Pekárna: Eta 0149 Siesta


- možnost výběru ze 2 velikostí chleba (750 g, 1300 g)
- nastavení stupně propečenosti kůrky (světlá, střední, tmavá)
- funkce odložený start (13 hodin)
- funkce udržování teploty po ukončení programu
- nemá program pro bezlepkové pečení
- akustický signál
- barva - bílá

Programy:
1. klasik
2. sprint
3. toastový
4. sladký
5. celozrnný
6. dort
7. příprava těsta
8. pečení
9. marmeláda
10. sendvič

Český návod


Adresa výrobce: http://www.eta.cz
Pekárnu můžete online zakoupit v obchodě http://www.bilezbozi.cz/domaci-pekarny/eta-siesta-0149
Cena: 2290,-Kč
Příkon: 800 W
Počet háků: 2
Počet programů: 10
Velikost chleba: max. 1300 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
anajka
zkušenosti:

babiMinka
zkušenosti:

ben3
zkušenosti: Až na počáteční reklamace peče opravdu dobře a je poměrně velká. Takže spokojenost. Nejde přidat doba pečení bez vychladnutí.

Katka A.
zkušenosti: etu siestu mám 2roky a nemohu si ji vynachválit. Když se mi někdo ptá jakou pekárnu koupit doporučuji jedině etu.

Uursik
zkušenosti: mám již přes dva roky, spokojenost. Sice po dvou letech začala vypadávat osička, ale na funkčnost to vliv nemá.

bambuca3314
zkušenosti: Jsem s ní velmi spokojená.Jednoduchá na obsluhu.

Pegča
zkušenosti: Pegča mám ji něco přes měsíc a jsem velice spokojená

RADOST
zkušenosti: Zatím jsem spokojena, peču v ní od září 2006. Peču v ní už třetím rokem,jsem velmi spokojena.Funguje dobře, nádoba stále pěkná.Pozor na umývání vnějšího těla pekárny - nápisy mají tendenci se smývat.Pekla jsem intenzivně, nyní již méně (menší počet strávníků), ale bez pekárny bych nebyla.Je to velký pomocník. V lednu 2014, po 7 a půl letech častého provozu, se protrhl převodový řemen - pokud seženu nový, bude pekárna snad opět sloužit. Byla spolehlivá, těsto kvalitní,nádoba i dnes hodně zachovalá.Kupuji nyní jinou pekárnu, snad se jí vyrovná. Siesto, čest tvé památce!

sovicka16
zkušenosti:

kob
zkušenosti: mám jí od září 2006 a jsem s ní moc spokojená a je velice jednoduchá na obsluhu

Ivanika
zkušenosti: Mám Etu Siestu od září 2005 a jsem zatím velmi spokojená.Zapekla se mi po roce jedna oska a nešlo s tím hnout. Manžel sundal segrovy podložky (myslím, že se to tak jmenuje), osku vyčistil dal to zase zpět a funguje zase bez problémů. Já v ní hlavně míchám těsto (skoro denně) peču v ní jen občas, jinak peču v troubě. Chleba a rohlíky kupujeme jen vyjímečně. Letos mi kolem té osky začíná trochu protékat, tak na odložený start musím zapomenout. Není ani poškrábaná, jen kolem té volné osky je trošku vydřený teflon. Uvažuji o nové nádobě.V létě 2011 jsem si koupila novou nádobu 700,- Kč a na podzim se pokazil řemen na oskách cena 490,- Kč. Ale zatím bych neměnila.

Mapos
zkušenosti: Mám necelý rok,spokojenost, ale pomýšlím do budoucnosti na nějakou s vlastním programem

JKpipule
zkušenosti: Nejsem s ní moc spokojena, byla dvakrát na reklamaci, poprvé víko( smývání popisu) a podruhé s nádobou( odřený vnitřek)- tuto reklamaci my neuznali, že jsem prý do toho škrábala nožem, udělali ze mě úplného debila. Nejsem osobně spokojena ani se servisem přímo u ETY mám na mysly vyřizování reklamací.

k.myska
zkušenosti: pekárnu dostala moje maminka od Ježíška a je zatím moooooc spokojená :-))

Verdík
zkušenosti: jsem s ní moc spokojená!!!

Káčátko
zkušenosti: Pekárnu mám něco přes měsíc a jsem moc spokojená. Etu doporučuji!!

Anonym
zkušenosti: mám ji půl roku, zatím jede, tak jak má, tak uvidím

Kovářka
zkušenosti: Já jsem s Etou Siestou zatím spokojená.Vyhovují mi programy a pečení se mi v ní daří.Po roce používání jsem ji reklamovala a ETA mi dala nový kus,takže i takto musím značku pochválit.

ikka
zkušenosti: Spokojenost na všech stranách,prozatím.

perla
zkušenosti: Jsem maximálně spokojená. Sice ji mám teprve dva měsíce, ale vyzkoušela jsem v ní již mnoho výtečných receptíků.

Prvosenka
zkušenosti: pekárnu mám již čtyři roky a jsem spokojená. Co mi vadí je servis Ety - rok jsem měla v podnikové prodejně objednanou novou nádobu. Nakonec jsem si ji koupila přímo v Hlinsku, protože do prodejny ji vůbec nedodali.

Ivoušek
zkušenosti: Jsem s ní velmi spokojená, jen mi vadí to zdlouhavé zahřívání. iva

Jity-x
zkušenosti: poprvé budu péct až 23.3. - tak zatím nevím. .. Už ji mám rok a jsem spokojená.

Betty9
zkušenosti: Moji Berušku mám rok a nedám na ni dopustit. Peče dobře a spolehlivě. Je mou nejmilejší kuchyňskou přítelkyní. Neumím si to bez ní představit - třeba těsto na knedlíky. Doslova vřele doporučuji. Berušku už mám 2 roky :-) a pořád na ni nedám dopustit! Je spolehlivá. V záruční době jsem si bez problému vyměnila v servisu poškrábanou formu, prasklé háky a takové malé plíšky. Asi hnětu moc :-). Kromě formy by to byly korunové záležitosti. Sakra, to to utíká ... další rok pryč, zase Beruška dělala těsta na cukroví a vánočku. Peču méne, nějak není potřeba, pekárna pořád v pohodě a bez problémů.

vika
zkušenosti: nedám na ni dopustit

Laninka
zkušenosti:

LeydyZ
zkušenosti: Zatím velká spokojenost.

Dobina
zkušenosti: Mám ji 2 týdny a prozatím si nemůžu na nic stěžovat.Vzhledem k tomu,že je to moje první pekárna a široko daleko nikdo pekárnu nemá nemůžu ani porovnávat s ostatními :o)Prozatím splňuje mé požadavky a doufám,že bude i nadále :o)

ejpril
zkušenosti: Mám tuto pekárnu týden a peče každý den. zatím jsem nadmíru spokojená.

SusanK
zkušenosti: jsem s ní moc spokojená, mám ji asi rok. Akorát si udělat čas a pořádně ji využít. :-)

Mary39
zkušenosti: mám ji teprve 14 dní, takže z ní má ještě respekt, zatím se spolu seznamujeme :-)

baštová
zkušenosti: baštová

agnesa
zkušenosti: Pekárnu mám již více než rok a jsem moc spokojená.Super.

jitounek
zkušenosti: Tuto pekárnu můžu jen doporučit, peču v ní už přes rok...

bibina22
zkušenosti: Zatím jsem s ní moc spokojená.Peču každý den.Výborný pomocník do kuchyně.

rendula
zkušenosti: Pekárnu mám od listopadu 2006 a jsem s ní spokojená,už bych si to bez pekárny nedokázala představit.

Val40
zkušenosti: Mám týden, zatím spokojená

inesa
zkušenosti:

salala
zkušenosti: Mám jí měsíc, peču 2x až 3x týdně a zatím je zcela bez chybičky, snad jen ten zvukový signál by mi vadil, pokud bych si chtěla nastavit pečení přes noc - ten kravál je slyšet až do ložnice.

Inka52
zkušenosti: mám ji dva měsíce a jsem spokojená, peču sladké i slané a úspora času je bezvadná

emča
zkušenosti: Mám ji 2 měsíce a zatím spokojenost. Dopisuji zkušenost po 1 roku pouřívání...jsem spokojená,teflon drží..jenom se občas zapeče oska, ale na to mám vychytávku-napustím tak 2 cm horké vody a s oskou otáčím a ona se mi zatím vždy rozpohybovala.Zatím bych neměnila. Dopisuji po 2 letech používání-pekárna jede stále stejně bez reklamací...není ani poškrábaná nádoba a frčí skoro každý druhý de.Hlavně zadělává a peče celokváskový chleba a na těsto je to nedostižný pomocník.Já bych stále nechtěla žádnou jinou. 6.1.2010- zanedlouho už spolu budeme 3 roky a moje zkušenosti?Nemůžu říct nic špatného...stále první nádoba a stále spokojenost.Míchá a peče od začátku opravdu moc dobře.Zatím bych neměnila.

resom
zkušenosti: je to moje první pekárnička a jsem nadšená :)

kovalda
zkušenosti: Je báječná a nevím, jak jsem bez ní mohla žít :o)

wacinka
zkušenosti: Mám s ní perfektní zkušenosti. Už si to bez ní nedovedu představit. Je pravda, že jednou byla na reklamaci, ale od té doby je vše v nejlepším pořádku

Lavina
zkušenosti: Pekárnu mám asi půl roku a neměla sem s ní nejmenší problém,jsem fakt moc spokojená.

HaF
zkušenosti:

Majdako
zkušenosti: Dnes mi přišla pečka z Ety po druhé reklamaci.Poprvé výměna nádoby-teflon.A teď rachotila,nestejnoměrně pekla,teflo.Přišla mi úplně nová,takže doufám,že vše už bude ok

Roberta
zkušenosti: Zatím jsem naprostá spokojenost. Mám ji od roku 2004. Je veliká a peče moc dobře. Prozatím bez poruchy.

maria1
zkušenosti: máme ji asi 3 týdny zatím jsme moc spokojení

šárinka
zkušenosti:

masenka
zkušenosti:

athena
zkušenosti: začínám, takže zatím dobrý

deekey
zkušenosti: Mám ji přes týden a denně peču tak 2x, zatím, až na moje chyby (poměry v ingrediencích, odhad na dobré těsto, volbu programu) žádné problémy. Ze začátku byla dost cítit po umělé hmotě při pěčení, asi jí nestačilo to první vypálení, ale už je to v pohodě. Další zpráva: Začal se po 2 týdnech denního pečení loupat teflon z nádobky, jdu to reklamovat.

