Pekárna: Tesco XXL


- velký LCD displej
- možnost zvolit stupeň propečenosti kůrky:
světlá, střední, tmavá
- možnost nastavit velikost chleba
- odložený start max. 13 hodin
- funkce udržení teploty po dobu 60 min
- velké okénko
- protiskluzové nožičky
- nádobka s odměrkou
- barva: bílá
- program pro bezlepkové pečení
- pojistka při výpadku el. max. 15 minut
- pečící nádobu a hnětače je možné mýt v myčce nádobí

Rozmístění tlačítek shora:
1. menu = pro volbu programu
2. time -
3. time +
4. color = pro volbu stupně propečení
5. loaf size = pro nastavení velikosti chleba
6. start/stop = pro zapnutí/vypnutí programu

Programy:
1. Basic - základní
2. Quick - rychlý
3. French - francouzský, toustový
4. Rapid - rychlý
5. Whole Wheat - celozrnný
6. Sweet - sladký kynutý
7. Dough - kynuté těsto
8. Bake - pečení
9. Jam - džem
10. Sandwich
11. Gluten Free - bezlepkový

Adresa výrobce:
Cena: 1999,-Kč
Příkon: 1100 W
Počet háků: 2
Počet programů: 11
Velikost chleba: max. 1500g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
klukodvody
zkušenosti:

Kočkoočko
zkušenosti:

katy82
zkušenosti: včera jsem si ji na akci koupila za 1299,- a upekla 2chlebíky (poprvé jen ze směsi) byly vynikající. Pekárna pracovala skvěle, tak snad tak bude šlapat dál. Rozhodla jsem se pro ni k vůli cenně (ještě jsem pekárnu neměla, jen pujčenou na pár dní,abych zkusila jak udělá těsto) a potřebovala jsem velkou, protože ji chci hlavně na dělání těsta na pizzu které dělám z 1kg mouky.

redford
zkušenosti: Mám ji teprve den a zkouším 1chleba,tak snad se vyvede,jak se s ní naučím napíšu jaká je

pajko
zkušenosti: ještě ji neznám :-)

pajko
zkušenosti: ještě ji neznám :-)

jen.tak
zkušenosti: Pekárnu jsem koupila v akci za 999,-Kč dne 16.4.2010. Doma jsem zjistila, že ve formě je odlouplý teflon. Výměna nové pekárny proběhla bez problémů. Je míň hlučnější než Eta Harmony a Moulinex xxl. K pekárně není časová tabulka s programy na pečení, která mi trošku chybí. První chlebík se povedl a byl výborný. Po cca dvou měsících (13.6.2010) putovala pekárna na reklamaci. NEPŘEDEHŘÍVALA A PO UPEČENÍ BYL CHLEBA ZE SPODU SKORO ČERNÝ. Nejčastěji jsem používala program číslo 1.Basic-základní. Tento program nepředehříval, když jsem vyzkoušela jiný program, tak také nepředehříval. Po upečení byl chleba ze spodu skoro spálený. Zkusila jsem ještě toto: z pekárny jsem vyndala formu a zkoušela zapínat různé programy s předehřevem. Ruku jsem měla na topné spirále a čekala, kdy začně hřát. No a nic. Reklamace byla vyřízená velmi rychle - za dva dny - vrácením peněz.

ivana7
zkušenosti: zkusenost:mam ji mesic a su spokojena,jen nejde po upeceni pustit znova a nema haky.

Perutynka
zkušenosti: Pekla jsem zatím jen 2x, poprvé nebyla kůrka nahoře, což mě překvapilo a zaskočilo ... napodruhé už měl barvičku celej chleba, těsto super, nelepilo se, dokonce jsem na radu zkušenější kamarádky před koncem kynutí vyndala háky, takže díry v chlebu minimální a spokojenost maximální :-)

urbanka
zkušenosti: Dneska jsem si ji přivezla z tesca za 999,-chci ji hned vyzkoušet ale bohužel nemám návod :-( nevíte někdo jestli se dá sehnat někde na netu?

pawaj
zkušenosti: Dostala jsem ji včera k narozeninám...první chlebík jsem pekla ze zakoupené směsi na česnekový chléb.Zprvu jsem se pěkně vylekala, že se nic po zapnutí nedělo.Ani se nezačal odpočítávat čas.To předehřívání měli napsat lépe v tom návodu.Zbytečná panika potom.

spacir26
zkušenosti:

STUHA
zkušenosti:

Betyyna
zkušenosti: Dnes 17.11.2010 na státní svátek koupená, vypálená - ani nesmrděla při vypalování, jdu zkusit těsto na knedlíky, je to moje třetí pekárna... těsto na knedlíky zpracované výborně nejde přidat ihned pečení což je škoda nejde tlačítem Stop pozastavit na chvilku cyklus, když se cyklus přeruší, tak jede hned od začátku včetně předehřevu. 23.11.2010: těsto z pekárny výborné, krásně nakyne. Chleba upečený také nádherně, včetně horní strany. DO TÉTO PEKÁRNY PASUJE FORMA I HÁKY Z BIFINET KH 1171 2.5.2011 pořád spokojenost, je hojně využívaná, těsto nádherné a chleba upečený rovnoměrně a hezky i z horní strany.

