Pekárna: Kenwood BM 900


- vnitřní osvětlení
- LCD displej
- možnost nastavit velikost chleba (1000 g nebo 1500 g)
- možnost zvolit stupeň propečení kůrky (světlá, střední, tmavá)
- funkce odložený start - max. 15 hodin
- funkce udržování teploty po ukončení pečení
- automatický dávkovač semínek
- akustický signál
- systém horkovzdušného pečení chleba

Programy:
1. základní
2. francouzský
3. celozrnný
4. sladký
5. velmi rychlý
6. bezlepkový
7. koláče/rychlý chleba
8. těsto
9. těsto pizzu
10. marmeláda
11. pečení

Adresa výrobce: http://www.kenwoodworld.com
Cena: 3490,-Kč
Příkon: 950 W
Počet háků: 2
Počet programů: 11
Velikost chleba: max. 1500 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
hopa
zkušenosti: chtěla jsem poprosit máte někdo zkušenosti s touto pekárnou?

eM
zkušenosti: Doba vlastnictví pekárny -- cca. 14 dní,..,kvalita materiálu -- dobrá,..,dílenské zpracování--střední (nelícuje okraj plechu horního víka s plastem),..,počet pečení -- 2x,..,zvolený prog.-- základní,..,typ produktu --jednoduchý chléb (voda,mouka, sušené/čerstvé droždí, cukr, sůl,kmín),..,výsledný produkt -- uspokojivý (světlá kůrka chleba - řekl bych, že to bude standard všech DMP)


Diskuse:

hopa 4.3. 12:27  

já jsem si ji koupila, ale myslela jsem za ty peníze bude kvalitnější a dost peče spodní kůrku vrchní je bílá a ta spodní dost vypečená a pak ztvrdne takže myslím unáhlila jsem se a domácí pekárna stačí obyčejná za 1000 pak je to škoda peněz

Anndy 4.3. 14:53  

hopa - pokud je zespoda chléb hodně tmavý, zvolila bych při pečení kůrku světlou. Shora je chléb skoro u všech pekáren světlý - není tam topné těleso, ale neznamená to, že není dopečený.
Pokud má chléb "jen" tvrdší kůrku, která Vám nevyhovuje, doporučuji ihned po upečení a vytažení z formy, zabalit do vlhké těrky.

jana26 18.9. 18:46  

tahleta horkovzduch dle výrobce nemá....

mikulas.n 26.1. 18:14  

Od roku 2007 jsem používal DMP Eta Harmony 2149 a vloni jsem v ní už neupekl žádný chleba, když jsem ji odvezl do opravny bylo mi řečeno, že DMP je v pořádku (cena za tohoto zjištění cca 70,-kč). Rozhodl jsem se dále již v této prkárně neexperimentovat a pořídil jsem si loni na vánoce novou DMP to Kenwood BM 900. Jsem spokojený na pár drobností (např. ještě jsem nenašel vnitřní osvětlení, které je všude uváděno), ale jak říkám pro mne je důležitý konečný výsledek a ten je zatím vždy OK. Rád si vybírám chleby z tady popsaných a vyzkoušených receptů.

Zdeňka Nováková 7.2. 15:58  

Vnitřní osvětlení nemá, jedná se o chybný překlad. Má podsvícený displey.
Horkovzduch má pouze ve fázi pečení jen u některých programů.
Já jsem s pekárnou velice spokojená.

ondra 24.3. 8:07  

nemohu se rozhodnout mezi touto pekarnou a
http://domaci-pekarny.heureka.cz/eta-7149-90020/
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz&pekarna=208
budu vdecny za kazdy nazor

Sabrila 4.5. 16:24  

Tuto pekárnu jsem dostala před 10 dny a je to moje třetí pekárna.
První byla ETA Harmony, po dvou letech odešla nádoba a protože v té době cena náhradní nádoby se rovnala ceně nové pekárny z Lídlu tak jsem koupila Lídlovou. Nádoba lídlové a Eta jsou stejné /made in china/ tak se dala používat v obou pekárnách a spokojeně jsem pekla další tři roky. Teď začala také protékat a rodina mě obdarovala Kenwoodem. Zatím moc spokojená nejsem. První chleba i když nastavený na střední kůrku neměl kůrku žádnou a byl jak uvařený. Pekárna krátce míchá a strašně dlouho kyne a při pečení se propadl. Další jsem dala zadělat jen těsto, že upeču v římanu a zjistila jsem, že nepípá semínka a musím vychytat kdy je tam dát. Včera jsem pekla mazanec a dala míň jak 1/4 droždí tak se povedl. Musím to vychytat a zvyknu si. Jinak žádné nadšení, vypadá hezky což je mi jedno, protože ji stejně nemám vystavenou a na uklízení je těžší. Nekoupila bych si ji, byla jsem spokojená se Silver crestem a za ty peníze bych měla tři.

Sabrila 7.6. 13:25  

Už jsem si na ni zvykla, peče dobře, stačí ubrat trochu droždí a dát tmavou kůrku. Jsem spokojená s ventilátorem, protože opeče kůrku i shora. Sice tady čtu, že podle výrobce horkovzduch nemá, ale je v ní ventilátorek a chvílemi se spíná.

Lenka 30.4. 13:12  

nevíte náhodou, kde sehnat náhradní formu? díky

KK 4.11. 14:46  

Prosím nemáte někdo návod k ní? Byla bych moc vděčná. klara.krizova@post.cz. Nebo aspoň radu, jak nastavit delku peceni...Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.