Pekárna: Eta 7149 90000 Delicca


- možnost nastavit velikost chleba (velký 1300 g, malý 900 g)
- možnost zvolit stupeň propečení kůrky (světlá, střední, tmavá)
- tlačítko PAUSE
- paměť při výpadku el. proudu
- zobrazení denního času i za stavu nečinnosti
- speciální program pro bezlepkové pečení
- LCD displej
- akustický signál
- funkce odložený start (10 minut - 12 hodin)

Programy:
1. klasik
2. celozrnný
3. toustový
4. rychlý
5. sladký
6. dort
7. marmeláda
8. těsto
9. superrychlý
10. pečení
11. bezlepkový
12. domácí (vlastní program)

Český návod

Adresa výrobce: http://www.eta.cz
Cena: 2600,-Kč
Příkon: 800 W
Počet háků: 2
Počet programů: 12
Velikost chleba: max. 1300 g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
anysek01
zkušenosti: Ahojky chci se zeptat, jste s touto pekárnou spokojení? Manžel mi chce pekárnu koupit k Vánocům a tak už koukám a tahle se mi líbí, jen nevidím žádné ohlasy spokojenosti, nebo napoak :o)Díky Aný.

hekute
zkušenosti: Právě jsem v této pekárně dopekla- dnes jsme spolu tvořily poprvé...Pekárna je tichá a krásná.Chlebík po upečení - na zákl.program, barva střední - je upečený krásně i na povrchu, foto dnešního pečení mám ve fotogalerii.Dva roky používám jednohákovou Vegu.- s tou jsem plně spokojená, ale můj sen byl- vlastnit taky ještě dvouhákovku- a tak jsem na nic nečekala, a objednala si tuto.Po telefonickém objednání v pondělí - ve středu byla doručena.Zatím maximální spokojenost. Po dvou a půl letech : Pekárnu Etu - Deliccu mám dva a půl roku- výborně peče, má tichý provoz - spolehlivá...Začala mi ale po těchto letech protékat forma- vanička a ani výměna těsnění nepomohla.Takže se musela koupit nová forma - byla teda dost drahá - koupila jsem ji přímo v servisním středisku v Hlinsku- stála 809,-...Váhala jsem nad koupí nové - jiné pekárny, ale po ujištění že na tuto formu je také záruka dva roky- odhodlala jsem se teda do ní opět investovat

primule
zkušenosti:

shineon
zkušenosti: Má menší (nižší) nádobu, než Harmony a DOMO 3955, ale pasuje do nich. Bohužel obráceně ne-e, nedovře se. Jdu ji dát na místečko, ještě je holka v krabici.... Velká spokojenost, programy zůstávají "na místě", pidiháky míchají překvapivě dobře, skvěle i peče. Myslím, že zatím vede mezi mojí trojkou pekárniček. Po nějaké době - super holka je to, statečně umíchá skoro cokoliv, myslím, že má víc odvahy než DOMO 3955... Je z mých 3 "dětí" nejoblíběnější... Zadělávala jsem v ní i těsta na vánoční cukroví, marokánky, atd.... Vracím se po roce, abych potvrdila předchozí, Delinka je prostě super. Bohužel když vidím, co za ní chtějí peněz, já ji měla za 1700,- i s poštovným... pomalu uvažuju o náhradní nádobě, protože tu jedninou, co mám, jsem "upekla" v Harmonce, ale asi to přežila... jinak bych mohla "jenom" zadělávat, nádoba z Harmony se nedovře.

Prvosenka
zkušenosti:

Želka
zkušenosti: S pekárňou som maximálne spokojná.

Ala.Faba
zkušenosti:

angels
zkušenosti: já jsem s Delinkou spokojená moc,sice před ní žádnou jinou skušenost nemám,ale je opravdu výbornou pomocnicí.děkuji všem kteří mi ji doporučili

ddidi
zkušenosti: jsem móóóc spokojená,díky Hekute a shineon.