Lejdy
zkušenosti:

ivisek
zkušenosti: pekarnu mam od cervence 2oo7 a jsem moc spokojena:O)))

luslik
zkušenosti: Zatím pečeme teprve druhý den. Chlebík se opravdu vyvedl, jsem spokojená, ale nemám s čím srovnávat, takže na nějaké větší hodnocení se zatím necítím býti fundovaným člověkem. Uvidíme časem. Doufám, že bude sloužit dlouho a naše spokojenost bude i nadále taková, jako nyní;-)) _________________________________________________________________ Tak bohužel dva měsíce pekárna šlapala a spokojenost nejvyšší a pak se nějak pokazila. Měsíc byla v opravě, včera večer jsme ji vyzvedli, dnes jsem ji chtěla zprovoznit, ale pekárna vůbec nejede. Takže jde rovnou na druhou opravu. Vypadá to, že snad při tom jak měnili motor atd (podle dokumentace menili komplet motor, řídícií desku, kondenzátor + vana) tak asi něco nezapojili???? Nebo na něco zapomněli?? Každopávdně jsem hodně zklamaná, protože jsem na ni měsíc čekala a oni ji vrátí nefunkční. Vánoce na krku a oni mají na opravu znovu měsíc;-(

jani21
zkušenosti: je to holka moje milovaná,nedám ani nepučím....hi hi...

danka11
zkušenosti: Mám ji již třetí rok a jsem velice spokojená. Zcela bez závad. Peču, tak jednou až dvakrát týdně.

delfinek69
zkušenosti: Mám ji asi 3 týdny a jsem mooooooc spokojená.Té ušetřené práce.Jen to nachystám a jdu s pejskem ven a než příjdu je vše hotové,jen zakrojit.

Kaca
zkušenosti: Začínám, ale zatím spokojenost:-)

Silvuša
zkušenosti: Je skvělá, mám ji chvilku, ale nedám na ni dopustit:-) Kupovaný chleba už nesmí do baráku:-)

Boja
zkušenosti: Etu mám třetí rok a jsem moc spokojená. Peču na zakázku kremrole, takže mi šetří ruce při zadělávání. Nejvíce využívám na zadělávání.O chleba není u nás zájem. Asi je to tím že áme ve městě soukromou pekárnu kde se dostane výborný chléb.

hanca123
zkušenosti: Jsem s ní maximálně spokojená, nedám na ní dopustit.

Sedmitecka
zkušenosti: Mám už delší dobu (2 roky???) a jsem s ní spokojená, v poslední době hlavně na zadělávání těsta, fakt jednička:o)

tyjity1
zkušenosti: mám ji pár měsíců, přes léto trochu zahálela, ale teď peče téměř denně - dělala jsem i marmeládu a už ji jinak než v pekárně dělat nehodlám

klara3009
zkušenosti: Pekárnu mám 2,5 měsíce a už si neumím představit kuchyň bez ní.Hodně rychle jsme si všichni zvykli na výrobky z ní.Zatim pořád zkouším nové a nové recepty.

jitkakytka
zkušenosti: jsem spokojená

Mirka25
zkušenosti: Po asi 3 týdnech používání začal žloutnout plast.A smazali se na tlačítkách popisy.Jinak sem zatím spokojená

jurate
zkušenosti: Včera jsem dostala pekárničku již jako na vánoce. Mám si ji vyzkoušet. Tak dnes poprvé peču. Samy jsem zvědavá, jak to dopadne. jurate

Pumlitsch
zkušenosti: mám ji už rok a jsem velmi spokojená.Peču denně a pekárnička funguje bezvadně.

Sallow
zkušenosti: Sallow: *Když mé Siestě tři dny před ukončením garance se uvolnil jeden nosič háku, byla prodejnou ETA v Křižíkovi Praha8 odeslána do Hlinska k opravě. Pak šlapala zase asi 2 roky bez problémů. Až letos těsně před svátky umíchala všechna těsta na cukroví i perníčky. Ale - když jsem chtěla připravit těsto na vánočky, tak jen nahřála suroviny, ale už se nerozeběhla. Přepnula jsem to na jiný program a NIC! Prostě nemíchá - jen odečítá čas. Tak jsem musela míchat růůůčo a to se mi opravdu nelíbí. Tak se budu opět ptát na prod. ETA co by to asi bylo za závadu a jestli je možná oprava a hlavně její cena. Nechtěla bych platit moc, to raději koupím novou. ETA Siesta je dobrá značka a tak bych zase asi zvolila jí. Po 14 svátečních dnech jsem se ve dvou opravnách dozvěděla, že oprava by vyšla asi na 800-tis.Kč. To je dost a tak čekámdo prod. ETA dorazí další dodávka. Siesta je ve slevě za 1390Kč. ETA v Hlinsku KONČÍ!!! ... a nový majitel vše přesouvá do: Zlína .... tak zatím čekám.

V.e.r.u.06
zkušenosti: zatím jen rozbaluji a jsem vyděšená co to všechno umí :-)

da-da-2
zkušenosti: spokojenost:)

48andulka
zkušenosti: Zatím ji mám teprve týden, pekla jsem v ní 1 chleba, byl bezva a uhnětla 1 vánočku. Taky bezva. Tak uvidíme dále

samkma
zkušenosti:

jarina.mala
zkušenosti: Prozatím zkušenosti nemám ale věřím v český výrobek a spokojenost.Velice ráda bych uvítala rady na chléb tmavý a rady s kváskem .Jarina.mala

snehurka77
zkušenosti:

0103misa
zkušenosti: tuhle pekárnu jsem dostala na vánoce ted peču po druhé a jsem velice spokojená super

Hedvia
zkušenosti:

Pendulka
zkušenosti: Ahoj! Etu používám už dva roky. Již jsem jednou musela reklamovat nádobu, protože se loupala. Reklamace byla uznána a nádoba vyměněna. Jinak jsem s pekárnou celkem spokojená. I když mám pocit, že po dvou letech už začíná nějak hlasitě bouchat při míchání.

jana308
zkušenosti: dárek pod stromeček,zatím jsem moc spokojená.každý den v provozu

Saly22
zkušenosti: S pekárňou ešte len začínam,tak sa teším na Vaše recepty

Casmia
zkušenosti: Dostala jsem ji k vánocům.A při prvním pěčení chleba se hned rozbila!!!Nejdřív jsem byla nadšená, jak se tam všechno míchá a hněte,ale když jsem ji přišla zkontrolovat po hodině, tak bylo po náladě.Nefungovala.A chlebíček byl rozpečený, takže jsem ho musela šoupnout do trouby dodělat.Zítra ho manžel veze zpět do obchodu, tak jsem zvědavá jak pořídí.Ještě jsme nestačili ani potvrdit záruční list.

hankak
zkušenosti: Mám ji od vánoc, peču denně. Zatím jsem moc spokojená.

Kimona
zkušenosti: Pekárnu mám asi měsíc a jsem s ní velmi spokojena (až na to že asi moc peče-peču jen na barva SVĚTLÁ, jinak to má moc hrubou kůrku a dětem jí musím odkrájet).

kristin
zkušenosti: Zatím nemohu soudit, jsem začátečník.... Pro začátek jsem spokojená

duli
zkušenosti:

sophieczech
zkušenosti:

sophieczech
zkušenosti: Jsem s pekárnou opravdu spokojená. Jen manžel občas žehrá,že je trochu hlučnější a cpe roh utěrky mezi víko a pekárnu,aby to při míchání nedělalo rámus :o)) Ale já na ni nedám dopustit.Doporučuju všem.

Anonym
zkušenosti: Výborná pekárna, jsem moc spokojená.

Renítko
zkušenosti: Vyborna pekaren, jednoducha obsluha, ako vasa "prva pekaren" na par rokov uplne postacujuca :o)

madesa
zkušenosti: tuto pekárnu mám ji už druhým rokem jsem s ní spokojená,

balluuu123
zkušenosti: Zatím vlastním pekárnu od Vánoc 2007 a jsem s ní naprosto spokojená.

ramsessa
zkušenosti: zatim O.K.

honzakuba
zkušenosti: Mám ji od Vánoc 2007 a jsem zatím naprosto spokojený./Tak v červenci 2010 odešla do pekárenského nebe.Čekal jsem že vydrží dýl:(.Přesto odváděla vynikající výkony!Střídá ji Sencor!

renata72
zkušenosti: Mám už ji tak rok a půl, ale plně ji využívám asi 3 měsíce, to fakt peču skoro obden a jsem spokojená:)

NikaV
zkušenosti: Mám ji od Vánoc (asi 7 týdnů), peče tak pětkrát týdně a zatím nebyl žádný problém. Zkoušela jsem i odložený start, taky bez problému (tedy pokud nebydlíte v malém bytě, hnětení a pískání je celkem slyšet), jen je třeba pořádně přitlačit háky.

jakyne
zkušenosti: Siestu mám téměř 11/2roku a přesto že jsem sama, tak v ní peču 1-2x týdně. Jsem s ní velice spokojena.

yaga
zkušenosti: mám ji už pět let a zatim funguje bez jediné opravy takže spokojenost

kokyna
zkušenosti: výborně pracuje

Kida1
zkušenosti: Mám ji teprve krátce, ale jsem moc spokojená. Je tišší než Harmony. Menší chleby z 500 g peču jen v ní. Má nižší nádobu než Harmony a chleby nemají tak světlou vrchní kůrku. Naopak má problém zpracovat větší množství těsta, protože nemá tak velké háky jako Harmony. Pokud je mouky nad 750 g, radši vytáhnu Harmony. 28.10.2011 - brzy budou mé Siestě 4 roky. Spokojená s ní jsem pořád, i když v ní nepeču každý den. Pár týdnů před koncem záruky se mi vyčochtala nádoba i ty "misky", ve kterých je usazená. Vyměnili mi oboje. Po třech letech odešla elektronika, výměna (bohužel už za peníze) byla rychlá a ne moc drahá. A pekárna peče pořád a k plné spokojenosti. I když po těch letech už můžu říct, že Harmony je o něco lepší, ale zároveň hlučnější než Siesta. Když to porovnám s Professor 01, kterou jsem měla kdysi půjčenou od bráchy, jsou obě výrazně lepší než ta Professorka a taky vydržely mnohem déle. Kamarádka kupovala Moulinex XXL ve stejný den jako já Sietu a už má třetí. První jí odešla po roce a druhá týden po skončení záruky. Takže já jsem spokojená a na značku ETA nedám dopustit. Mám jen jednu výhradu, zrušili u nás záruční servis a reklamace musí jít přes prodejce nebo rovnou do Hlinska. Takže až budu jednou kupovat novou, tak jedině v obchodě, ne přes internet. Nechtělo by se mi posílat pekárnu na reklamaci poštou. ---- Včera, 24. 3. 2020 mě Siesta ve věku 12,5 let opustila.

eledhwen
zkušenosti:

Mozila
zkušenosti: Teprve s ní začínám,ale vzhledem k jednoduchosti pekárny jsem s ní prozatím spokojená.

