našla som si najbližšiu opravovňu ETY. Zaniesla som a o týždeň mi poslali mail, že pekáreň je hotová. Odvtedy nemám s ňou problém

pixma 8.7. 16:02  

pekárnu použivam asi dva měsíce (předtim pekárna Fagor,která mě zklamala a po 2 měsíčním provozu chcípla) a je prostě skvěla dobře peče má osvětlení což je velky +,předtim jsem lital s baterkou mužu všem doporučit a hlavně levné nahr.díly což o jiných říct nemůžu.Prostě Eta opět nezklamala .

dědajarda 12.8. 19:09  

Dobrý den,pekl jsem první chlebík podle návodu prní pečení.Vše bez problému,jen vršek byl moc světlý.Přidal jsem dopečení 10 min.Do dvou třetin krásná křupavá kůrka,vršek světlý.Kde jsem udělal chybu?Prosím o radu.

Anndy 12.8. 19:38  

dědajarda - vítej mezi pekaře!!!!
Chyba nebyla nikde, není potřeba dopékat, protože zhora nebude nikdy chléb tmavý! Bude sice upečený, ale nebude mít barvu, jak z trouby!
Zhora v pekárně není žádné topné těleso, tudíž nemá odkud vzít kůrka barvu

Ježibaba1 18.8. 11:03  

včera jsem dělala 1 chleba a nepovedl se píšou že směs se má dát na program RYCHLY 5 , tak jsem tak učinila a čas 0:16 do konce se zastavil a celý blikal a nešla dal nevíte někdo proč?

Anndy 18.8. 16:28  

Ježibaba1 - směs doporučuji na program Základní.
JAK NA (nejenom) PRVNÍ CHLÉB / klik
To, že se program sám stopnul - pauza - je divné

jitkadomu 18.8. 18:04  

Ahojte! Tak u mě zatím první den a po ochutnání prvního chlebíku naprostá spokojenost! Drobné zádrhely z mé strany se vychytají určitě časem:-)

jitkadomu 19.8. 14:04  

Prosila bych radu - jak moc intenzivně se musí držet tlačítka CYKLUS a BARVA, když chci pekárnu odemknout.
Když zmáčknu CYKLUS, pípne mi to a pak už nic:-( Díky za radu!

jitkadomu 19.8. 19:03  

Už je to OK! Stačilo se líp dotknout, na to správné tlačítko:-)

Druell 12.10. 14:15  

Dobrý den, dneska mi došla domů tahle pekárna. A teď v ní zkouším poprvé péct, ale všimla jsem si, že v ní někdy lupe? Je to normální u téhle pekárny?

Akimka 14.10. 8:26  

Dobrý den, mám ji týden a jsem moc spokojená, krásný mazanec, krásný chleba..jenom těsto při přípravě nebylo to pravé...dá se nějak přidat vymíchání těsta? A program Vital...netuším..čtu pořád dokola..a asi jsem natvrdlá...jak ho používáte..dá se třeba tu dát jenom vypracování těsta a kynutí? A program DORT...používáte?

Akimka 14.10. 8:35  

To se opravdu dá v této pekárně míchat těsta na vánoční cukroví? Já to dělám v robotu zatím a co je tedy lepší? A který program?

Anndy 15.10. 9:01  

Akimka - Vánoční cukroví - těsta zadělaná v pekárně / klik

Karolína 26.10. 13:39  

Dobrý den, zvažuji koupi této pekárny, rozhoduji se mezi ETA Duplica a ETA Delicca a chtěla bych se zeptat, zda u této Duplica lze také navolit u velké nádoby velikost chleba, zda když nasypu třeba jen půl kila již namíchané směsi, nebude tech chlebík nějáký nízkým placatý. A jaké je maximální množství mouky, do jedné z těch dvou komor u dvoukomorové formy. Děkuji moc za odpověď

Anndy 26.10. 16:42  

Karolína - velikosti nastavení chleba se nemusíš bát. I když dáš 500 g směsi anebo mouky, chléb bude parádní! Stejně většina receptů je právě z 500 g.
Pokud dáš směsi nebo mouky méně, chléb se taky povede.
Do jedné dvouvaničky se doporučuje dát min. 250 g mouky nebo směsi

Karolína 26.10. 20:42  

Anndy - díky moc, takže to vyhraje asi tahle ETA Duplica.

