Pekárna: Bielmeier BHG 395


- možnost zvolit stupeň propečení kůrky (světlá, střední, tmavá)
- možnost zvolit velikost chleba (500g - 1400g)
- 2 pečící formy:
1 velká forma - 1400 g - má 2 hnětací háky
1 dělená forma - 2 x 500 g - každá forma na pečení obsahuje 1 hnětací hák
- LCD display
- akustický signál
- vnitřní osvětlení
- funkce odložený start
- zablokování ovládacího panelu proti nechtěnému přerušení programu


Programy:
1. normální
2. celozrnný
3. francouzský
4. rychlý
5. sladký
6. koláč
7. marmeláda
8. těsto
9. velmi rychlý
10. pečení
11. dezert
12. vlastní

Popis ovládacího panelu (pod displayem vždy 2 tlačítka vedle sebe - vždy zleva):
1. pauze (přerušení programu) a process (pro nastavení vlastního programu)
2. zeit (nastavení časovače) a licht (osvětlení)
3. grösse (nastavení velikosti) a farbe (nastavení propečení)
4. menü (zvolení programu) a start/stopp (zapnutí/vypnutí programu)

Český návod

Adresa výrobce: http://www.bielmeier.cz/
Cena: 2399,-Kč
Příkon: 800 W
Počet háků: 2
Počet programů: 12
Velikost chleba: max. 1400 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
červená
zkušenosti: Pekárnu mám od 4.1.2010 a zatím je to paráda. Jsem spokojená.Skoro dva roky jsem pekla v Etě Harmony, ale Bielmeirka je podle mého názoru lepší. ..Dnes po více jak 8 měsících zátěže (peču opravdu každý den), pekárnička je stále skvělá a nádoba jako nová, bez škrábanců. Tak se 6.12.2010 objevila první závada, vypadla hřídelka u nádoby.Bielmeier má skvělý servis, pro nádobu přijeli druhý den po nahlášení závady a do týdne jsem měla novou doma. Tak je to tady dnes tj.31.7.2013 se pekárna odporoučela.Už nevydržela tu zátěž. Potřebuje výměnu převodů, což je finančně dost náročné. Součástky na opravu 1700,-Kč. Tak už je na cestě nová DOMO B 3990. Řekla bych, že jsou obě stejné.

mismach
zkušenosti: Zkušeností zatím moc nemám, jde o mou první pekárnu. Zkoušíme často dvojitou formu a pekárna má úspěch u celé rodiny. Akustické signály jsou hodně nahlas, popisky sice německy,ale návod je velmi dobře přehledný. jsem spokojená:-)

Damina
zkušenosti: Mám jí od začátku prosince 2009. Je to moje v pořadí čtvrtá pekárna. Takže mám s čím srovnávat. Je hodně podobná Domo 3955, má o trošku větší formu, programy a jejich délka jsou taky dost podobné. Pekárna má dětskou pojistku, proti nechtěnému přerušení programů, má osvětlení vnitřku. Je to docela dobrá vychytávka, nemusí se zvedat víko pro zkouknutí hustoty těsta. Těsto uhněte perfektně, barva kůrky po upečení odpovídá nastavení. Není příliš hlučná a délka programů je o něco kratší než třeba u Moulinex XXL. Téměř po 2 letech skoro každodenního používání - pekárna naprosto bez problémů. Peče skvěle, barva kůrky podle nastavení - stále jsem moc spokojená.

radka-radůza
zkušenosti: Pekárnu jsme pořizovala v prosinci 2009, před Vánoci. Od té doby jede skoro každý den, o víkendu několikrát denně. Proti Moulinex XXL, kterou mám také, je to jako nebe a dudy. Bielmeier 395 je pro mě v současné době jednička...

floowy
zkušenosti: Pekárnu mám od letošních vánoc (2009), je moje první. Jsem s ní maximálně spokojená, zatím jsem nezaznamenala jedinný problém. :-)

mala.divizna
zkušenosti: 5. 2 . 2010 - pekárnu mám ode dneška. Zatím můžu jen říct, že je mnohem tišší než má stará Unoldka.

Lilinka
zkušenosti: Pekárna je moje první, zatím jsem s ní spokojená, mám jí teprve 2 měsíce.

JanaT.
zkušenosti: Koupeno na Vánoce 2009 a jsem s ní hodně spokojená. Německy psaná, ale velmi jednoduchá tlačítka, přehledný návod v češtině, silný motor a veliká forma, což je pro moje tři hladové chlapy ideální. A můžete využít i přidané poukázky na chlebové směsi, tmavé chleby jsou obzvlášť dobré.

ivulka6
zkušenosti: Mám ji od 5.3.2010. Zatím jsem pekla dva krát a jednou dělala těsto (zítra bude pizzááááááá mňam), až budu mít více zkušeností, dopíšu-jestli to pujde :o))) já jsem si jí pořizovala hlavně kvuli dvouvaničce. 15.1.2011: Tak dopisuji že jsem spokojená nad míru a můžu ji doporučit všem pekařům a pekařinkám :-) tak ahoooj všem a přeji hodně zdaru při pečení

Tampa2
zkušenosti: Názor zatím nemám. Mám jí od večera, ale budu se postupně hlásit.