Macex
zkušenosti:

alus.s
zkušenosti: pekárnu mám něco málo přes rok a jsem s ní nadmííííru spokojená. Nedovedu si představit že bych ji neměla. Po celou dobu šlape dobře, žádná reklamace ( raději to zaklepu :-) ), vyhovuje mi že nemá předehřívání, není hlučná... kdyby mi odešla určitě koupím opět tuto.

Linnda
zkušenosti: Maká druhým rokem naprosto bez problému (pouze 1x výměna nádoby, která protékala). Hravě zvládá všechna těsta a navíc je tichá.

*Jaja*
zkušenosti: Můžu srovnat je to moje třetí pekárna a je fakt z těch co jsem měla nejlepší.Proti Moule XXL, za kterou mi vracely peníze má lepší program na marmeládu (rýžová kaše se mi v Moule fakt nedařila), pípá když dokončí program těsto, má síťový vypínač a je hodně tichá. Na kterých programech má odložený start zatím nemám vyzkoušené.Až vyzkouším napíšu.Neváhejte a kupte, jen malá rada otevřete krabici a koukněte na ní - měla jsem jí "bouchlou" hned vedle okýnka, ale ochotně mi jí druhý den vyměnili - jen zbytečně ztracený čas. A to jsem měla krabici originál zalepenou zlatou Eta přelepkou a ani nebyla krabice proražená. Tak dopisuji - odložený start má na všech programech kromě pečení - to je celkem logické, že to nejde.Jinak se ten odložený start programuje úplně super, proti mým ostatním pečkám.Už ukazuje rovnou v kolik bude hotovo a nemusí se počítat kolik minut přidat k programu, aby to bylo v 19:30.Zadá se program a po desítkách minut to rovnou připočítává tak se s přidáváním minut přestane když je tam "dnes" 19:30 a je to.Fakt ty odložený starty mají vymakaný.

fosilka
zkušenosti: S touto pekárnou jsem naprosto spokojená ve všech směrech, mohu všem doporučit. Po několika měsíčním pečení,pěji stále jenom chválu,zatím žádný sebemenší problém s Delinkou nenastal.Je tichá,těsto krásně kyne a chlebík z ní je jak malovaný. :-)

lacenka
zkušenosti: je nádherná a nejen to, úžasně peče. Samý dobroty. Jenom kdyžtak poradím začátečníkům. Nikde jsem se nedočetla jak probíhá 1. pečení. Takže 10min. hněte, 20min. odpočívá a pak ještě hněte. Má zvukovou signalizaci pro přidání surovin, na konci hnětení. Já s tím měla na poprvé vážně problém, nikde jsem se tyto info nedočetla a nebyla si jista, kdy můžu a nemůžu otevírat pekárnu.

lacenka
zkušenosti: je nádherná a nejen to, úžasně peče. Samý dobroty. Jenom kdyžtak poradím začátečníkům. Nikde jsem se nedočetla jak probíhá 1. pečení. Takže 10min. hněte, 20min. odpočívá a pak ještě hněte. Má zvukovou signalizaci pro přidání surovin, na konci hnětení. Já s tím měla na poprvé vážně problém, nikde jsem se tyto info nedočetla a nebyla si jista, kdy můžu a nemůžu otevírat pekárnu.

marpaj
zkušenosti: Jsem začátečník, tato pekárna je moje první. Je velmi tichá. Je v provozu denně a zatím vše, co uhnětala nebo upekla bylo vynikající. Je to opravdová pomocnice. Doporučuji!

Pulda1
zkušenosti: Pekárnu mám doma asi 3 dny. Je super. Jednoduché ovládání, tichý chod a po prvních nezdarech se špatnou směsí a sušeným droždím (už nikdy!!) byl chlebík i mazanec vynikající. Zatím mohu jen doporučit.

Alena1167
zkušenosti: Mám ji už něco přes dva měsíce, oproti mé druhé pekárně Bifce je o dost tišší,to, že nepředehřívá je možná také výhoda. Prostě není , co by se mi na ni nelíbilo!!!