modrina 2.11. 12:18  

Tak se hlásím mezi majitele této pekárny. Pro mě je to pekárna už třetí (Kenwood a Moulinex), takže jsem srovnávala. Ale hlavně všem děkuju za tuhle diskusi, protože bez ní bych nevěděla o zamykání displeje, a než bych se k tomu dostala v návodu, asi by mě kleplo. :) Jen jsem měla strach, že nebudu vědět, jaké háky použít do dvojvaničky, ale jelikož ta má jiné hřídelky, je to blbuvzdorné. :)
A první dojmy - vypadá bytelně (snad bytelná i bude) a hezky, ovládání je celkem intuitivní (jen kdyby se to pořád nezamykalo..), přehled, co se právě v pekárně děje, se mi moc líbí, možnost si posvítit je milá (jen kdyby se to furt .. jo to už jsem psala :) ), uhnětla i upekla k mé spokojenosti. A negativa - to zamykání mě HODNĚ štve, ale asi se s tím budu muset smířit. A zvukové signály mě štvou u každé pekárny. Rozhodně se těším na další testování. :)

tregi 24.11. 10:53  

Chtěla bych se zeptat zda tato pekárna má paměť při výpadku el. proudu. Dík moc

Míla 15.2. 20:25  

Při přípravě škvarků se mi také zastavila na čase 0:25 do konce se zastavil a celý blikal a nešla dal nevíte někdo proč?
Ježibaba1 to již popisoval...co jsi s tím udělal?


Zdena 24.2. 11:07  

Ahojte všichni. Ráda bych se stala také majitelkou pekárny, ale mám pochybnosti o té hlučnosti. Mám propojený obývák s kuchyní a ráda bych prosím aby jste mě tu hlučnost k něčemu přiblížily. Díky

ellienka 6.3. 17:54  

hlučná je, přijde mi - jako pračka. Také mám obývák propojený s kuchyní, navíc si nechci zabírat místo v kuchyni, takže mám pekárnu v obýváku na akumulačních kamnech. Ale zapínám ji většinou když přijdu z práce, takže než začne něco v TV (většinou tam stejně nic není), tak to akorát stihnu :-) Navíc - hlučné je jen to hnětení, při kynutí není žádný zvuk, při pečení to jen lehounce občas sepne. Pípáním to zařve jen na dosypání semínek apod. před koncem posledního hnětení a pak až při dopečení.

Sibyla 17.6. 7:31  

Je prostě vynikající. Mám ji čtvrt roku, předtím jsem měla standartní Etu, a při každém pečení jí blahořečím, zvládá kváskový chleba,a celkově je prostě profesionální. Ať žije pan Reiss!

Jehlička 26.8. 21:25  

Takže s pekárnou jsem nadmíru spokojená,akorát mám už volnější jednu hřídelku,ale není se čemu divit,holka maká jako vzteklá a bez poruchy.Takže až hřídelka nebude funkční,koupíme akorát novou vaničku.Ještě mám jednu pekárnu Moulinex Home Bread XXL OW500030,tak teď bude zase na chvilku makat ona a Duplica si odpočine.

petrope 29.10. 6:50  

Dobrý den, nemá prosím někdo typ na co nejlevnější koupi kompletní nádoby do pekárny Eta Duplica 1147? A dále, jestli prosím má někdo přesný recept do "dělené" formy této pekárny, tak bych byla vděčná. Ať už je to jen těsto, nebo chleba. Potřebovala bych přesné gramy. Děkuji Petrope (petrope@seznam.cz)

matlovka 15.11. 9:54  

Pekárnu ETA Duplica Vital mám jeden rok. Pečeme v ní nejvíce tmavý žitnopšeničný kváskový chléb a chléb "snídaňový" světlejší dle chuti z různých druhů mouky, převážně pšeničný. Kvásek dělám v pekárně, prvně umíchám na programu č. 9 a na programu č. 13 Vital 32°C nechám kvasit. Za 4 hodiny mohu péct. Na kvasnicový chléb si dělám omládek, stačí použít jen polovinu kvasnic uvedených v receptu a chleba pak není cítit po kvasnicích. Omládek je hotový za cca 45 minut. Pro lepší barvu povrchu existuje jednoduchá metoda: než vyndám háky, posypu těsto trochou hladké mouky, aby se nelepilo. Když jsou háky venku, těsto urovnám do rovinky a mašlovačkou potřu vodou, aby byl celý povrch pěkně mokrý, s hladkou moukou to udělá trochu kašičku. A pak už jen těsto kyne a upeče se. Vršek není sice křupavý, ale je tmavší :-)

Pavel 3.1. 14:40  

Mám dotaz, jestli nádoby pro pečení chleba jsou skutečně nerezové.

ludmi1 9.5. 18:53  

Mám dotaz když je v receptu program sprint jaký nastavit program u této pekárny.

Anndy 12.5. 20:51  

ludmi1 - 4. rychlýVáš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.