Kykyna
zkušenosti: Perfektní pekárna jsem s ní moc spokojenná.

Boudika
zkušenosti: Pekárnu mam od 16.3.2011,je to má první pekárna,ale jsem s ní maximálně spokojená! Zatím se nám vše povedlo kromě žemlovky (ta se spíš jen rozvařila a dopékala jsem ji v troubě)Na program marmeláda rozvařuji jablka jako náplň do buchet nebo využiji na přesnídávky pro děti. Pekárna je tichá,dopéká,nemá předehřívání,má podsvícení a blokaci tlačítek. Nádoby jsou myslím dost velké a zatím stačí ;o) opravdu myslím,že jsem vybrala dobře...časem snad doplním zkušenosti....

Ivu.li.nka
zkušenosti: Mám ji zatím jen 2 týdny, ale dosud maximální spokojenost

Postanka
zkušenosti: 6.6.2014 - Tak zatím jsem v ní vyzkoušela rýžovou kaši, pak chléb ve velké nádobě a teď po čtvrté peču chléb ve dvojnádobě. Prozatím velká spokojenost. Důležité hlavně je, tu dvojnádobu nepřeplňovat, pak se to nezamíchá... všechno zatím velmi dobré, nic se nepřipaluje, jen u té rýžové kaše je dobré dát přes nádobu alobal, jinak mléko dost cáká.


Diskuse:

mala.divizna 17.3. 10:27  

po měsíci denodenního používání - pekárna je skvělá, stále tichá, vanička nepoškozená, háky nepřilepené. Peče stejnoměrně, hezky i z vrchu. Úžasná je funkce paměti při výpadku proudu, už 3x vyzkoušeno. Zatím doporučuji.

Tampa2 8.5. 9:21  

Ahoj! Byla jsem nadšená z toho, že mi dali moji synové tak krásnou pekárnu. Zatím jsem upekla chleba, který byl přiložen jako dárek. Chleba byl "ušatý", ale docela jedlý. To jsem byla poučená, že mám ubrat množství vody o 5 ml. Moje druhé pečení byl mazanec č.4. Asi jsem zapnula špatný program. Upečený výtvor byl sražený , malinký a dole připálený. Tak dnes bude další výtvor. Doufám, že už budu šikovnější. Strašně bych chtěla, aby mi to vyšlo!

zuza 23.3. 21:08  

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda pekárna svítí i v průběhu pečení uvnitř, pokud zapnu světlo. Díky za odpověď

Boudika 8.4. 11:54  

Zuzo,ano pekárna svítí uvnitř kdykoli zapneš tlačítko,rozsvítí se - asi na minutu,pak samo zhasne nebo můžeš opětovným zmáčknutím zhasnout sama... jen mi ze začátku vadilo,že jsem musela nejdříve odblokovat tlačítka (zablokují se automaticky asi po 5 min?) a pak zmáčknout svícení,ale to je asi detail...zase výhoda pro nenechavé dětské prstíky :-)

Jura 21.4. 12:22  

l

Alena 14.2. 19:20  

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda tato pekárna při programu marmeláda současně míchá i hřeje, aby se dal použít i na vaření kaší jako u Siesty. Děkuji.

JaVan 3.3. 18:24  

ma bezlepkovy program?

Dáša, 7.3. 2013 7.3. 12:01  

Dobrý den,
v pekárně peču první chleba. Chtěla bych se zeptat na dvě věci. Také se vám mlží průhledová okýnka? V některých fázích vůbec do formy nevidím bez ohledu na to jestli použiji světlo nebo ne. Musím prostě pekárnu otevřít. Chtěla bych vědět jestli je to normální a nebo závada.Nyní peču chleba ze směsi přímo od výrobce a vypadá to, že chleba bude nerovnoměrný, šišatý (500g směsi na velikost 750 g chleba, peču na velikost nejmenší možnou 1000g). Jaká je vaše zkušenost?
Děkuji

Pavla 14.5. 7:51  

Dobrý den.
Mohl by mi někdo poradit jak se v ní upeče bezlepkový chleba? Na jaký program nebo jaké časy nastavit? Děkuji

Marie Bednářová 9.6. 8:18  

Dobrý den, jak nastavím program na bezlepkový chléb. DěkujiVáš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.