LeydyZ
zkušenosti: Zatím spokojenost. Předtím jsem měla siestu a oproti ní má jednu obrovskou výhodu, tedy alespoň pro mě, a tou je že 20 minut nepředehřívá.

HankaMarek
zkušenosti: Mám ji objednanou, už se těším až začnu zkoušet recepty.

lucyU
zkušenosti: Tichoučká pomocnice...

Anella7
zkušenosti: Pekárnu mám rok a půl a nedala bych ji.Žádný nedostatek jsem nenašla. Nedávno jsem reklamovala nádobu, začala protékat kolem hřídelky. Protože jsem měla strach, že budu na vyřízení čekat měsíc, objednala jsem si prvně náhradní nádobu, potom teprve poslala na výměnu tu původní. K mému údivu přišla přesně za týden, ale nevadí, aspoň mám dvě, občas se hodí, když chci dělat víc věcí najednou. Nechám jedno těsto jenom umíchat a kynout dám jinam a další peču v pekárně. Např. kuře už jinak nepeču. Z pekárny je krásně šťavnaté.

deliccatesa
zkušenosti: Já mám zatím jen ty nejlepší zkušenosti

KIVAN
zkušenosti:

zabcabrabca
zkušenosti:

pavlucha
zkušenosti: Jsem na ni zvědavá, dostanu ji k Vánocům za XXL moulinex mi vracely peníze tak uvidíme jaká bude spokojenost.

mamak
zkušenosti: Je to moje první pekárná, ale je super. Zatím se vše daří - chleba, příprava těsta, vaření sladké rýže. Vše skvělé.

randelka
zkušenosti: Z pekárnou pečeme od vánoc a zatím jsme spokojeni.

Rusalka
zkušenosti:

Somali
zkušenosti: Pekárnu mám od Vánoc, zatím maximální spokojenost.

gumovy-medvidek
zkušenosti: Ráda bych od Vás věděla názor a zkušenosti s touto pekárnou,Děkuji předem :-) Prosím o míru pekárny,nikde se tam o tom nepíše-Díky

eica
zkušenosti: Pekárnu mám od Vánoc a jsem s ní zatím moc spokojená:-)

Míca
zkušenosti: tuto pekárnu jsem dostala od manžela k vánocům a jsem s ní maximálně spokojena,není hlučná...upekla jsem sice zatím 6 chlebíků,ale povedli se...

vegaNTB
zkušenosti:

dzifdayly
zkušenosti: Zakoupena za asistence Taminky 14.1.09 -zatím spokojenost ze dvou chlebíků.-5.1.2011-Stále pečeme zatím spokojenost,jen budu muset koupit novou nádobu a možná i hnětače.Ze začátku jsem je tam nechala a občas se do nich trefili nožem.

Sherry2
zkušenosti:

petrunka95
zkušenosti: je to super pomocník,bezvadně peče a je i tichá

ajur
zkušenosti: Mám pekárnu asi měsíc,zatím naprostá spokojenost.Ale jak říkám jsem začátečník,tak že chyby zatím jen z mé ruky. 23.2.09 Stále trvá můj názor,že pekárna je super a nemám výhrady ani po 3 měsících.

mazi
zkušenosti: Bohužel se mi pokazila týden před vánocemi,ale stihly opravu do vánoc-pokazila se elektronika,takže se celá měnila,ale nedám na ni dopustit,stále peču,hnětu a všichni přibíráme a přibíráme......doporučuji,ale ještě levněji koupíte přes int.obchod,je hodně žádaná,takže možná budete chvilku čekat na dodání :o))) 3.7.2011-pekárna stále peče a těstíčko v ní nakynuté je jedna báseň...knedlíky jsou famózní♥

pajina1
zkušenosti: Mám ji necelý měsíc, ale jede v průměru 3x denně. Zatím samá chvála, pravuje spolehlivě. Myslím, že to byl dobrý kup.