Joyx
zkušenosti: mám jí od vánoc a jsem maximálně spokojená

droping
zkušenosti: Pekárna dobrá, servis příšerný. Po 2 reklamacích peču obden a jsme nadšení.

beruska76
zkušenosti: Mám tuto pekárnu necelý měsíc, ale naprostá spokojenost. Po ochutnání pečiva si jí zakoupila i kolegyně z práce a je taktéž spokojená.

Alili
zkušenosti: Nemám s čím srovnávat, chtěla jsem menší pekárnu se dvěmi hnětači, vyhovuje mi tvar chleba, dobře se mi v ní peče. Po uhnětení těsta vyndavám hnětače.

M.arta
zkušenosti: Jsem nadmíru spokojená :) Zkušenosti jen a jen dobré

babika
zkušenosti: Nějaký čásek už ji mám ,i dcera a nemůžu si stěžovat.Po zkušenosti se zlomenou rukou je pekárna neocenitelný pomocník!Nedám na ni dopustit.Tak už chudinka dosloužila...

Sehnalinka1
zkušenosti: Jsem spokojená, jediné co mi chybí je vlastní program, ale i bez toho se obejdu.

zdenikm
zkušenosti: maximální spokojenost

hellou
zkušenosti:

jamaku
zkušenosti: Mám pekárnu Siesta asi 10 dnů a zatím jsem nevyzkoušela, ale půjčovala jsem si stejnou od mamky, zatím jsem jen zadělávala kynuté těsta, nikdy jsem v pekárně nic nepekla......jsem zvědavá na svůj první pokus.

Libca82
zkušenosti: tuto pekárnu mám měsíc a používám jí velice ráda...:-)

pavlausa
zkušenosti: zatím ji mám jen chvíli, ale jsem spokojená

Babsie
zkušenosti: Pekárnu mám krátce a zatím jsem spokojená. Jen chleba - zatím používám směsi Labeta - je ve spodu jakoby mazlavý, nemám představu čím by to mohlo být. Také nikdy nebyl velký přes celou nádobu pekárny - maximálně tak do půlky a když se zadaří tak i do 3/4. Na diskusi mi poradili zkusit jiný než ze směsi, tak už sem si tu pár receptíků našla. Ale i tak by mě zajímalo čím by to mohlo být. Máte někdo zkušenost?

malyLibor
zkušenosti: Tuto pekárnu jsem dostal na Vánoce v roce 2004. Od té doby chléb skoro vůbec nekupuji a peču si jej sám. Pekárna je vynikající, slouží mi naprosto bez problémů, i když peču 2-3x týdně. Co mne ale mrzi je vyložená hloupost a diletantství výrobce hraničící až s pohrdáním zákazníkem co se týká návodu. Poté, co jsem pekárnu dostal, byla má radost z ní brzy pokažena tím, že jsem si pročetl návod. O jazykové úrovni nebudu psát, i když bych u návodu pro výrobek takto velké české firmy očekával, že bude napsán spisovnou češtinou. Co mne ale znechutilo nejvíc byl obsah návodu. V receptech bylo místo pojmenování použitých druhů mouky napsáno nějaké pochybné číslování, které mi nedokázaly objasnit ani pracovnice nejbližšího mlýna. Naštěstí to zachránila sekretářka ředitele firmy ETA, která mi na můj telefonický dotaz zaslala mailem rozluštění těchto záhadných čísel a já mohl péct svůj první chléb. Škoda však, že každý zákazník firmy ETA musí kontaktovat osobně sekretářku ředitele, když chce rozluštit recepty na pečení chleba. Velmi rychle jsem také zjistil, že recepty nejsou vůbec přesné, ba naopak. Dávkování 1 balíček sušeného droždí na jeden chleba je zcela nesmyslné a brzy jsem zjistil, že bohatě postačí jedna rovná čajová lžička droždí na jeden bochník chleba. Celkově však, přes tyto nepříjemnosti s návodem, musím říct, že pekárna ETA Siesta je vynikající pomocník, a kdybych ji měl oznámkovat, dostane ode mne po třech a půl roku provozu určitě jedničku s hvězdičkou. Snad to nezakřiknu, ale neměla ani jedinou poruchu a nádoba na pečení je po upečení zhruba 500 chlebů, většinou se semínky, stále jako nová. A ještě malá poznámka: V popisu pekárny na těchto stránkách je napsáno, že nemá program pro bezlepkové pečení. Ano, nemá program, který je takto pojmenován, ale pro bezlepkový chléb je možno použít program Sprint.

ŤAPKA
zkušenosti:

zuzizuzi
zkušenosti: S pekárnou jsem spokojená, zatím (cca 1 rok) vše funguje jak má.

zuzos
zkušenosti: Pekárnu mám asi dva roky a jsem spokojená. DObře peče,chlebík je chutný a je super i na zadělávání těsta.

Iva007
zkušenosti: Skvělá na přípravu těsta.

ruzenaz
zkušenosti: Mám ji půl roku a jsem s ní spokojená.

Pavlinkal
zkušenosti: Pekárnu mám od června - je skvělá. Zatím žádné problémy, nejvíce používám program na pečení chleba - Základní a program Těsto - tak skvěle umíchané a vykynuté těsto jsem nikdy ručně neměla. Ať upeču cokoliv, můj muž a oba synové stojí u pekárny s nožem a chvilku po konečném zapípání je výrobek "sežrán". Jsem spokojená a pečivo už vůbec nekupuji. Vřele doporučuji...

Pavlinkal
zkušenosti: Pekárnu mám od června - je skvělá. Zatím žádné problémy, nejvíce používám program na pečení chleba - Základní a program Těsto - tak skvěle umíchané a vykynuté těsto jsem nikdy ručně neměla. Ať upeču cokoliv, můj muž a oba synové stojí u pekárny s nožem a chvilku po konečném zapípání je výrobek "sežrán". Jsem spokojená a pečivo už vůbec nekupuji. Vřele doporučuji...

10sirka
zkušenosti: ETU SIESTU mám zhruba rok, většinou v ní peču směs, kterou kupujeme v Německu, takže pomalu zkouším některá sladká těsta podle receptů, které najdu tady. S pekárnou jsem naprosto spokojená, myju ji teplou vodou, háky pracují spolehlivě.

10sirka
zkušenosti: ETU SIESTU mám zhruba rok, většinou v ní peču směs, kterou kupujeme v Německu, takže pomalu zkouším některá sladká těsta podle receptů, které najdu tady. S pekárnou jsem naprosto spokojená, myju ji teplou vodou, háky pracují spolehlivě.Chleba chutná skvěle.

tinkac2
zkušenosti:

plachtařka
zkušenosti: Asi na mě vyšla zrovna ta nekvalitní, dostala jsem ji k narozeninám a hned po prvním pečení jsme ji reklamovali - krásně chleba umíchala, chlebík nakynul, ale pekárna už neupekla. Po opravě jsem se těšila na pečení, ale asi ji při opravě nějak špatně složili, protože při míchání těsta zase občas zarachotí jako by tam přezkakovali kolečka. Tak je zase na 30 dni v opravě - na druhý.

lenkacho
zkušenosti: jsem velmi spokojená

sumatra
zkušenosti: Siestu mám od letošního září, je úžasná, zatím žádný problém. Chleby peču ze směsí hlavně kvůli kratšímu programu. Kupuju bud´ Labetu, teď jsem zkoušela směsi z Německa a jsou taky výborné. A taky cenově výhodné.

jířa35
zkušenosti: Včera jsem pekla první chleba,celozrnný. A bomba,zatím jsem nadšená!!!

xxxkaťaxxx
zkušenosti: Je super... nemužu si stěžovat!

asuvenka
zkušenosti:

bakab
zkušenosti: první pečení dopadlo suprově, tak uvidíme

asoko
zkušenosti: Pekárnu mám asi rok,doteď funguje bez závad,jenom horní víko trošku žloutne a je nakřivo,začínají se smazávat nápisy pro volby.

bomi
zkušenosti:

rek
zkušenosti: Mám ji 2 dny a jsem s ní moc spokojená.Peču,peču,peču.Uvidíme časem,jak bude holka pracovat.rek

zeuwicka
zkušenosti: Ahojky, siestu mám 3týdny a jsem s ní zatím moooc spokojená, jen mě trochu mrzí, že nejde přeskočit předehřívání surovin. Jinak fakt super:)

jana.68
zkušenosti: S pekárnou jsem spokojená mám ji už tři roky a jede bez poruch,ale pravidelně jsem ji začala používat až nyní co jsem oběvila vaše stránky. až si jednou budu kupovat novou tak bych chtěla větší poku taková existuje.

kamculenka
zkušenosti: Mám ji sice první den ale věřím tomu že bude úžasná, myslela jsem že bude dělat velký randál, ale nic takového se nedělo. Zatím mohu doporučit :-)

Oginka
zkušenosti: Pekárnu mám přes půl roku a jsem s ní naprosto spokojená!!

lidaba
zkušenosti: Tuhle pekárnu manžel koupil, když Harmony byla v opravě - nedokázal se obejít bez domácího pečiva. Jede bez závad, chybí mi funkce pauza.

helcca
zkušenosti: zkouším zatím jen chleba a jsem spokojená, zkoušela jsem péct sekanou - nemá chybu

vikina
zkušenosti: Pekárnu mám od soboty,zatím jsem moooc spokojená

drobček
zkušenosti:

hanina27
zkušenosti: sem s ní spokojená, zatím nezklamala...

kod@
zkušenosti: Jsem spokojená s přípravou těsta,ale chleba raději peču v troubě

Anonym
zkušenosti: ahojte všem:-).Včera jsem si jí koupila,takže skušenost zatím s jedním chlebem a to ještě z krabičky,ale povedlo se,akorát propečený,chuťově taky dobrý.Teď budu jen skoušet podle receptů tady:-))ps:neměla jsem nikdy jinou pekárnu,ale tato docela se mi zdá tichá:-))

hepon---evica
zkušenosti: Tuto pekárnu mám asi 2 roky,Jsem s ní spokojená.

jethro.tull
zkušenosti: Mám ji krátce a přiznám se, že jsem se trochu značky Eta bál. Jsem s ní spokojený, peče už 14 dní ob den a zatím bez problémů.

Jana016
zkušenosti:

hanaja
zkušenosti: mám ju už tri roky, som s ňou spokojná akurát sa mi zdá že poklop neprilieha akoby mal-ale zatiaľ mi to problém nerobí

štáblice
zkušenosti: zatím si ji chválím vždy se mi chlebík povedl

About
zkušenosti: Pekárnu mám již přes 2 roky a jsem s ní spokojená. Příště bych se rozhodla pro tu samou nebo možná pro větší Harmony.

hojan73
zkušenosti: zatím velká spokojenost,uvidíme co se ukáže časem

domkri
zkušenosti: Mám pekárnu teprve týden, ale jsem velice spokojená. Pekla jsem podle receptů na těchto stránkách a výsledky vždy výborné. Peču každý den, když ne chleba, tak vánočku nebo něco jiného a jsme nadšeni.

ostruzinka
zkušenosti: Já mám siestu už více než 3 roky a jediné co mi vadí - že občas kůrka není nahoře úplně dopečená.Vrchní víko má fuky-ale házím na něj uřerku a je to lepší.Ještě bych u ní uvítala dvojnádobu,to by bylo super.

jaburi
zkušenosti: zkušenosti budu získávat.Jsem nová majitelka 24.2.2010. Pekárnu mám už skoro rok a jsu s ní moc spokojená. Používám ju aspoň 3x týdně. Sice v ní moc nepeču, ale na přípravu těst je ideální.