Jitečka
zkušenosti: včera nová zatím nepoužitá

jarmrk
zkušenosti: zatím spokojenost,mohu i doporučit :)

zzanzi
zkušenosti: mám jí cca pul roku a zatým jsem spokojená,ani není nějak hlučná,veliká-takže dobrý i na kynutí těsta.já doporučuji:-) tak uz ji mam pres rok a slape temer kazdy den a v pohode.take tam pasuji haky z pekarny eta harmony.


Diskuse:

Kočkoočko 27.12. 23:23  

Nelze přidat pečení ihned, musí se počkat, až pekárna trochu zchladne, ale to je zatím jediná nevýhoda, na kterou jsem přišla. Jinak zatím OK, ale mám ji jen pár dní.

pajko 20.3. 17:37  

Chleba jsem před chvilkou dopekl, chuťově dobrý, trochu ostrá kůrka.

ivana7 17.5. 18:26  

.

mifco 18.5. 13:30  

Mám ji novou, právě jsem zkoušela svoje první pečení. Mazanec. Nějak nevím, jak ji nastavit. Vyhnětla těsto, pak to chviličku kynulo a hned to začalo pect - nenakynuté. Tak jsem to žhavé těsto (co už na krajích formy se fakt peklo mít kůrčičku), co aale ještě uvnitř té koule bylo jen teplé, vykloppila na stůl, prohnětla rukama (okraje už fakt žhavé), těsto se zdálo, že je ještě živé, že droždí ještě není od té teploty mrtvé. Dala jsem to zpět do formy na program "těsto", ono se to hnětlo a fakt krásně uhnětlo a kynulo to. Když to zapípalo, že je těsto hotové, tak jsem dala program "pečení" a za hodinku byl mazanec nádherný. Už si pochutnávám, ještě je horký :-) Nakynul skoro až nahoru, vypadá to náramně a chutná taky tak. Tak dopadlo moje první pečení, kdy jsem z neznalosti experimentovala. I přes problémy nakonec super.

Perutynka 26.5. 20:35  

jo ta časová tabulka mi docela taky chybí :(
kamarádka radila vyndat háky, chtěla jsem je vyndat po posledním protočení v rámci kynutí a musela jsem u toho sedět .... psala jsem si ty časy na papírek a odchytla jsem točení jen 2x, tak nevím, jestli opravdu jen 2x promíchá nebo mi to jednou uteklo a tabulka je nanic :)

kmkájina 5.7. 2:02  

Pekárnu Tesco XXL mám od 18.6. Je to moje 3. Tesco pekárna po modelech BM08 a BSM1. Každou jsem měla asi rok. První začala chléb nedopíkat, vyzkoušela jsem různé programy, někdy pouze uchácházející, někde nenakynutá, nedopečená guča. Vrátila jsem ji, mohla jsem si vybrat buď peníze nebo novou pekárnu. To už měly MSM1, myslela jsem si, že bude užší a vyšší tvar formy lepší, líbylo se mě i ucho, ale mám ji na stálem místě -tak nebylo pro mě důležité. Těsto se v tého formě výborně propracovalo, ale upečený chleba byl v horní části více pórovitý než dole a hák měl více dosednout dolů, špatně se pak vyndával hák. Ale chleba dobrý. Za zhruba 3/4 roku byl chleba někdy malý a těžký a pak brzo plesnivěl. Začala jsem dělat už jen těsto a chleba pekla v troubě. Peču 2-3 týdně. Když jsem uviděla, že mají tu XXL v akci za stejnou cenu 999,-, jako jsem kupovala ty předchozí, tak jsem se rozhodla už s reklamací neotálet. Zatím co jsem pekla, tak byly všechny dobré, ba řekla bych, že nejlepší ze všech. Dobré je opravdu velké okénko a protože dávám vždy část chleba tatínkovi, tak vyhovuje i velikost a tvar formy. Co se týče ohřívání, mám také pocit, že zůstalo jen u úmyslu.Je ale nožné, že předehřívá jen u odložených startů, to jsem nezkoušela. Musíme si zvyknout se nelekat, když se hned nerozběhne. Zatím jsem velmi spokojená, chleba pekně nakynutý, kůrka jak má být. Teprve u této pekárny je v návodu u programu č.5 celozrnný -napsáno, že nedoporučují odložený start, že by chléb nemusel být příliš kvalitní. To možná mohl být jeden z důvodů u předchozích typů pekárem, proč byl chleba nekvalitní. Používám směsi z Lídlu. Někdy dám místo poloviny vody pivo. Protože ke směsím přidávám ještě 10-20dkg mouky (chlebovou, celozrnnou i hladkou), tak přidávám sůl, sušené Tesco droždí za 2,50 (v balení tři sáčky), a chlebové koření z DM drogerie, 2sáčky v balení, myslím žeza 20Kč, mají zde i sušený kvásek. Doufám, že bude pekárna fungovat déle, nebo že se nepoláme druhý den po skončení záruky. Ještě co mě vadí: nejsou programy na pekárně česky. Takže se neobejdu bez strany 4 v návodu, ale také jsem si tam napsala časy.