hanule01
zkušenosti: Tak tuto pekárnu mám od dnešního dopoledne!A už stihla upéct chleba a teď dopíká pudinkovou buchtu!!!Zatím velká spokojenost!!!Je to moje prní pekárna a už se teď těším jaké kousky mě ještě předvede!!!

sarrafinka
zkušenosti: Zatím je jen vypálená,časem dopíšu víc!S pekárnou jsem byla celkem spokojená,ikdyž ke konci trochu zlobily hnětače.Ovšem 6 měsíců po uplynutí záruky se pekárna porouchala,v polovině hnětení začala pískat a dýmit.Myslím,že oprava by byla dražší než nová pekárna.

Dutch
zkušenosti: Pekárnu jsem měla 4 roky, byla super, odložený start jsem nikdy nepoužila, program na vlastní nastavení taky ne. Po 2,5 letech začala protýkat nádobka a pak osky vypadly úplně, po dokoupení nové nádobky jsem ještě chvíli pekla, ale začal vypadávat program - zastavil se a skočil na začátek. Jinak jsem s ní byla spokojená.

RenataK
zkušenosti: Je super, jsem moc spokojená

Kuchařík
zkušenosti: po dlouhém rozhodování jakou větší pečku vybrat vyhrála!Mám už malou Moulinex 200030,ale chtěla jsem větší,už upekla vanilkový oblak a podmáslový chlebík-obojí na jedničku,zatím jsem spokojená!

mikulenka1
zkušenosti: Původně jsem rozmýšlela mezi Moulinex 300001, ale nakonec vyhrála Eta a jsem ráda. Je tichoučká, krásně hněte, dokonce i moučníky s prdopečem zvládá na jedničku. Ještě není nic, co by se mi v ní vyloženě nepovedlo. Pořádně jsem se do ní zamilovala, nojo, láska hold prochází žaludkem :o))

mikulenka1
zkušenosti: Původně jsem rozmýšlela mezi Moulinex 300001, ale nakonec vyhrála Eta a jsem ráda. Je tichoučká, krásně hněte, dokonce i moučníky s prdopečem zvládá na jedničku. Ještě není nic, co by se mi v ní vyloženě nepovedlo. Pořádně jsem se do ní zamilovala, nojo, láska hold prochází žaludkem :o))

elfi
zkušenosti: pekárnu mám teď novou (předtím Vega) - zatím jsem jenom dělala těsto + 1x pekla chléb - krásně pracuje, jsem spokojená

ojunka
zkušenosti: mám tuto pekárnu od vánoc, nemám s čím porovnávat, protože je moje první, ale zatím jsem s ní moc spokojená, krásně dělá kynutá těsta i dobře peče a přitom je i tichá

Gemini7038
zkušenosti:

leoška
zkušenosti:

ponik
zkušenosti: ponik: mám ji od minulého týdne, ale jsem s ní plně spokojena.

dorianna
zkušenosti: jsem s ní moc spokojená , nechtěla jsem aby mi v kuchyni trčela veliká bedna , pečení je výborné ovládání taktéž

Damina
zkušenosti: Mám jí od včera v provozu, tak zkušenosti písnu později. Po 6 měsících - pekárna peče výborně, udělá i pěknou kůrku, těsto taky uhněte pěkné. Jen mám problém se zvukovým signálem po upečení. U některých programů je prakticky neslyšitelný, takže propásnu konec upečení. Při programu těsto signál zase hodně hlasitý. Ale pomalu si zvykám, takže pořád váhám, zda jí dát kvůli tomu do servisu - nechce se mi posílat a v Praze servis Eta není.