Sedlenka
zkušenosti: Po prvním pečení ze směsi jsem s výsledkem spokojená. Do budoucna chci používat převážně recepty s moukou a přísadami, právě jsem zapla pekárnu se základním receptem vyčteným na zdejších stránkách.

sesi1
zkušenosti: jsem spokojena,peče velice dobře

bebka
zkušenosti: Ahoj, mám pekáreň asi rok, kúpila som ju kvôli bezlepkovému chlebíku pre dcérku, ale pripravujem v nej i normálne cesto, cestoviny, džem. Je super, každému ju odporúčam.

borovec
zkušenosti: mám novou 2 dny,uvidím

chip&dale
zkušenosti: Mám už 2 roky a jsem maximálně spokojená. Teď ji používám spíše pro přípravu těsta na sladké pečivo jako robota, ale nedám na ni dopustit. Vyzkoušela jsem už hodně věcí a vždy se super výsledkem. Ať už marmelády, sekanou, chlebíky, mazance, perníky, nudlové těsto, mandlovku ....

olahr
zkušenosti: dostala jsem ji k vánocum a jsem sní spokojená

evina102
zkušenosti: Zatím žádné

Carodejka_M
zkušenosti: Je spolehlivá, já v ní zatim moc nedělám ale kamarádka ji má pár let a nemůže si vynachválit

MarunaS
zkušenosti: Pekárnu jsem si zakoupila v Tescu 20.11.2009, cena 1759,-Kč. Zatím jsem nadmíru spokojená, problém mně dělá, výběr z vašich receptů, kterých je tady 1400!!! Uf :) ********************************** Vypadává mi jedna osička z pečící formy, opravit nelze, jedině novou formu,která stojí přes 1000 Kč, takže Eta Siesta mě zklamala. Počkám asi na tu Lídlovskou. Dnes je 17.dubna 2012, takže 2,5 roku je trochu málo ************************************ Tak nakonec jsem nevydržela a sehnala pečící formu za 800,- v brněnské prodejně, takže od června 2012 vesele peču dál. ************************************

prodavacka
zkušenosti: Jsem s ní spokojena,jen mně vadí,že se smažou ty nápisy na knoflikách!!!Už mám druhou tu první mně uznali,když jsem ji kvůli tomu reklamovala a dostala jsem úplně novou!!!A teď mně to dělá znova asi po třičtvrtě roce???

zdenicka53
zkušenosti: Pekárnu mám už šest let a funguje bez závady jsem s ní moc spokojená a za jinou bych neměnila

junovka
zkušenosti: Etu sme mali nieco cez rok, zial odislo nam na nej hriadel, cize pretekalo okolo neho a tym padom ked miesalo, tak nam aj hnetaci hak poskrabal nadobku-teflon.Bola som s nou veeeeeelmi spokojna....skoda ze nam vydrzala tak malo.:(((

Pavlap
zkušenosti: Mám tuto pekárnu dva roky, jsem s ní spokojená, jednou jsem reklamovala mísu (odřený povrch). Peču tak 1 - 2 x týdně, spíše sladké než chleba, nejčastěji hněte kynutá těsta.

lubinka
zkušenosti:

Vaji
zkušenosti: Mám ji 5 let, nemá tak kvalitní nádobu jako současné pekárny, ale jsem s ní spokojena.

majdalenka1
zkušenosti: Zatím měsíc v provozu, ale velká spokojenost. Přehledný a hlavně český návod a ovládání.

ssostra
zkušenosti: Tuhle pekárnu mám asi 2 roky a nemůžu si na nic stěžovat.Téměř všechny těsta dělá pekarna.Dost často v ní i peču,ale poslední dobou spíš v troubě.

bledulka1
zkušenosti: Měla jsem první moulinex. Byla dobrá ,ale hlučná. Eta je tišší,ale docela mi vadí dlouhý předehřev a pak až míchání.Musím celou dobu čekat až předehřev skončí a začne míchat,abych zkontrolovala hustotu těsta. Ale jinak jsem s ní spokojená.

Peťule
zkušenosti: Dnes zakoupena. Pouštíme se do boje :-)

zdenka2009
zkušenosti: Mám ji už čtvrtý rok a jsem s ní moc spokojená.Ještě žádná oprava.

Jarka40
zkušenosti: Mám ji zatím 2 a půl dne,zatím spokojenost.A doufám že bude stále.

Karel63T
zkušenosti: zatím spokojennost, hlavně s přípravou těst.

itty
zkušenosti: Mám ji cca 6 let, asi tenkrát zrovna šla na trh a jsem s ní nadmíru spokojena. Maká bez vad, reklamací apod. a to je dost vytížená. Začínala jsem v ní s chlebíkem od paní prodavačky - a zaujal mě, rodinu, přátele. Teď už v ní dělám skoro vše...a experimentuju, to mě baví.

smarjorie
zkušenosti:

Ivon
zkušenosti: Dnes zakoupená,doufám,že bude OK.

Mira80
zkušenosti: Mám tuto pekárnu zatím asi tak dva měsíce a jsem s ní naprosto spokojená,můžu jen doporučit.

lumaq
zkušenosti: Jede jako šlak, máme tedy už třetí pečící formu, protože ty předchozí se prostě častým používáním opotřebovali. Jednou pustil teflon a to vyměnili v rámci záruky, další začala po 2 letech protékat kolem osičky a ta poslední má osičky udělaný jinak, řekl bych lépe. Když jsem četl že se ostatním zapékají osičky tak mě to vlastně občas taky udělá, ale stačí to na pár hodin namočit a je to pryč.

korinka
zkušenosti: jsem celkem spokojena akorat chlebik je světly i když ho peču na plny vykon

korinka
zkušenosti: jsem celkem spokojena akorat chlebik je světly i když ho peču na plny vykon jinak si už neumim představit že bych neměla pekarničku dělám na ni všechno jede každy den je to prostě moje prava ruka vřele doporučují ja ji koupila v akci a mam ji skoro 2roky zatím bez poruchy ale mam nahradní schovanou co kdyby že jo kuchařinky

Narci41
zkušenosti: Ahoj mám jí necelý rok,a jede stále,od 1dne je v provozu skoro každý den.Jsem spokojená.

humlik
zkušenosti: mam par hodin....funguje bez problemu..tesim se na zkouseni dalsich receptu :o)

Babča
zkušenosti: jsem moc spokojená

Xxx.klarka+Natka
zkušenosti:

werronik
zkušenosti: Jinou jsem nezkusila, ale jsem s ní nad míru spokojená. Po myčce má nejlepší kamarádka :-).

alkas
zkušenosti: Mám ji 3 roky,v době záruky byla jednou v opravě a jinak šlape dobře.Jsem s ní maximálně spokojená

12492
zkušenosti: dnes první pečení,teda jen dělání těsta,pekla sem ho v římáku.Péct budu zkoušet až příští týden.Tak uvidíme.Ale zetím to vypadá dobře.

breiova
zkušenosti: o zkušenostech se zatím nedá mluvit, mám jí 3 dny. Ale po dvou chlebíkách ze směsi se jen zaprášilo, další pokus byl včera - mazanec. Na chu´t dobrý, jen trochu moc pečený..okrájela jsem a baští se dobře. Ale s návodem k prvnímu použití jsem byla ráda, když mi pomohli tady. Originál od výrobce je pro mě dost na přeskáčku..ale možná je to mojí hlavou... A pečeme pořád o sto šest. Divím se, že nápor zatím vydržela, chlebíky různé ze směsí i vlastní. Teď peču hlavně s kefírem(dávám místo vody) a mouku půl na půl pšeničnou a žitnou. Těsta super vymíchaná a uhnětená, dokonce zvládla i třenou bábovku. Jen mi mrzí, že nejde přidat minuty hned po skončení programu na dopečení. Musí vychladnout. S začíná mít zažloutlé víko kolem spár..uvidíme

Ainny
zkušenosti: Moje první pekárna. Sloužila od listopadu 2005 do ledna 2011. Odešlo točení jednoho háku. Celou dobu šlapala k mé spokojenosti. Možná by to šlo opravit, ale po těch letech už má nárok na odpočinek. Navíc mám pocit, že je čas na změnu. :o)

Miluska14
zkušenosti:

Miluska14
zkušenosti:

lucerničky
zkušenosti: Od 11.2010 máme novou pekárnu z Teska, stará odešla po 4 létech,Mulinka XXL nepeče jenom míchá, ale používame ji.

zzabicka
zkušenosti: zatím jich moc nemám, ale kynuté těsto dělá výborně

Alma..
zkušenosti: Mám tuhletu pekárnu přez dva roky a spokojenost a bez poruchy i reklamace :) !!! pečení jde přidat tak, že před ukončením programu ten program vypnu a znova zapnu, aspoň u mé siesty to jde :) Jo, jediné co mám po více jak dvouch letech smazané jsou u displeje nápisy na čudlíkách, ale to mi nevadí, na funkci to nic nemění :))

Janan
zkušenosti: Mám ETA 0149 SIESTA a jsem s ní spokojená. Peču celkem často jak klasický chleba, tak i nechám dělat jen těsto nebo i marcipánovou hmotu. Udělá za vás hodně práce. Zatím bez poruchy už 2 roky.

Bibi63
zkušenosti: Pekárnu jsem dostala k narozeninám před 3. roky. Jsem s ní velice spokojená. Za celou dobu jsem nekoupila chleba. Těsto zadělané v pekárně nemá konkurenci.

stafl
zkušenosti: Mám pekárnu teprve týden. Pekla jsme v ní chléb, sekanou a i sladké s práškem do pečiva - tohle ještě musím vychytat, nepovedly se mi, udělala se silná připálená kůrka, vevnitř nebylo dodělané

stafl
zkušenosti: Mám pekárnu teprve týden. Pekla jsme v ní chléb, sekanou a i sladké s práškem do pečiva - tohle ještě musím vychytat, nepovedly se mi, udělala se silná připálená kůrka, vevnitř nebylo dodělané

alenakop
zkušenosti: Pekárnu mám teprve tři týdny, ale peče obden, nebo jen dělá těsto. Zatím naprosto bez problémů, jednoduchá obsluha, tichá, vše, co jsem zkoušela se povedlo.Prostě - maximální spokojenost.