Safirra 9.8. 8:29  

Tuhle pekárnu jsem si teď pořídila, protože se mi rozbila mísa u ETA Harmony. Vzhledově i funkcemi je prakticky totožná - i mísu je možné přehodit. Líbí se mi, že je na téhle síťový vypínač a má mnohem tišší chod. Používám ji hlavně na zadělávání těsta, a i jinak zatím pracuje bezvadně. Chybí mi časová tabulka, budu to muset vysledovat.

PavlaNera 9.1. 0:05  

ZATÍM MÁM JEN PRVNÍ ZKUŠENOST, SEZNAMUJÍ SE S MAŠINKOU I S PEČENÍM

zuzka 2.4. 21:27  

já ji mám cca 4měsíce a zatým spokojenost používám nejvíce program na chleba a těsto a používám ji tak 3X týdně někdy i více a někdy i 2X denně a jsem spokojená,snad vydrží,ma 2háky a vělkou nádobu tak se mi tam vejde dost:-)těsto je z ní opravdu skvěle-ručně ani hnětačem jsem ho nikdy takové neměla-takže zatým doporučuji-navíc je jako na všecko i na tuto pekárnu 2roky záruka takže lehce mužu reklamovat...koupila jsem ji v akci za 999kč a švagrová ma etu a není s ní tak spokojená jak doufala a byla asi 2xdražší než ta moje.

Karel 25.12. 14:22  

Zdravím všechny příznivce domácích pekáren. Včera jsem dostal pekárničku Tesco BMXXL ovšem návod k obsluze se poněkud ztratil (u prodejce) dostal jsem velkou slevu, ale návod v pdf nemohu nikde najít. Naskenoval by mi někdo pár stránek a poslal na e-mail kaja40@seznam.cz. Děkuji mnohokrát.

Martinka 2.2. 19:40  

dobrý den . dostala jsem pekárnu XXL od tesca,ale bohužel jsem tam neměla návod .. byl by někdo tak hodný a poslal mi na wodapipi@seznam.cz děkuji strašně mooc :)

Hlavarodiny 14.2. 17:22  

Pekárnu jsme koupili v akci a ještě byla poslední - z regálu, takže rozbalená, "osahaná". Dostali jsme extra cenu Kč 799,- Popravdě jsem za ty prachy ani nečekal, že to pojede. Nicméně hned napoprvé vykouzlila báječný chlebík, z 500g mouky cca 720g bochánek, krásně nadýchaný, po francouzsku. Snědl se obratem. Pekárna je hodně tichá a velmi, velmi úsporná - po celou dobu jsem jí měřil spotřebu digitálním měřičem, na náš chléb spotřebovala 0.48 kWh, což je při našem nočním tarifu cca 1,30 Kč. Připočtu-li mouku za 16 Kč/kg a kvasnice za 2,50 (dávám půl balení), pak mám bochánek bratru za 10,- Kč. A hlavně nemusím denně ráno chodit do obchodu abych nakoupil než se rodina probudí...

Tomáš 24.11. 14:50  


Prosím,potřebuji vyměnit vnitřní vyjmut.nádobu
osičky lopatek se přestali točit.Mám po záruč.
době-takže v Tesku už to nejde.Prosím o zaslání
kontaktu, kde bychom mohli nádobu koupit.
S pozdravem p.Tomáš

Anndy 25.11. 7:37  

Tomáš - jediné co Vám poradím je, zavolat si do Tesca, kdo jim dělá servis

Simi 17.3. 11:12  

nemáte někdo prosím návod k této pekárně?

ladka8431 15.6. 17:03  

pekárnu mám a jsem s ní moc spokojená,ale taky nemám návod...na všechno jsem tak nějak přišla,ale ne na odložený start-poradí někdo??děkuji

sandaljan 18.6. 18:16  

Pekárnu mám více než půl roku a pouze 2x jsem koupil hotový chleba v obchodě. jediné co mi vadí že se lehce smyly symboly na pekárně - není ale problém nahlídnou do návodu - když nepeču na Basic. Většinou používám směs z Kauflandu - mlýn Brabec Horažďovice za 16,90 ale občas experimentuji. No a když dodržím recepturu a hlavně teplotu - není problém :-)

ladislava 3.8. 11:38  

Přátelé a jak vám jde vyklápění hotového chleba???Nemám taky návod, třeba je na to nějaký fígl....?

Hana 9.2. 13:22  

Prosím o info.Potřebuji koupit náhradní pečící nádobu k pekárně Tesco XXL.Vypadává hřídelka hnětacího háku.Může někdo poradit?DíkyVáš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.