Karmelka
zkušenosti: Ahoj Včera mi příšla pekárna...tak se těším jak začnu péci pak napíšu jak jsem spokojená.

janka0304
zkušenosti: zatím jsem moc spokojená

slavka.t
zkušenosti: Dnes jsem si ji koupila a teď peču svůj první chleba. Dám pak vědět jak jsem dopadla. První clebíček je upečený. Pekla jsem 0002 od p. Františka. Povedl se na jedničku. Jdu dělat ještě mazanec. Jsem fakt moc spokojená. 12.4.09 Dnes mám pekárnu týden. Peču od rána do večera. S pekárnou jsem opravdu spokojená. Pekárna je velice tichá. Pípání nijak neruší ani v noci. Vyzkoušela jsem již několik receptů na chleba, mazance a také buchty. Moc se mě zatím neosvěčil program 6 (dort, moučník). Místo něj raději používám program 5 (sladký). Peče sice kratší dobu, ale mě se to zatím vždy upeklo lépe.Žádné špatné zkušenosti zatím nemám.

ka69
zkušenosti:

metynka
zkušenosti: Dnes jsem poprvé pekla v této pekárně.Jsem z ní doslova nadšená a zatím velice spokojená.Už jsem upekla celozrnný chléb a teď na žádost dcery ještě peču toustový.Asi před půl rokem jsem hledala recept na chléb a našla jsem vás...Od té doby peču podle vás.Ze začátku v troubě a nyní už v pekárně.Těsto je vláčnější a lépe propracované než z robotu.Nastavení je na displeji srozumitelné.

sumafka
zkušenosti: Jsem s ní moc spokojená! Je tichá.

Ria
zkušenosti: práve sme ju kúpili tak nemám ešte názor.

m.mishel
zkušenosti:

kominice
zkušenosti: "Delinku" mám doma druhý den. Teprve se seznamujeme. Jako první jsem pekla štolu- byla výborná a dnes chleba a opět super. Musím pochválit tichý chod, hodiny a velkou nádobu.

Lucie_P.
zkušenosti:

milavama
zkušenosti:

Malenkap
zkušenosti: je to moje druhá pekárna, zatím se navzájem testujeme, ale vypadá to s ní dooooost dobře

daniela1971
zkušenosti:

dasik24
zkušenosti: Pekarnicka je suprova,maximalni spokojenost.Vsem doporucuji :-)

klukodvody
zkušenosti:

Katusice
zkušenosti: Skvělá pomocnice! Všem jen a jen doporučiji.

cumpelka
zkušenosti: Ahojky,pekárničku už my vezou strašně se těším,děkuji za infa.díky Vám jsem si ji vybrala.Bude první tak snad to zvládnu pa hezký den všem

julinka81
zkušenosti:

160hela
zkušenosti: Zatím pouze uvažuji o koupi a rozhoduji se, kterou vybrat.

Pumlitsch
zkušenosti: Mám ji už půl roku a zatím naprostá spokojenost.Proti Siestě je o dost tišší.Jen nemá předehřívání.

Vajtik
zkušenosti: Dobrý den,pekárnu mám od pátku a zatím se mě daří všechno co jsem v ní dělala a to díky vaším receptů.Pekárna je tichá,perfektně umýchá těsto na buchty i knedlíky.Zatím naprostá spokojenost.

Hanka+Lucka_8/04+Anežka_6
zkušenosti: Pekárna je super, nedám na ni dopustit.

FEM
zkušenosti: Dnes teprve dorazila,ale na první pohled no,....prostě láska na první pohled :-)

pytlíksmíchu
zkušenosti:

Martík5
zkušenosti: ahoj...tak se mi peče můj první chlebík v pekárně...včera byla pekárnička ještě pod stromkem a dnes už peče...moc se těšíme..a děkuji všem za vaše názory..pomohly mi v rozhodování jakou koupit..moc díky ..a krásné svátky...

zahramar
zkušenosti: Zatím se oťukáváme,mám ji dva dny.Nenašla jsem na ni nic co by mi vadilo, je fakt tichá a právě čekám na druhý chlebík..