Helus1
zkušenosti: Mám ji teprve 14dní tak se to učím ale zatím jsem spokojena

gabriela.jakoubeova
zkušenosti: Mám ji od roku 2006 a naprostá spokojenost :-)

linduli
zkušenosti: mam ji druhy den .už jsem upekla prvni chleba a vyborny všem chutnal ,zrovna jsem zadělala na vanočku ,těsto je nadherně vypracovaný a krasně lesklý no parada už jsem ji upleta a dala do trouby,čekam jaky bude vysledek.

xKamilax
zkušenosti: Teprve začínám,takže moje poznatky připíšu později.:-)

vlastice
zkušenosti: Zítra bude mít premiéru,budu dělat sekanou a sladký chleba. Dojmy napíšu v pondělí.

maji
zkušenosti: spokojenost - šest let hodně využívaná, nyní občas špatně zabírá při míchání - asi zasluhuje servis :)

kiklop
zkušenosti: Pekárnu mám teprve ode dneška,tak budu sbírat zkušenosti a pak podám informaci.Vybrala jsem si ji z mnoha možnosti,moc se mi líbí a doufám že budu spokojena.Tak už ji mám asi týden,pekla jsem zatím jen 2x a jsem nadšená,tak snad to tak zůstane.Po necelých 2 měsicich používáni jsem s pekárnou moc spokojená, ale i při největší opatrnosti se mi už setřelo nejvíc používáné tlačítko Volba,pokud se budou tak mazat i ostatní tak nevím jak je budu rozeznávat později.

miliharmi
zkušenosti:

Dolstepa
zkušenosti: mám zatím upečené 2chleby a dobrý zatím spokojenost

Onzina
zkušenosti: Moje prvni pekarna byla Delica ale Siesta je lepší,sice ma min programu ale sem s ni naprosto spokojen.

O.K.K.O
zkušenosti: Ještě jsem nezkoušela, ale věřím ji :-)


Diskuse:

ikka 17.3. 22:22  

Jsem s touto značkou velice spokojená a rozhodně nelituji.

perla 18.3. 19:33  

zatím jsem spokojena. Vyhovuje velikost i programy.

hanca123 21.3. 13:14  

mám ji přes rok a jsem moc spokojena

myš 26.3. 19:16  

Pekárnu Eta Siesta mám asi rok. Chléb peču téměř denně. Peče spolehlivě, ale nádoba je uvnitř téměř bez povlaku, který se začal odírat již po několika použitích.

Magda 28.3. 11:01  

mám ji už rok,reklamovala jsem ji asi po měsíčním používání,kvůli teflonu.Nádobu bez problémů vyměnili.Jinak jsem spokojená,peču téměř denně

Dobina 28.3. 20:14  

po 3 týdnech používání se mi začaly ztrácet písmena na programovacích tlačítkách,přitom jsem je nijak nemyla max. přetřela utěrkou.....jak jste na tom vy,co máte Siestu už delší dobu?....mám ji reklamovat?

MIlada 29.3. 15:59  

Smývání popisu už v této diskusi je. Já osobně bych počkala, co udělá teflon na nádobě, případně to pak vzít najednou. Ale je to jen můj názor. Mám již druhou pekárnu. První byla Eta a písmenka se mi taky setřela. Ale to mi nepřipadalo jako problém, spíš jako test inteligence. Je to to správné tlačítko?

Akknel 30.3. 21:52  

Moc mne zajímá, zda někdo z Vás peče v ETĚ i bezlepkový chléb?????

Božen Němec 1.4. 19:03  

Zatím v ní peču z průmysových směsí a jsem vcelku spokojen, k teflonovému povlaku je ale potřeba (platí všeobecně) přistupovat opatrně..

salala 7.4. 9:52  

Mám jí asi měsíc, chleba jsem pekla jen jednou ze směsi a byl dobrý, teď používám recept na bábovku a taky jsem se jednou pustila do buchet. Peču tak dvakrát třikrát týdně a jsem zatím zcela spokojená.

Prcek2 8.4. 18:24  

Mám ji od čtvrtka, pekla bych pokaždé, když něco upeču, je to super, připravím to, jedeme ven a když se vrátíme, máme doma upečeno a doma to krásně i provoní. Jsem nadmíru spokojena. Zatím žádně negativa :-)

Dobina 10.4. 15:08  

Jak velký chléb se vám nejvíce podařil upéct?Ptám se,protože ETA uvádí pro chleba max.1300g,ale tak velký chleba se mi prozatím nepodařilo upéct.Myslím si,že to ani nejde.Při použití 650g mouky - cca 1100g a chleba se do pečky vešel akorát.Zkoušela jsem i ze 700g mouky - cca1200g,ale byl už problém s upečením,chléb se přilepil na víko a byl zhora nedopečený.

Inka52 14.4. 11:41  

jsem spokojená, peču sladké i slané a zatím všechno vyšlo dobře

Irina Malá 4.5. 23:12  

Pekárna ETA Siesta - dobrá věc! Peču převážně sladké pečivo - vánočkové.Recepty si sama zkouším. Jsem spokojená hlavně s přípravou těst na knedlíky a koláče,musím je nechávat dokynout v míse,jinak těsto přeteče.Dělám je obyčejně z 1kg mouky.Ještě kdyby to tak dlouho netrvalo.

k.myska 5.5. 13:43  

mám tady maminku - když jenom zadělat těsto -třeba na knedlíky - zmačkne příprava těsta a START???? nebo mačkáte něco ještě jiného ????? Poradte

kovalda 13.5. 10:10  

Pekárnu ETA Siesta jsem dostala před měsícem k narozeninám od svých sourozenců. Dnes si říkám, jak jsem bez ní mohla žít. Postupně zkouším všechny recepty, co na těchto stránkách najdu a jsem maximálně spokojená. Chleba peču tak každý 3. den a už jsem zadělávala i těsto na buchty a pekla 2 bábovky. Jsem spokojená, jsem nadšená, jsem už na tom závislá :o)

Patricie 13.5. 11:43  

Zdravím , mám pekárnu teprve od pátku , chlebíc
ek byl suprovej , chtela bych se zeptat , co je to bílá mouka , hladká to není je v tom receptu taky napsaná, díky

masenka 28.6. 12:32  

dneska jsem si ji přinesla domu ,budu experimentovat ;o))

Ivo 13.7. 11:23  

Mám Etu jeden rok. Peče docela dobře. Technické provedení česká hrůza. Smývání popisu tlačítek, vrzání víka, nepřesnost plastů, Zdírání teflonu v
nádobě. Za ty peníze bych koupil jinou. Horní kůrka na chlebu světlá.

Attijka 1.8. 9:13  

Mam Etu od ledna a pecu 2 krat tydne.Jsme mooooc spokojeni.

hani 15.8. 13:47  

Píšou tady, že se v této pekárně nedá péct bezlepkový chléb, má někdo zkušenost s bezlepkem???

Luslik 18.8. 0:06  

Hani, já si tuto pekárnu koupila před dvěma dny. Dnes jsme jedli první chlebík (zvolila jsem tady vychvalovaný dle receptu babičky Evy) a vyvedl se pěkně. Spokojenost naprostá;-)) Co se týče bezlepkového chlepa ETA Siesta ho určitě umí (sama jsem chtěla pekárnu která to zvládá). Nepekla jsem ho, ale v návodu je na něj i recept. Takže by to zvládat měla;-)

Luslik 18.8. 0:08  

Chtěla jsem se jen do budoucna zeptat (jak tak pořád čtu jak se škrábe teflonová vana atd.;-) kolik ta náhradní vana stojí, pokud bych ji potřebovala měnit? Cenu hnětacích háků jsem našla, ale cenu vany ne. Někdo tady psal, že na ni čeká, tak jestli by nenapsal tu cenu?? Děkuji

jani21 26.8. 22:27  

prostě nevím jak jsem mohla jí nemít...

jani21 26.8. 22:28  

prostě nevím jak jsem mohla jí nemít

vochomůrka 14.9. 21:09  

Prosím prosím holky o radu. Mám siestu, ale chleba se mi nepovedl ještě ani jednou. Už jsem rozhodnutá ji prodat, ale pořád mě to nějak nedá. Kůrka je vždycky tak neskutečně tvrdá, že bych s ním mohla dláždit a už si nevím rady, čím by to mohlo být. Zato marmelády z ní jsou fantastický. Moc díky za radu

jucky 16.9. 19:47  

jsem s touto pekárnou moc spokojena mám ji 2 rok a neměnila bych ji

Katuse 20.9. 11:25  

Jestli se nedari jen kurka, mohlo by to byt konzistenci testa nebo typem vody..
Ja jsem maximalne spokojena! Maloktera upece i bezlepkovy chleba tak dobry a v takove velikosti. I Kdyz nekdy hazim prisady od oka, chleba se nepokazi.
Zdravim....

Katuse 20.9. 11:27  

Jo, a na bezlepkovy chleba je urcen program SPRINT!
Nevim, proc tu nekdo pise, ze ho neumi, kdyz v samotnem navodu je cela rada receptu na bezl. vyrobky...

deekey 17.10. 14:02  

CENA FORMY je docela vysoká, informovala jsme se na ni před týdnem a samotná forma stojí 700 Kč a háky jeden za 35 Kč. Ty háky drahé nejsou, ale forma mi vyrazila dech. Chtěl ajsem obejít reklamaci-je n a dlouho, ale vidím, že na reklamace radši půjdu:-(

deekey 17.10. 14:05  

NAvíc je ani v servisním středisku (Praha) nemají na skladě , takže se navýší cena formy o další 100 Kč, to je docela drahé.

deekey 17.10. 14:08  

Ehm, chybí mi v té předcházející poznámce, že jde o navýšení poštovného, objednat se musí u Ety Hlinsko.

Mirka25 19.10. 15:59  

zatím spokojenost uvidím

janka 19.10. 22:31  

Upekla jsem jeden chléb a mašírovala reklamovat.Po třech týdnech ji mám doma,tak uvidím,jestli něco upeče !!!!!!!!!!!!!!!

Hana 6.11. 19:59  

Mam bezlepkovou dietu,koupila jsem si domací pekárnu od ETY.V obchodě mi řekli,že to je na bezlepkový chleba a nyní jsem si na internetu přečetla,že to tak není.Musí mít pekárna speciální program?

Dáša 9.11. 17:06  

Hano, já myslím, že v návodu je recept u Sisety na bezlepkové pečivo a chléb, nemám ho u sebe, ale prolistuj to:-)

Jana 18.11. 14:14  

Ukazte mi prosim postup jak upecu chleba

Jana 18.11. 14:17  

Chci se dozvedet postup pri peceni ceskeho chleba! Co je za prve, co za druhe a.t.d.

