Pekárna: Kenwood BM 250


- možnost nastavení časováíče až na 15 hodin
- funkce udržování teploty po ukončení programu
- možnost výběru zabarvení kůrky (světlá, střední, tmavá)
- možnost výběru velikosti chleba (500 g, 750 g, 1000 g)
- akustický signál
- barva - bílá

Programy:
1. základní
2. francouzský
3. celozrnný
4. sladký
5. bezlepkový
6. hotové směsi
7. koláč
8. těsto
9. těstoviny
10. marmeláda
11. pečení
12. rychlé pečení


Adresa výrobce: http://www.kenwoodworld.com/
Cena: 0,-Kč
Příkon: 480 W
Počet háků: 1
Počet programů: 12
Velikost chleba: max. 1000 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
m004
zkušenosti: Od včerejška mám tuto pekárnu a tak jsem dnes pekla svůj první chleba, zatím ze směsi z Lidlu. Nejdřív jsem se radovala, jak krásně nakynul, ale během pečení mi úsměv na tváři zamrznul:-) a s hrůzou jsem očekávala výsledek. Vrch se trochu propadl, ale kromě této vady na kráse:-) jinou nemá a chuťově je výborný. Nevím, kde soudruzi z NDR udělali chybu:-), ale další pokus snad bude lepší.

coffi
zkušenosti: super

PERNIKARKA
zkušenosti: Nejprve jsem měla určité rozpaky, ale teď jsem z ní nadšená. Krásně umíchá těsto, akorát je trošku problém s vyjmutím hnětací metličky. Ale jinak spokojenost.

lady11
zkušenosti:

DeniH
zkušenosti: Pekárnu vlastním už asi 5 měsíců, zatím nebyl žádný problém,s pečením jsem spokojená.

Pirana
zkušenosti: Pekárnu mám již rok.Jsem s ní maximálně spokojená,pod stromeček jsem ji nadělila i mé snaše.Jediný problém je, se stále nemohu strefit do směsí od Labety.Nevím kolik opravdu vody,v návodě je až 380ml,ale i při 320 je chleba s ušima.Tak co s tím?

elukiteP
zkušenosti: Mám tuto pekárnu od vánoc a zatím jsem moc spokojená..akustický signál by sice vzbudil i mrtvého, ale jinak je super.Nevím jak hlasitý signál je u jiných pekáren, takže nemůžu soudit. Nechtěla jsem moderní oblý tvar, spíše trochu ke stylu retro, takže jsem spokojená i po této stránce a jako dárek se tato pekárna opravdu povedla.

fucici
zkušenosti: S pekárnou jsem spokojená až na to, že někdy při hnětení mi vyskakuje forma s hněteným těstem z úchytů a hák přestane pracovat.. Musím formu dost silně zatlačít do vnitřku pekárny aby se toto napravilo a hák pokračoval v práci. Je zajímavé, že tato závada se projevuje jen někdy. Zatím jsme nezjistili důvod.Nedovede mi někdo poradit co to může způsobovat?

lumpik
zkušenosti: Pekárnu jsem dnes zakoupila. Až začnu péct, určitě přijdu povědět, jak moc jsem spokojená

goja61
zkušenosti:

goja61
zkušenosti: Pekárnu mám už půl roku a jsem velice spokojená.Peču jak chleba tak i sladký a vše je výborné..Celá rodina si spokojeně pomlaskává.Je sice pravda,že signál je dost hlučný,dalo by se říci uřvaný,ale já peču přes den,tak to nikomu nevadí...

fido.star
zkušenosti:

klarina77
zkušenosti: ahoj,dneska jsem si koupila tuto pekárnu,zatim si chci udělat svůj první chléb,koupila jsem si směs z liedlu-pšeničný chléb se slunečnicovými semínky-chci se zeptat-na té pekárné zvolím program 6?hotové směsi?aještě něco v návodu je přidat 350ml vody,někde jsem se dočetla že stačí jen 280ml,poradíte mi díky

miradka
zkušenosti:

panenka87
zkušenosti:

Petřička
zkušenosti: zatím se učím, ale pekárna frčí parádně

romana.v
zkušenosti:

pajjakk
zkušenosti: Jsem maximálně spokojená!!! Koupila jsem jí na doporučení. Potřebovala jsem pekárnu, kde můžu péct i půl kilový chlebík. Hlučná je tak akorát, jen pípání je horší, ale to mají všechny. Vše se zatím povedlo a v podstatě teď jen žereme a žereme :-)

jane46
zkušenosti: Doporučuji. Mám tuto pekárnu jen chvíli a s přítelem jsme snědli už čtyři výborné chleby. Jeden byl ze směsi, kterou jsem k pekárně dostala a ostatní už vlastní výroba z kuchařky, kterou mi k tomu poslali. Zatím naprostá spokojenost. Jen při posledním chlebu "vrzala" při fázi hnětení. A škoda jen že nemá podsvícený display a vnitřek, obsluha by byla pohodlnější, ale to jsem věděla už při nákupu.

Tampa2
zkušenosti: Dnes jsem jí zakoupila, tak nevím... Určitě napíšu názor až něco upeču. Moc se těším!

Naifa
zkušenosti:


Diskuse:

PChe 27.2. 1:55  

Prodává ji K+B

Pavlína 30.3. 11:34  

Dobrý den. Dotaz- je možnost prostřednictvím Vás objednat k této pekárně náhradní hnětací nůž? Děkuji Gulecová, Havířov. P.Gulecova@seznam.cz

akimek 2.4. 18:50  

Mám týden pekárnu(jako náhradní)ale moc nedoporučuji je dost hlučná.

Anndy 6.5. 10:05  

m004 - soudruzi idělali chybu v návodu na směsce. je tam moc tekutin. Doporučuji přečíst článek: jak nejenom na první chléb / klik

m004 9.5. 9:26  

Anndy - díky, už jsem si zde přečetla pár rad a tak dávám míň tekutin. Další chlebíky se povedly přímo ukázkově. Kromě jednoho podle receptu č. 016:-), ale k tomu jsi mi už taky poradila, že jsem špatně dál dopíkala. Chci zkusit další recepty odsud, tak snad už se v tom orientuju a povedou se.

Olga.T 18.5. 21:44  

Koupila jsem ji v Euronicsu, začínám, pečení je v ní skvělé, vůbec se mi nezdá hlučná

PERNIKARKA 19.5. 11:47  

Tak jsem si ji vybarla jako dárek z Terna a zatím se mi líbí. První chlebík sice nedopadl nejlépe, protože jsme zmáčkli špatný knoflík, ale na podruhé byl skvělý chlebík. Až tak příliš hlučná se mi nezdá.

petrd1 20.5. 13:08  

Koupil jsem ji rovněž v Euronicu za 1 999,- Kč. První zkušenosti velmi pozitivní. Velejednoduché ovládání a první chlebík ze směsi z Lidlu je super. Trochu mi vadí nepodsvícený displej a to že polovina programů nemá možnost odložit start, ale asi to tak má být. Závěr - spokojenost a vřele doporučuji.

m004 28.5. 12:03  

S pekárnou jsem maximálně spokojená, počáteční chybičky jsem rychle vychytala a chlebíky peču o stošest:-) Hlučnost mi přijde normální, nemám s tím problém. Od té doby, co ji máme, se u nás sní tolik chleba jako nikdy předtím. Mohu jen doporučit.

IvošII 18.7. 13:43  

Po prvním pečení můžu říct, že jsem spokojen. Těsto bylo dobře uhnětené a propečené, tady není co vytknout. A zápory: sklo v okýnku je sice čiré, ale viditelnost dovnitř není zrovna ideální. Pípání je velmi hlasité a vypnout nejde, takže pečení v noci si nedovedu představit, leda že bych pekárnu používal jako budík. Nádoba drží velmi pevně, takže vyjmout jde hodně ztuha a musí se s ní pořádně trhnout. Možná se časem rozchodí. V podstatě všechny chlebové programy mají automatické udržování teploty hodinu po dopečení a vypnout to nejde. Protože teplý chleba se špatně krájí a musí se nechat vychladnout, připadá mi to jako nesmyslná funkce. Z pěti hvězdiček dávám čtyři.