terana
zkušenosti: Vyměnila jsem ji za Moulinex homebread (vrátili mi peníze když se uvolnily osičky). Je proti ní velice tichá, ale těsto se mi pořád zdálo málo vypracované. Koupila jsem si nové-větší háky a je to lepší. Jinak spokojenost bez výhrad.

adaaja123
zkušenosti: Ahoj.Mám ji od vánoc a jsem sní spokojená.

ditiska
zkušenosti: S pekárnou jsem spokojená. Pouze mi mírně vadí, že dvířka sami nedrží v nižší pozici a musím je otevírat úplně, aby sami drželi. Vzhledem k tomu že jí mám pod poličkou tak je to problém a musím si ji vždy buď dát šejdrem nebo přemístit na druhou stranu kuchyně. Ale míchá a peče na 100%.

minka
zkušenosti: mám ji teprve od Vánoc tak se s ní učím.Zkoušela jsem chleba,mazanec,knedlík rohlíky...

zuzi777a
zkušenosti: Je to moje druhá pekárna, po první ETA Harmony, která se uchodila k totálnímu opotřebení.. :-) Delicca má pro mě výhodu v tom, že nepředehřívá, dá se v ní lehce dopékat po skončení programu pokud by byla světlejší kůrka , je tichounká. Co se týče výkonu- až směšně mrńavé háky uhnětou krásně i těsto z 1 kg mouky. Zatím jsem velmi spokojená. Po pár týdnech jen potvrzuji spokojenost. Šikovná pekárnička.

bari2
zkušenosti: Tahle pekárna je fakt super. Dostali jsme ji k Vánocům a od té doby se nezastavila. Jsme doma 2 dospělí a jedno děťátko a peče se jedna radost.

bari2
zkušenosti: Tahle pekárna je fakt super. Dostali jsme ji k Vánocům a od té doby se nezastavila. Jsme doma 2 dospělí a jedno děťátko a peče se jedna radost.

Michellin
zkušenosti:

Elis33
zkušenosti: V pekárně peču asi měsís a maximální spokojenost. Zatím se mi vše povedlo.

Marsi
zkušenosti: Moje první pekárna, zatím upekla svůj první chléb č.0016 a na jedničku. Jak vzhledově, tak chuťově.
Po třech týdnech - vyzkoušela jsem jak chlebíky, tak sladká těsta a jsem maximálně spokojená. Pekárnička je tichá a zatím šlape jako hodinky.

mila52
zkušenosti: Mám tuto pekárnu asi týdny,ale jsem velice spokojna.Měla jsem strach,ale všechno co jsem pekla tak se povedlo.Vybrala jsemsi dobře.

maceszka
zkušenosti: ještě mi ji nedovezli...ale každou minutu tu mají být...uuuuááááá já snad prasknu nedočkavostí:-)))

amazonk@
zkušenosti: Jsem hrdá,že jsem majitelkou této superrr pekárničky,je krásná a tichá.Nemá problémy s tužším těstem,vše zatím zvládla a navíc vše co jsem v ní upekla bylo na 1.Ten kdo si jí pořídí bude maximálně spokojen!!! Už bych si život bez ní neuměla představit,je to moje nejlepší kamarádka :-))

mery.sz
zkušenosti: Ahoj, tak dnes mi přišla moje krásná Delicca. Design má opravdu nádherný, a doufám že ani funkčnost nesklame. Zrovna peče svůj první chléb tak uvidíme jak to dopadne!!!! Chleba byl výborný, už jsem dělala i mazanec - taky bezva a dnes dokonce mléčnou rýži a dopadlo to na 1 !!! Delicca je skvělááá!!!

mlsouni
zkušenosti:

sajtys
zkušenosti: Super

Lalo
zkušenosti: spokojenost

kozlovka
zkušenosti: zatim mam pekarnu jen kratce ale jsem moc spokojena , neni hlučná , vše co jsem zatim upekla bylo vyborné, jsem nadšená,

