Pivní chléb

Autor: jehlanek - další recepty
   Hodnocení: 54%   klikni pro ohodnoceniklikni pro ohodnoceni


Suroviny:
250ml piva
100ml vody
500g mouky (nejlépe chlebové - nebo namíchat 350g chlebové a 150g obyč. hladké)
2,5CL drceného kmínu
2CL soli
1CL droždí
semínka podle chuti (lze i bez nich)


Nastavení pekárny:


Postup:
Osvědčený je základní program, velikost střední, kůrka střední u pekárny Panasonic. Při rychlém pečení je potřeba zvolit kůrku tmavou.
(Tento recept jsem vyčetla na Nadoma, kde to vycetli na Rodina-online a všichni dáváme ostatním za pravdu, je opravdu skvělý!)

Názory čtenářů

Miloš 3.4. 18:35  

Dnes jsem tento chléb vyzkoušel, dal jsem mouku pšeničnou chlebovou celozrnnou a žitnou chlebovou. Trochu jsem přidal nasucho opražená dýňová semena a na pekárně Fagor nastavil program celozrnný chléb, propečení střední váha 1000g. Výsledek byl vynikající..

ema 23.1. 10:09  

zdravím vespolek, tak včera jsem upekla první... dobrý, dneska budu dělat hokus pokusy... KDYSI DÁVNO .. 89-90 zkoušeli holanďané v Penamu hrozinkový, byl dobrý, pak jsem jej jednou kupovala v Holandsku ale byl drahý, takže budu zkoušet včil....

moudrasova2 21.5. 19:05  

Než jsem dostala domácí pekárnu, tak jsem chléb pekla v plynové nebo později v elektrické troubě bez problémů. A abych pravdu řekla, tak z ní chutnal chléb celé rodině. Ted při stejném receptu v pekárně jíme pouze dcera a já. Ostatní jsou raději bez chleba.

MIGUELITOO 2.3. 10:09  

Ten Martin je dobrý namyšlený krypl....každý má doma v poděděném baráku asi pec že?no v zimě ve starém obydlí je asi teplo jen u té pece...dej se do hromady hňupe vylízaný...ješitný-pícha předchází pádu burane-pekárna je super věc!máme moulinex xxl a bomba...

Martin 31.8. 13:47  

Ti co nemají domácí pekárnu ( což je podle mě zbytečná blbost a krám ) mají troubu. Ti lepší jako my, mají ve sklepě černou kuchyni a v ni starou chlebovou pec :-))))

igor spermohlt 14.6. 18:10  

No a co Vy kteří nemáme domácí pekárnu??? Mate smulu je mi vas lito :-D

trust 14.1. 10:19  

troubu snad máš???

Betty9 10.8. 10:37  

Vy, co nemáte domácí pekárnu, si ji přece za těch cca 2 000 Kč (nebo v akci hypersuper za tisícovku) pořídíte!!

Renata 20.12. 19:44  

Vy, co nemáte pekárnu si holt musíte upéct chleba v obyčejné troubě. To nevíte, že to jde? Já už to mám za sebou, teď peču v chlebárně.

Josef 29.10. 10:08  

Před dvěma roky jsem si též pořídila domácí pekárnu a tím ksem si na sebe upletla pěkný bič neboť po několika nezdařených pokusech se mi začalo dařit a mí drahouškové dnes jiný chleba nechtějí. Mám už pěknou sbírku receptů na různé druhy chleba, zařadím si i tento, opravdu byl velmi dobrý, moc díky.

Šušu 23.7. 17:43  

No a co my které nemáme domácí pekárnu???

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.