Lilka 24.7. 8:51  

Na krájení čerstvě upečeného chleba jsem koupila
elektrický nůž.Paráda!/Stál mne v bazaru 90 kc./Doporučuji!

DeniH 16.12. 8:24  

Mám tuto pekárnu už půl roku a maximální spokojenost.

Anndy 27.12. 11:39  

jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na naší diskusi / klik

jinka9 27.12. 19:09  

Pekárnu jsem dostala k vánocům.Dnes jsem poprvé pekla celozrnný chléb.Zatím jen ze směsi,ale super.
Hlučná se mi vůbec nezdá.Takže mohu jen doporučit.

jinka9 13.1. 10:24  

Tak se opět hlásím.Peču ostošest,chleba i sladké a jsem moc spokojená.

fucici 21.2. 17:19  

Pekárnu mám něco přes měsíc. Peče dobře. Všechny recepty na chléb dopadly velice dobře. Mám vyzkoušené i sladké pečení. Také OK. Pouze při prvním a třetím pečení, vyskakovala forma s těstem v programu hnětení a hák přestával pracovat. Při přitlačení formy směrem dovnitř pekárny se vše napravilo. Zjistila jsem, že se musí forma s těstem při přenosu do pekárny hodně dovnitř zatlačit. Od té chvíle se už závada neopakovala.

fucici 23.2. 18:17  

Bohužel znovu se objevila závada vyskakování formy při hnětení těsta. Opět jsem musela nejméně 5x zasáhnout a ručně formu s těstem silou zatlačit směrem dolů, aby začal hák znovu pracovat. Nemá někdo s touto pekárnou stejnou zkušenost, nebo radu jak problém napravit? Díky předem.

Anndy 23.2. 18:48  

fucici - určitě reklamovat!

wilmička 25.2. 22:11  

Pekárnu mám teprve od neděle ale už jsem v ní podruhé pekla.Jen na zkoušku bílý chléb a moc se povedl.Byla jsem spokojená.Vůbec se mi nezdá hlučná.Budu pokračovat i ve sladkém pečení a doufám že budu též úspěšná

ditka 14.5. 19:58  

s pekárničkou jsem spokojená...doporučuji.Ditka

Eva 17.9. 21:02  

Mám problém s hnětačem. Po pečení mi nejde vyjmout z formy. Pekárnu mám teprve týden, po prvních třech pečeních šel vytáhnout lehce, teď ho už podruhé rvu násilím. Nevíte někdo co s tím?

týna 18.9. 14:31  

Pro Evu: Nemám pekárnu, ale uvažuji o ni a dost jsem toho tedy přečetla. S tímhle se potýkalo dost lidí a všichni se shodli, že je lepší ty háky před použitím namazat sádlem, olejem ... prostě tukem :)

týna 18.9. 19:17  

Pro Evu: Já si ten příspěvek přečetla špatně, tak to se omlouvám, moji odpověď neber v potaz :)

goja61 9.10. 17:22  

Pekárnu mám už skoro půl roku a jsem s ní velice spokojená..Peču jak chleby,tak sladké a celá rodina si pomlaskává...Je ale pravda,že signál je dost hlasitej.Dalo by se říct uřvanej,ale peču přes den,tak to nikomu nevadí...

dejavu 18.10. 11:30  

Jak upéci v této pekárně pizzu? Mám tam jen tu vaničku na chleba, pekla jsem pohankový ze směsi a byl naprosto vynikající, doporučuji. http://www.lekarna.cz/pohankovy-chleba-smes-na-peceni-540g/

Anndy 18.10. 15:51  

dejavu - v pekárně pizzu neupečeš, tu musíš udělat na plechu v troubě.
Mrkni na recept č. 28, 223, 238, 412, 572, 615 .....