Sigur
zkušenosti: Zatím se spolu seznamujeme :) ale první chleby a ovesnou kaši zvládla na jedničku

prodavacka
zkušenosti: Je to moje druhá pekárna a zatím jsem spokojená!

ma-ja
zkušenosti:

miamia
zkušenosti: První chleba,první buchta- senzace.Je tichá,krásná- zatím moooc spokojená.První-Home Bread jsou nesrovnatelné- jasně že vede Delicca.

zachy
zkušenosti: Mám tuto pekárnu už rok a nevyměnila bych ji za nic na světě. Kromě toho, jak je úžasně tichá, prvotřídně peče, dělá těsta, skvělé škvarky a marmelády je i krásná. Takže pro mě je to jednička.

michamicha
zkušenosti: právě zkouším první chlebík, snad se povede :-)

lusinsaa
zkušenosti: mam ji zatim kratce...ale jsem moooc spokojena ;-) hned jsme se skamaradily :-)

Lubka75
zkušenosti: Mám tuhle pekárnu od ježíška a nemužu si zatim stěžovat. Peču už třetí chleba a dělala jsem knedlíky, mazanec a sekanou všechno se povedlo na jedničku.

PetaL
zkušenosti: zatím ji mám chvilku, tak snad přidám zkušenosti později.

Blazule
zkušenosti:

Blazule
zkušenosti:

Blazule
zkušenosti:

HanaR
zkušenosti: Mám pekárnu 5 dní, 3x jsem v ní pekla a po každé byla zatím spokojenost.

Martis
zkušenosti:

apricose1
zkušenosti: zatím velká spokojenost :-)

IvulaA
zkušenosti:

etsilka
zkušenosti: Mám jí teprv druhej den, pekla sem zatím jenom jeden chlebík a vyšel parádně, bála sem se těch malých háků, ale hnětou krásně.O proti Harmony je tichá, doufám, že i víc vydrží :D

broučice
zkušenosti: Jsem s ní naprosto spokojená. Vyhovují mi všechny programy i vzhled je super.

JKM
zkušenosti:

IvaHu
zkušenosti: Učím se:-)Zatím žádná kritika.

iva87
zkušenosti: Mám ji osobně a jsem s ní zpokojená.

iva87
zkušenosti: Mám ji osobně a jsem s ní zpokojená.

Hanour1
zkušenosti: zatim perfektni pro michani a kynuti testa, peceni chleba se moc nedari. To ale nebude pekarnou, nybrz rukama (a pouzivanou prevazne celozrnnou moukou, ktera pro zacatecniky neni prilis vhodna).

75Jane
zkušenosti: začínám ale super

zuzi 11
zkušenosti: Je supér!!!

lenka.pelka
zkušenosti:

hafak
zkušenosti: dobra jsem celkem spokojena

Hejenka
zkušenosti: Je to moje v pořadí druhá pekárna a jsem s ní moc spokojená. Vřele doporučuji.

harmonika
zkušenosti: Je to moje první pekárna,vybírala jsem ji dlouho,tahle vyhrála.Zkušeností zatím moc nemám,těsto ale udělá náramné, je tichá a krásná.Oceňuji, že nemá předehřev surovin a že se dají vytáhnout háky před pečením, takže hotový výrobek nehyzdí velké díry uvnitř.Jediné, co mi zatím vadí jsou mrňavá písmenka, která označují, v jaké fázi přípravy se těsto zrovna nachází, takže je to hůře čitelné. Až posbírám více zkušeností, napíšu.Zatím jsem spokojená, je to dobrý pomocník. Můj názor po pár týdnech používání : super, super, super, používám téměř denně, je to makáč. Vypracuje krásné těsto a peče výborný chleba. Má i vlastní program, který si můžu nastavit podle své potřeby.

bluestars
zkušenosti:

relaxos
zkušenosti:

alfa176
zkušenosti: Jsem čerstvá majitelka této pekárny,takže zatím budu testovat.První vyzkoušený program byl Těsto a dopadlo to dobře.Rohlíčky byly moc dobré. Ovládání je jednoduché,tak snad moje spolupráce s Etkou bude přátelská :).

alfa176
zkušenosti: Jsem čerstvá majitelka této pekárny,takže zatím budu testovat.První vyzkoušený program byl Těsto a dopadlo to dobře.Rohlíčky byly moc dobré. Ovládání je jednoduché,tak snad moje spolupráce s Etkou bude přátelská :).