Gabikr 19.11. 13:40  

Když jsem před 3 dny pekla svůj první chleba, myslela jsem , že bude i poslední-dle receptu bylo moc vody, vytvořily se uši, těsto po upečení shora bylo bez barvy.Nahodila jsem ještě navíc program PEČENÍ. Chleba jsme nakonec i snědli a teď se učím. Myslím, že to potřebuje zkušenost. Ale zatím se mi to líbí :-)

Zuzka1705 20.11. 10:53  

Pekarnu mám 4 měsíce. Chléb nás zatím až tak nezaujal, ale zbožňuji možnost přípravy těsta a upečení housek nebo rohlíků v troubě. Je to jednoduché, rychlé, téměř bez práce a úžasně dobré :o) Domácí houstičky a rohlíčky přímo zbožňujeme! :o)))

Zuzka1705 20.11. 10:55  

PS. Eta Siesta peče i bezlepkový chleba. Recept je v návodu na použití.

franta111 1.12. 18:18  

Pekarnu jsem si pujčil na zkoušku od mamky, nenašla ale navod na použití.
Pomůže mi někdo? třeba naskenováním a zasláním na email:frantisek.niemiec@seznam.cz
Děkuji moc

Fatimaa 7.12. 17:08  

Pekárnu mám více jak 2 roky ale od té doby co jsem v ní upekla první chlebík tak jsem už obyčejný z obchodu nekoupila, a s touto pekárnou jsem doposud maxi....spokojená

Olga 8.12. 18:54  

opravdu mam etu siestu a nemenila bych za nic na svete cerstvy chleba je cersty a kolik druhu nedam ji take nikomu a vrele vsem doporucuju

Radek 10.12. 1:38  

Jsem velice spkojen

Jan6 12.12. 13:59  

Můžu upéct chléb menší než 750g, např 500g?

Alena 13.12. 13.12. 19:52  

Pekarnu mam dva roky a jsem sní velice spokojená ještě se mi nestalo že by chléb nebyl dobrý.

jarina.mala 25.12. 8:27  

Nemám názor ale dotaz.Mohu používat chlebový kvásek a jaký recept vyzkoušený kdo pozžívá. Jarina.mala

ywanna 9.1. 12:38  

Pekárnu jsem dostala na vánoce.Zatím jsem pekla dvakrát.Docela dobrý,jen se mě zdá,že pořád smrdí pekárna jako když se vypaluje.

madesa 9.1. 23:34  

pekárnu už mám 2 roky a už si bez ní neumím představit vaření a pečení. konkrétně jsem s touto značkou tak spokojená, že jsem ji nadělila pod stromeček celé rodině (4x)

Saly22 10.1. 19:17  

Mám pekárňu od Vianoc,som s ňou moc,moc spokojná,pečem na nej denne,dík za Vaše recepty

gabinka bábinka 12.1. 18:47  

Se Siestou jsem moc spokojená, dělám v ní chleba, vánočku, rohlíky, sekanou. Vše zvládá. Dokonce mi mou vinou křápla ze stolu na zem a světe div se , nepřestala hnětat ani na zemi. Je to poctivá česká práce, mám ji moc ráda, kdykoliv jdu kolem ní, pohladím ji :-)

gabinka bábinka 12.1. 18:50  

Siesta mi mou vinou spadla ze stolu na zem a pracovala dál !!! Nerozbila se. Je to velice festovní český dobrý výrobek. Mám ji moc ráda.

teja 12.1. 21:03  

Zatím jsem upekla 7 chlebu, každý jiný, ale všechny byly supr. Nejtěžší a největší byl chléb z 380 g hladké a 380 g celozrnné mouky - vážil asi 1100 g. Vochomurko, peč na programu SPRINT. První jsem pekla na programu Klasik a kurka byla opravdu hrubá a tvrdá. Teď peču jen na SPRINT.

teja 12.1. 21:06  

Vochomurko, peč na programu SPRINT. Když jsem pekla na Klasik, tak opravdu byla kurka hrubá a tvrdá.

MirkaP 22.1. 16:22  

Mám jí rok a půl. Katastrofa s vaničkou, nejdřív se zadřely osičky, chtěla jsem obejí reklamaci, koupila novou nádobu za 700, se po měsíci pečení sedřená jak želva, ta původní byla téměř netknutá po ročním provozu.
A nic víc nemohu vytknout, jsem jinak velmi spokojená s chlebem, kynutým těstem (knedlíky, vánočky) i obecně jakýmkoliv těstem .- veškeré vánoční pečivo prošlo pekárnou (program dort a včas vypnout). :Líbila si mi možnost vlastního programu - když už s ní pečete dlouho, víte, co a jak. 22/01/08

gabinka bábinka 23.1. 14:31  

Na Siestu nedám dopustit, peču chleba, senzační sekanou a knedlíky, které zde zadělám a pak vařím v mikrovlnce. Pekárna je výkonná a odolná. Přesto, že mojí vinou mi křápla na zem, pokračovala i zde v práci !!! a pracuje bez problémů dál. Jak jdu kolem ní, tak ji pohladím, tak ji mám ráda :-)

Casmia 30.1. 0:38  

Tak jsem tu zase.Včera jsme si přivezli pekárnu z reklamačky,kde vyměnily transformátor.Moc jsem se těšila, že si konečně upečem chlebíček.A věřte nebo nevěřte, zase jsem ho musela dopékat v troubě.Takže znova putovala do opravy.Jsem zvědavá co to bude tentokrát.Pročítám vaše názory a asi nám smůlu na výrobek, protože si jí skoro všichni chválíte.Tak nevím.Zase budu muset čekat 30 dní.

alkas 2.2. 19:33  

Pekárnu mám 1 1/2 roku.Doposud jsem byla maximálně spokojená,ale přestala se točit jedna hřídel.Známý měl tu samou závadu a poradil mi,jak na to.Vše bylo v pořádku,ale po dolití tekutin jsem zjistila,že je narušeno těsnění kolem hřídele.Teď nevím,jak dál.Asi bych potřebovala kontakt na servisní středisko(papíry jsem schovala tak dobře,že je nemůžu najít).Poradí mi někdo?

Ivuška2 19.2. 11:42  

Po dvou měsících pečení mi začal chlebík na jedné straně klesat.Nádherně do kulaťoučka vykyne,ale když nastane fáze pečení,jde prostě jedna strana dolů.Všimla jsem si,že se posunulo vrchní víko,asi tam táhne.To je snad důvod k reklamaci.Bude mi ale měsíc smutno.

kokyna 28.2. 18:22  

Mám jí skoro3/4 roku a jsem s ní velmi spokojená.Peču nejen chleba,ale zadělávám i různá kynutá těsta..Můžu jen doporučit

EVÍK 3.3. 11:18  

CHCI SE JEN ZEPTAT,DO PEKÁREN JSEM FENDA,ALE ŽÁDNU BOHUŽEL NEMÁM.VPRÁCI POUŽÍVÁM NA VŠE KONVEKTOMAT A TAM SI PŘIDÁVÁM VLHKOST A PAK MÁM CHLEBA JEDNA RADOST A UŽ JSEM JICH UPEKLA TAKÉ DOST.KDYŽ MÁTE PEKÁRNU ,NECHYBÍ NA NAKYNUTÍ VLHKOST?NENÍ CHLEBA TUŽŠÍ.

alvasoraj 11.3. 13:45  

pekárna super ,peču jak o závod a knedlíky?Ikdyž jsem je měla vždycky výborné teď jsou ještě lepší to těsto-hebounkéa jemné jiné už nedělám.Croasanty,vánočky,mazance těsto všeho druhu no,paráda.Jsem spokojená,jak jsem se ze začátku bála na ni sáhnout teď bych jí nedala ani za nic a ten chleba hmmm

Lusil 18.3. 21:32  

mam ju treti den, okrem noci bezi nonstop :D rodina nestiha jest! len ma trosku mrzi ze vrchna korka je vzdy ovela bledsia ako zvysne... ked su ostatne korky pekne, horna je uplne biela, ked je horna pekna, ostatne su pripalene alebo tvrde a strasne hrube. :(

Bobka 23.3. 10:31  

mám pekárnu Eta Harmoni a jsem sní velice spokojena hlavn co se týče těsta to jsem nerada zadělávala v ruce chleba je vynikajíci mamka ji dostala k vánocum a peče chleba každý den

Sehnalinka1 7.4. 13:40  

Jsem naprosto spokojená, mám ji víc jak rok a je to učiněný zázrak.

hellou 7.4. 18:30  

Dají se v ní péct kynutá i nekynutá těsta?

Krupi?ka 15.4. 22:27  

ahojky,mám jí už dva roky a je super,nedám na ní dopudstit.Známým doporučuji jedině tuhle:)

Mykeš 19.4. 15:57  

Ahojky.
Tak pekárny jsou zatím vcelku nedostatkové zboží,takže mám pořád čas na rozmyšlenou,jestli Siestu nebo Harmony.Ta první by mi přes net vyšla o 300Kč levněji,co se týká porovnání parametrů,rozdíly tam nevidím.Tak kterou?

tonda 22.4. 21:53  

siestu mají v tesku

qwert 24.4. 20:19  

Ja som mal Harmony upekla az 4 chleby a motor sa uz ani nepohnul!! Co citam nie som zdaleka sam takze asi by som skor bral Siestu. Osobne uz etu nezoberem proste cinanom sa tohtorocna varka nepodarila. Skusim moulinex XXL dufam, ze "neprohloupim"

junkovna 1.5. 18:17  

RÁDA BYCH POPROSILA O POMOC,MÁM PEKÁRNU SIESTU NÉ A NÉ UPÉCI CHLEBA VŽDY SE MI SRAZÍ.ZKOUŠELA JSEM JAK HUSTÉ TĚSTO,IŘIDKÉ.PORADTE MI NĚKDO DĚKUJI

Majka11 19.5. 14:29  

Pěkně prosím, odpoví mi někdo, dají se háky u pekárny Siesta před pečením chleba vyndat??? pokud ne, vyndají se po upečení lehce, tak by se nepoškodil chléb ???
děkuji

Pepa 20.5. 23:23  

Vyndej háky po posledním hnětení a uhlazení těsta před kynutím.Já je tahám až z upečeného chleba.

droping 26.5. 17:52  

junkovna

Reklamuj to. Ja jsem neupekla jediny chleba, pekarna byla dva mesice v reklamaci, mela jsem ji doma mezi tim cca 7 dnu.
Poprve vymenili viko, ale pekarna snad testo varila, tak jak dohnetla, tak tu kouli spekla.
Druhou reklamaci mi sice neuznali, ale asi se v tom pohrabali a ted pece nadherne.
Celkove jsem ale s pristupem Ety velmi nespokojena, pekarna tam lezela mesic, manzel 2 pred koncem volal, tak nebyla, ale urcite to stihnou a kdyz ji posledni den tesne pred zavirackou vyzvedaval, tak mu rekli, ze ji jeste zkousi.

jamaku 3.6. 6:36  

Mám pekárnu Siesta asi 10 dnů a zatím jsem nevyzkoušela, ale půjčovala jsem si stejnou od mamky, zatím jsem jen zadělávala kynuté těsta, nikdy jsem v pekárně nic nepekla......jsem zvědavá na svůj první pokus.