Goore 20.11. 13:58  

Zdravim, chci se zeptat, kolikrat za sebou to zapipa. Jestli jednou, tak by se to dalo nejak snest, ale pokud by to pipalo hlasite treba 5x za sebou, tak to uz by bylo k nevydrzeni. Loznici mame pres zed vedle kuchyne a k ranu bych byl nerad buzeny nejakym pipanim... Nezkousel nekdo zakryt nebo odpojit ten reproduktor?

Goore 20.11. 14:02  

Jeste me napada jeden dotaz pred porizenim? Uz mel nekdo tu vec v servisu? Pokud ano, co to bylo za zavadu, jak se v servisu chovali a jak to cele dopadlo? Nasel jsem jen snad jediny servis a to v Praze (DeLonghi)...

Barbara11 30.4. 13:00  

Tak mám pekárnu doma asi měsíc a po počátečním rozčarování musím napsat, že jsem s ní moc spokojená.První dvě věci se mi nepovedly ale to byla moje vina, protože jsem zvolila špatný program.Jen u bezlepkového programu nejde nastavit stupeň propečení kůrky a velikost bochníku.Nejdříve jsem myslela, že budu pekárnu reklamovat a že mi plně nefunguje.Ale asi to tak má být.Akustický signál je hodně hlasitý, hák mi jde z těsta i upečeného chleba zatím vyndat dobře.Je to moje první pekárna, takže srovnání nemám.Počáteční chyby jsem už asi vychytala a pečeční se začalo dařit, takže zatim jsem spokojená.

DAGMARAO 28.2. 1:12  

To vyskakování může být, když se forma dá naopak, někde jsem to četla, že se nesmí dát z druhé strany,ale jen z té samé...:-)

romana.v 10.10. 19:55  

Dobrý den, má prosím někdo zkušenosti s vařením marmelády v pekárně Kenwood BM250 (program Marmeláda)? Děkuji.

panenka87 13.1. 13:46  

Dobrý den, chtěla jsem dopéct chleba na programu "pečení" a jak jsem ho zapla, začal se mě točit hák, takže mám v chlebu díru jak do Ameriky:( Jak se to mohlo stát??

Anndy 13.1. 17:21  

panenka87 - u programu Pečení by se to stát nemělo

Janula 9.3. 11:45  

Zdravím :-)
dnes nám dorazila pekárna a chtěla jsem se zeptat, vytahujete ten hák před pečením chleba?

Anndy 9.3. 11:47  

Janula - můžete a nemusíte....

Hnětací metly lze vyndat po druhé fázi hlazení těsta. V době kynutí těsta jsou tři fáze, kdy se hnětače několikrát protočí, těsto splaskne, v časové tabulce je to nazváno - splasknutí - hlazení těsta. Opatrně pekárnu otevři, nejlépe mokrýma rukama vždy z jedné strany těsto nadzvedni a vydej hnětače. Také je možné mokrýma rukama těsto uhladit, pomašlovat viz článek glazování / klik případně posypat semínky apod. Pekárnu opatrně zavři, neměla by být otevřená dlouho a neměla bys ničím bouchnout.

janula 9.3. 22:01  

tak jsem tu pro radu zas :-( zapla jsi ju, nastavila program, ale nešla mi pak už nastavit hmotnost a kúrka :-(

Petra 29.3. 19:53  

Dobrý večer......jsem tu nová a mám asi problém. Dostala jsem tuto pekárnu, a pekla jsem bábovku, dnes i chléb, a přijde mi, že je to všechno navrchu málo upečené. Mám nastaveno na střední kůrku, ale je to nahoře bílí jaksníh, jakoby nedopečené. Pokaždé musím ještě dopíkat.....je to normální? dělám něco špatně v receptu? je pekárna rozbytá?? Díky....Petra