Beáta. 15.6. 16:26  

Ahoj, zatiaľ som piekla v ETE len bezlepkový chlebík, je super. Môžete mi tu napísať osvedčený recept na klasický chlebík? Hlavne akú múku mám použiť.ďakujem. Beáta

Babsie 23.6. 16:19  

Mám dotaz,
používáte do pekárny chlebové směsi, např. Labeta?

Po skončení programu Sprint mi chleba ve spodní části přijde takový mazlavý.
Na diskusi už mi radili zkusit jinou variantu než je právě směs (a už se těšim až vyzkouším, ptž receptů je tu strašně moc a většina z nich dost lákavých), ale chtěla bych vědět, jestli máte také někdo takovou zkušenost.

Díky

malyLibor 29.6. 20:13  

Babsie: Já nikdy ze směsi péct nezkoušel, ale kamarádka, co z nich peče, říkala, že v návodu na směsi je moc vody. Měla taky mazlavý chleba, tak dala o půl deci míň vody a bylo to prý dobré. Já měl mazlavý chleba, když jsem pekl na Sprint s celozrnnou moukou. Když jsem to pak zkusil na klasik (se stejnými poměry mouky a vody), byl už chleba dobrý. Tak si z toho vyber - buď ubrat vodu, nebo péct na klasik... nebo obojí :-))

LenkaS 19.7. 19:03  

Siestu mam od Vanoc 2008 a jsem s ni velice spokojena,mohu jen doporucit

wewerkaM 5.8. 23:34  

Siesta byla má první pekárna a také trošku přebytečný dar...ovšem dnes si už nedokážu kuchyň bez pekárny představit.Letos mi po třech letech intenzivního pečení bohužel vypověděla službu.Prostě už nenaskočila.Hned ze začátku používání Ety mi vadilo to,že se pokřivilo víko,ale na pečení to vliv určitě nemělo.Využívala jsem jí opravdu maximálně a stal se ze mně takový maniak na pečení,že nyní všechny mé kamarádky pekárnu mají.Dnes mám nově koupenou pekárnu z Tesca,typ BM 08 v nerezu,jsou na ní výborné recenze,tak snad mně nezklame.Můj názor je totiž ten,že i drahá pekárna je jen spotřební zboží a pokud má tedy vydržet jen ty 3 roky,nebudu litovat peněž za stejnou službu.Má výsledná zkušenost s Etou Siestou je výborná,vydržela obrovský nápor a ušetřila mi hodně peněz i času.Mohu doporučit.Přeji všem krásné a bezvadné pečení!!!

hraběnka 10.8. 16:51  

Směsi Labeta občas používám a jsem s nimi spokojená, hlavní je dodržet přesný poměr tekutiny. Nejvíce nám chutná od Labety Kmínový chléb, Vícezrnný chléb a také Slunečnicový. Jinak hodně peču podle svých osvědčených receptů a také podle receptáře přiloženého k pekárně.

labela42 15.8. 13:59  

Naprostá spokojenost.

dadouš 16.11. 15:01  

Používám pekárnu ETA O419 Siesta už 2 roky. Jsem s ní velmi spokojená. Nejvíce se mi však osvědčili chlebové směsi od Doroty - www.chlebarna.cz. Jednoduchá příprava, vynikající chuť.

Tomáš 1.12. 11:21  

Pekárnu vlastním asi rok a půl,a po půl ročním používání občas při hnětení přestal hnětat jeden hák(hřídelka je v pořádku ale je vůle uvnitř háku,proto při hnětení těsta těsto lehce hák nadzvedne a ten pak není zapadlý v hřídelce a netočí se)Ted již pokaždém hnětení těsta na chleba jedna hřídelka nefunguje.Vanička je trošku odřená od používání.Hold kvalita není co u ETY bývala...
Jinak jsem s pekárnou spokojen,ale příští nákup již k firmě ETA směřovat nebude.

Miluše 21.12. 21:52  

Ahoj všem.Chtěla bych se zeptat jestli je možno v této pekárně Eta Siesta péci i chleba menší o váze 500g i když v návodu je psáno od 750g?

helča 25.12. 23:55  

mam ji asi mesic jsem moc spokojena helča

helca 26.12. 0:04  

mam pekarnu asi měsíc jsem moc spokojená

Anndy 27.12. 11:36  

jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na naší diskusi / klik

Lejča 29.12. 15:26  

Mám pekárnu už přes půl roku a zatím jsem maximálně spokojená.Vyzkoušela jsem už plno různých chlebíků, rohlíků a kynutého těsta z těchto stránek. Všechny recepty byly výborný. Pekárnu bych neměnila. Už si to bez ní ani nedokážu představit.

mariel 3.1. 23:16  

Dotaz.
Vi nekdo, jestli tato pekarna spousti hned po vypnuti peceni ,znova ten samy program?
Teda kdyz neni jeste chleb, nebo cokoliv jineho upecene, da se znova vzapeti nastavit program peceni, nebo se musi cekat az pekarna vychladne? Slysela jsem , ze u teto pekarny se musi cekat, coz je velka a zakladni chyba.
Testo nedopecene splaskne za tu dobu.
Tak nevim, jestli je to chyba pekarny, teda vada, nebo je takhle resena. Vi nekdo?

leclerk 4.1. 13:39  

Máme pekárnu dva měsíce spokojenost sama,nejlepší na přípravu těsta na vánočku

Anndy 4.1. 20:46  

mariel - u Siesty by program Pečení po jeho skončení měl jít nastavit. Kdy to nejde u snad žádné pekárny je po komplet programu (hnětení, kynutí, pečení) např. u Základního programu, kdy pekárny opravdu musí vychladnout

Saly22 5.1. 20:55  

Mám Eta Siestu vyšše roka,a som s ňou velice spokojná,je to moj dobrý pomocník

Pedro30 6.1. 15:19  

Ahoj, pekárnu mám od vánoc a je super.Zatím se mi dařilo a všechno upečené šlo sníst.Jen mám problém s háky, můžete mi někdo zkušený poradit jak je vyndat a nezničit moc chleba? Né vždy je stačím vyndat před pečením a po upečení vždy doslova zmasakruju svůj výtvor.K pekárně nebyl přibalený žádný háček a tak ty háky doluju vším možným, ale nedaří se mi to.Předem děkuju za rady.

altera 7.1. 9:45  

Máme ji doma asi dva roky.peču,nebo dělám těsto celkem často a zatím naprosto bez problémů.Jedním slovem-spokojenost.

zeuwicka 10.1. 13:05  

Ahojky:) pekárnu jsem dostala na vánoce a jsem s ní moooc spokojená, jen mě trochu mrzí, že nejde přeskočit předehřívání surovin, jinak je ale bezvadná:)těsto super:)

drobček 26.1. 14:33  

Už tri dni vlastním ETU SIESTU. Môj prvý chlebík podľa vášho návodu sa vydaril.

vikina 26.1. 16:29  

pekárnu mám od soboty,první chleba č16 se mi povedl,zatím jsem spokojená

sonulik 28.1. 13:00  

ahojky tak pekaren eta siesta som kupila minuly tyzden a uz je naspat na reklamacii OPADAL MI TEFLON PODLA TOHO ICH CAROVNEHO NAVODU SA MI NEPODARIL ANI JEDEN CHLEBA ZVRCHU SUROVY ODSPODU ZHORENY... urcite chcem odstupit od kupnej zmluvy... eta uz nikdy viac asi si kupim moulinex XXL :o(((

kod@ 30.1. 22:55  

Mám ETU Siesta skoro 4 roky a jsem s ní spokojená.
Letos jsem začala péct chleba v troubě-zdá se mi lepší (vzhledově i kůrčička)

leclerk 8.2. 14:55  

Máme pekárnu asi tři měsíce,jede bez problémů.
Všechny nápisy se smazaly ,tak ji chci reklamovat.

gami1 26.2. 17:44  

tak pridavam sa aj ja k "Etačkam" dostala som pekaren k vianociam a žial je pravda že teflon nieje prave najlepši a aj dvierka mi zle dovierali na jednej strane.Ale zaniesli sme do predajne a po dvoch tyždnoch mi volali že možem si prist prenu.tak čo sa tyka vybavenia reklamacie som vyslovene spokojna..ešte uvidim ako sa bude teflon spravat teraz.ale inak som velmi spokojna s pečenim v nej,jedine čo ma na nej štve je že už by som chcela vačšiu :-) to ježisko nedomyslel :-)

sonulik1 28.2. 12:19  

tak som tu zase etu siestu mi vratili vraj nemozno odstupit od kupnej zmluvy nakolko bola reklamacia uznana :o( teraz vypekam novu formu
dufam ze s nou nebudem buduci tyzden utekat naspat
a dvierka nedovieraju ani mne na to som aj zabudla takze uvidime...
idem nieco upiect nech ju otestujem...
som z toho nestastna...

štáblice 28.2. 20:46  

ahojík dnes jsem si koupila pekárnu eta siesta ted zrovna v ní peču první chléb a chci se zeptat až do peče tak jak mám z chleba vydělat tým hákem ty nože na míchání porádí někdo prosím????????,,

Anndy 1.3. 12:14  

štáblice - po vyklopení chleba z formy hnětací metly jdou vydět, háček prostračíš tam, kde byli zasunuty hřídele a šikmým tahem vytáhneš. Z horkého chleba to jde dobře.

štáblice 7.3. 14:23  

pekárnu mám asi týden a pekla jsem v ní zatím 3 chleby a vždy se povedli tak jsem spokojená

leclerk 16.3. 18:07  

Siestu jsem dal ne reklamaci(zkřížené dveře smazané popisy) po měsíci mě vrátili peníze.Dnes už peču v Etě Delicce,tak jsem zvědavý jak to dopadne.Peču celozrnný chléb a při mísení si vedla výborně

helča 22.3. 16:05  

pekárnu mam od listopadu a jsem moc spokojena zadelavám testo, pece dobre doporucuji Helča

Helča 22.3. 16:33  

ahoj PERDO30 mam taky pekárnu ETU SIESTU,když vyklopím chleba tak nožem proříznu drážku kam směřuje hák a lehce ho dostanu ven bez velkého zničení bochníku ahoj Helča

štáblice 27.3. 10:48  

jsem zpokojená je to super věcička a chlebík ještě lepší

Tomik 8.4. 1:04  

docela dobrá věcička, máme ji doma a psal jsem o ní odborný popis do školy :D

štáblice 6.5. 7:42  

je to super věcička ale štve me že tak po krátké době se mi smazávají popisky a chleba koupený už nám nechutná fůůůůůůj.....

nováček 16.5. 14:04  

dobré odpoledne. Dostala jsem novou pekárnu od ETA Siesta a při čtení návodu mě zarazilo předehřívání při programu "příprava těsta". Chci se zeptat jestli se ten ohřev zapíná před mícháním těsta nebo až během míchání. A jaké jsou vaše zkušenosti?