Petra 29.3. 20:18  

Teď jsem ho pracně vyklopila (bránil mi v tom ten hák :-) , už vím, že ho budu vyndavat před pečením :-) ) a ono to co se mě zdálo nedopečené, to, co jeve formě vršek, je vlastně po vyklopení spodek chleba....takže se asi teda povedl...ach jo, mám se ještě hodně co učit :-D

Anndy 30.3. 16:16  

Petra - není možné, aby byl chléb nahoře nedopečený. I když přidáš program Pečení, tmavší kůrku stejně nedocílíš.
Nahoře není topné těleso - jen okénko a tím se chlebík "neopálí".
Dále: ....co je ve formě vršek, je vlastně po vyklopení spodek chleba - tomu tak není, co je v pekárně vršek, je i po vyklopení vršek!
Časem půjde chléb z formy vyklápět lépe.

Jana 25.7. 13:54  

Po roce spokojeného pečení se mi stává,že těsto
nevykyne. Následné pečení je ale bez problémů.
Reklamace neúspěšná. Nemá někdo podobnou zkušenost?

Anndy 25.7. 16:14  

Jana - pokud těsto nekyne, neviděla bych chybu v pekárně. Problém je podle mě v droždí, protože i když pekárna bude vypnutá, nebude přihřívat, těsto prostě samo za hodinku nakyne.

Míša 16.9. 13:32  

Dobrý den, mám takový problém. Když chci v pekárně udělat pouze těsto, na program "těsto" tak je ve vnitř asi vyšší teplota, protože to těsto se mi trošku peče na povrchu. Čím to je?
Děkuji za odpověď:)

Míša 16.9. 15:03  

Ještě mám jednu otázku:)
Teď peču perníkovou buchtu, na programu "koláč".
Program skončil ale buchta není hotová. Tak jsem chtěla pustit ještě program "pečení" ale nejde to.
Myslíte, že mám počkat, třeba 10 min a pak program půjde spustit? Proč to tak je?:( Děkuji

Míša 16.9. 15:25  

No tak program pečení už jde ale točí se mě hák. Takže se to úplně po...:-o

Anndy 16.9. 16:07  

Míša - pokud se při programu Těsto byť jen trochu peče na povrchu, JE TO ŠPATNĚ! Těsto může být maximálně mírně vlahé, ale určitě ne osušené, pečené....
Pokud po jakémkoliv programu nejde spustit samostatné pečení, je to možné, některé pekárny potřebují vychladnout. Pak doporučuji dělat recept z méně surovin, aby se v časovém limitu stihl upéct.
V žádném případě se při programu Pečení (č. 11) hnětače NEtočí!!!!

ajinav82 12.11. 21:24  

upeču v této pekárně i moučník s práškem do pečiva? Četla jsem, že bývají veprostřed syrové a okraje už skoro spálené.

Laďa 25.11. 19:27  

Andy - při programu 11 se normálně hnětač točí, pak odpočívá/kyne a pak teprve peče. Zrovna jsem to ozkoušel. Je to dost hloupé.

Naifa 31.12. 11:54  

Chtela jsem se zeptat, jak se nastavuje barva kurky a velikost bochniku. Zatim jsem pekla jen bezlepkovy chleb, tak predpokladam, ze u neho velikost bochniku nastavit nelze. Avsak ukazatel u barvy kurky se mi pri zmacknuti tlacitka take nezmeni. Mam ho nastaven porad na stredni. Nevite co s tim?

Naifa 31.12. 11:55  

Chtela jsem se zeptat, jak se nastavuje barva kurky a velikost bochniku. Zatim jsem pekla jen bezlepkovy chleb, tak predpokladam, ze u neho velikost bochniku nastavit nelze. Avsak ukazatel u barvy kurky se mi pri zmacknuti tlacitka take nezmeni. Mam ho nastaven porad na stredni. Nevite co s tim?Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.