Anndy 19.5. 22:05  

nováček - před mícháním těsta - pekárna si nahřeje suroviny a až pak začne míchat

prodavacka 6.6. 17:38  

ŠTÁBLICE jestli ji máš ještě v záruce tak ji reklamuj!Já ji reklamovala taky protože se smazaly popisy a dostala jsem úplně novou Siestu i s dvouletou zárukou!S pekárnou jsem moc spokojena!Peču chleba,sekanou,perníky,makovce...a zadělávám těsta na buchty,knedliky....

jaburi 8.6. 11:54  

Pekárnu mám asi dva měsíce.Zatím jsem moc spokojená.Chleba ani rohíky jsme od té doby nekoupili.Dělala jsem už taky hodně krát kynutý těsta a jsem nadšená.Hlavně jsem spokojená s recepty tady na dámě.

Sedlenka 9.6. 17:54  

Opakovaně zde pročítám příspěvky, tak přidávám nový poznatek. Siestu mám necelý měsíc a zatím se povedlo vše, co jsem zkoušela od chleba nejrůznějších příchutí, kynuté těsto na buchty, bábovka, knedlík, sekaná. Jediným záporem je zde již zmiňované mizení nápisů, po necelém měsíci se ztrácí start/stop. Jinak šlape jako hodinky.

sonulik 6.9. 7:37  

ahoj ahoj tak po nekonecnych tahaniciach mam konecne xxl :o))) pecem v nej uz 1/4 roka a teflon drzi vsetko ako ma byt anestalo sa mi zeby bol chlebik zvrchu surovy :o) odporucam!!!

Hraboška 6.10. 17:30  

ETA SIESTU používáme teprve 14 dnů a je tu závada! Při zasunutí do zástrčky začne nepřetržitě pípat a nic se na displeji neobjeví. Nic nejde naprogramovat. Předtím jela v pořádku. Peklo se na ní asi 10x. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Dík za rady.

Mike 10.12. 5:49  

Kupil som ju vcera a hned pri prvom peceni asi 40 min. do konca zhasol display a bol koniec, asi nic nove pri mojej smole na elektro spotrebice.

junovka 4.1. 22:35  

Etu sme mali nieco cez rok, zial odislo nam na nej hriadel, cize pretekalo okolo neho a tym padom ked miesalo, tak nam aj hnetaci hak poskrabal nadobku-teflon.Bola som s nou veeeeeelmi spokojna....skoda ze nam vydrzala tak malo.:(((

Ajka-jamaku 16.1. 23:35  

Mám tuto pekárnu rok, před tím jsem si půjčovala od maminky rok stejnou. Jsem s ní moc spokojená.

Marky78 13.2. 19:14  

tak já mám tuto pekárnu přez rok a jsem maximálně spokojená.šlape bez poruchy,nemám s ní nejmenší problém a že toho chudinka už zvládnula a doufám,že ještě zvládne :-) .

Jarka40 17.3. 20:41  

Ahojte pekařinky,tuhle pekárnu mám od včerejšího odpoledne,a hned jsem pekla chlebík a dnes vní i dort.Zatím tedy spokojenost.

Ivon 10.6. 19:50  

Zatím jsem spokojená,jenom vrchní kůrka u chleba není jako z pekárny,kterou jsem měla dřív.

jaburi 25.10. 17:47  

Mám Siestu rok a půl a jsem s ní moc spokojená. Zatím žádná závada.

Babča 13.12. 23:09  

Mám novou Siestu a jsem moc spokojená

Xxx.klarka+Natka 11.1. 12:19  

Pekárnu mám od Vánoc, peču v ní někdy i 2x denně a super. Jsem spokojená.

1agnes1 24.1. 16:46  

Pekárnu mám 2 roky, na umíchání těsta jsem s ní velice spokojená ale na pečení moc už ne má příliš upečenou kůrku i když dám program na velmi slabé pečení, a nápisy se smívají a víko je zažloutlé nejde umýt. Asi zkusím jinou značku

ajike12 1.3. 15:37  

Mám ji asi měsíc a jediná vada je trošku prohlé víko hned po prvním pečení.Jinak peče dobře,jsem spokojená.

Simona 28.4. 8:07  

Prosím o radu mám týden pekárnu eta Siesta večer jsem si chtěla nastavit časovač.Natukala jsem tam 10h.a 4.30se ještě nic nedělo měla jsem ještě něco zmáčknout prosím poradte.

Lucie S. 15.9. 6:30  

mohu srovnávat s dražší pekárnou Domo, obě používané 2 roky. se Siestou nejsem spokojena, světlý chleba s měkkou kůrkou (i při zvolení nejtmavší), špatně se z formy vyndává, hůř kyne, horší kvalita kynutého těsta na buchty.

stafl 3.10. 7:59  

Mám pekárnu teprve týden. Pekla jsme v ní chléb, sekanou a i sladké s práškem do pečiva - tohle ještě musím vychytat, nepovedly se mi, udělala se silná připálená kůrka, vevnitř nebylo dodělané. Ovšem chleby a sekaná byly moc dobré

Helus1 18.11. 11:43  

Pekárnu mám tak 3tydny zatím jsem spokojena akorat nevím jestli tam můžu dát i kilo mouky z pul kila je hned chleba pryc

jabam 3.4. 8:54  

Pekárnu vlasním od roku 2006, kus 0605. Super mašinka, pekl jsem v ní už všechno co se dalo.
Po zkončení záruky se ale pokazila a v servisu mi řekli že jí mám poslat někam kdoví kam a že se na to mrknou. Tak to né... jsem si řekl a využil jsem své ználosti z elektroniky a pustil se do opravy sám. Jednalo se že pekárna po zapnutí někdy jela a v půlce pečení se sekla a střídavě pískala na displeji ERROR a zase třeba po chvíli naskočila. tak jsem rozebral elektroniku a našel na tišťáku studený spoj a to hned dva. Z toho vyplývá že se jednalo o výrobní chybu elektroniky přístroje. V průběhu práce pekárny se tyto komponenty zahřály a tkzv. studené spoje přestaly vodit elektr. proud a elektonika vyhodnotila chybu a pekárna přestala pracovat. Jednoduchým přepajením těchto spojů se problém vyřešil a pekárna jede a slouží jak má. Tímto bych chtěl pozdravit technika který vyrobil tento elektronický obvod a navrhl mu aby si zopakoval ze střední školy tu pasáž jak pájet obvody. :-))

kucharinecka 28.7. 10:06  

Tak po přečtení pozitivních příspěvků na Etu Siestu si dovolím napsat i svoji zkušenost. Sice tuhle pekárnu nevlastním, ale měla jsem tu čest se s ní seznámit. Mám úplně obyčejnou pekárnu z Lídlu, ale je mnohem lepší než Eta Siesta. Siesta nemá funci pozastavení programu - pausu, to znamená, že mouka, co se do ní přidává, tak se musí přisypávat za chodu a práší na všechny strany, dále ji chybí program nudlové těsto (program, co jen uhněte těsto, bez hřátí a pečení), což je taky dost nepraktické. Jediný program, který tento z části nahrazuje je program Dort, ale musí se hlídat, protože po hnětení, začne automaticky péct. Háky v pekárně jsou o polovinu nižší než u moji lídlovské, takže já mám těsto daleko účiněji hnětené. Celkově se mi tato pekárna vůbec nelíbí, hlavně co se tedy funkcí týče. Asi se to tu nebude mnohým líbit, co píšu, ale píší se tu poznatky, které mají sloužit ostatním třeba k výběru pekárny. Toto je jen můj názor a za mě teda rozhodně NE.

martina 1.8. 19:22  

mám tuto pekárnu jeden den a zítra putuje zpět.bohužel po připojení do sítě nefunguje.Je mi to moc líto těšila jsem se na ni je velká pěkná...no co se dá dělat

Anndy 1.1. 19:14  

kucharinecka - mouku přidávám taky za chodu, ač pauzu na pekárně mám. Že mouka práší není pravda.
Nudlové těsto taky nepotřebuju, poradím si i bez něj.

kiklop 26.3. 19:25  

Dnes to už budou 4 měsíce a jede většinou každý den a někdy i 3 x po sobě,zatím jsem moc spkojená a už jsem ji doporučila některým svým známym,mimo setřené tlačítka jiné závady zatím nejsou.

Džejn 28.8. 15:24  

Mám ji skoro 4 roky, používám tak 1x - 2x týdně, jsem s ní naprosto spokojená. Teflon v nádobě se za tu dobu trochu opotřeboval, tak jsem před nedávnem pořídila novou nádobu, ale jinak žádná závada.

Alma.. 19.12. 17:54  

Měla jsem tuto pekárnu pět let a celou dobu šlapala bez poruchy a problémů. Bohužel, je to pár měsíců co mi odešla do věčných lovišt - vyhořela elektrika, takže neopravitelné :( . Zatím novou nemám, ale po novém roce si určitě chci nějakou objednat :)).

kiklop 5.1. 21:59  

Tak pekárničku mám už rok,někdy jede i 3x denně a zatím bez nejmenších problému,jen ten nápis volby už nejsou a zmizelo i ETA SIESTA,ale to mi na kvalitě vůbec nevadí.

Mirunka 30.7. 3:06  

Super, mám už několikátou pekárnu a jsem spokojená. Tuhle od včerejška, chod je tichý, pípání oceňuji, protože při problémech se zrakem prostě vím, že jsem zmáčkla tlačítko. Paní prodavačka v prodejně ochotná, vše mi ukázala, takže i beze zraku jsem doběhla domů a hned pekla na Sprint první chleba v téhle kočičce. Je malá a krásná. Tak ať jen krásně šlape. :)

honnn 1.11. 21:39  

po 10 letech prasknul řemen , řemen jsem opravil cca 120 Kč a dál funguje

Yveta 17.5. 14:24  

Ahoj vsichni,moc prosim o radi,dnes jsem si poridila tuto pekarnnu eta siesta 0149 a chtela upect chleb....nejdriv jsem ji pripravila samozrejme,umyla a tak...pak dala ingredience podle navodu,nastavila barvu,vel. aj....a zapla....ale cas se mi tam ukazuje 3:20 a pekarna nezacla nic delat a. to uz tam mamm 3:01 ,ani se nezahriva..nic....myslim,si,ze jsemm asi omylem nastavila cas za jak dlouho ma zacit pect,jak to prosim vypnu,aby trouba zacla ihned pect?Nebo je normallni,ze to trva takhle. dllouho??Moc dekkuji za radu,Yveta :)

Zdlor 2.3. 15:46  

Mám pekárnu osm let, před rokem a půl jsem pořizoval novou nádobu, protože se ze spoda uvolnil unašeč na jedné ose. Před pár dny praskl klínový řemen. Rozebral jsem jí, vyčistil, čekám až mi přijde náhradní klíňák. Pokud se mi podaří jí zase zprovoznit, tak snad ještě pošlape dalších osm let.Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.