EasyVamp
zkušenosti: Pekárničku máme teď již třetí den. Hned první chleba se podařil a byl velice dobrý. Teď máme za sebou již čtvrtý a zatím vždy stoprocentní úspěch. Začínájme experimentovat ;o)

alfa176
zkušenosti: Pekárničku mám teprve od pondělka,takže začínám testovat.První vyzkoušená funkce je Těsto.Ovládání jednoduché.Zatím jsem zkoušela těsto na rohlíky a vánočku a obojí se moc povedlo a to jsem začátečník :). 26.5.2012 - tak po roce mohu jen doporučit.Pekárna pracuje velmi dobře.Je suprová.

alfa176
zkušenosti: Pekárničku mám teprve od pondělka,takže začínám testovat.První vyzkoušená funkce je Těsto.Ovládání jednoduché.Zatím jsem zkoušela těsto na rohlíky a vánočku a obojí se moc povedlo a to jsem začátečník :). 26.5.2012 - tak po roce mohu jen doporučit.Pekárna pracuje velmi dobře.Je suprová.

dada90701
zkušenosti: Tak pekárničku mám asi týždeň, najprv sme sa zoznamovali, potom som sa snažila zistiť aké baterky idú do nej (nikde to nie je napísané, alebo som to nenašla). Až som našla nejaké čiastočne vyhovujúce baterky ale žiadnym úsilím mi nechceli zapadnúť do daného otvoru. Aj keď som ich tam "narvala" tak nešiel dať kryt. Ale baterky sú tam a fungujú aj bez krytu. Potom ich tam proste nedám. Inak pekárnička je tichá (nemám s akou porovnať). Zatiaľ som piekla odporúčaný kmínový chieb - výborný, jablkovú buchtu nič moc nepodarila sa mi, ale určite len preto, že som si neustriehla cesto a teraz som vytiahla mazanec VÝBORNÝ. Takže v celku som zatial spokojná. Je krásna aj na vzhľad.

pajisspa
zkušenosti:

kuddit
zkušenosti: Delicca je moje druhé pekárna, novejsí a jsem s ní moc spokojená. Peče denne a zatím bez chyby.

keselylenka
zkušenosti: zítra si pro ni jdeme tak uvidíme tak první chleba upečený a je skvělý,pekárna je velmi tichá pekárnu zatím máme dva týdny, peče obden a zatím musím zaklepat vše ok, chleba je super, tak uvidíme

katka3001
zkušenosti: Nejlepší pekárnička! ;-)

žirafka81
zkušenosti: Mám ji teprve 4 dny a už jsem upekla 2 krásné chlebíky. Zatím naprostá spokojenost!

žirafka81
zkušenosti: Mám ji teprve 4 dny a už jsem upekla 2 krásné chlebíky. Zatím naprostá spokojenost!

fryja
zkušenosti: Tuto pekárnu mám již 1rok a nemám nic k vytknutí. Jsem naprosto spokojená. Četla jsem v rúzných diskusích, že se jim mažou nápisy. Já nemám ani tento problém. Vlhký hadr na utření a vše drží. Můžu jen doporučit.

renata72
zkušenosti:

Pajoslavka
zkušenosti: Mám ji zatím měsíc a jsem maximálně spokojená:-) Jede opravdu denně. Díky programu č.12"Domácí"(lze ho nastavit dle osobní potřeby. Já nastavila 6ti hodinový program.) peču celokváskový chebík neuvěřitelně snadno:-D

nadeje169
zkušenosti: Hezký den,tak jsme pořídili ještě jednu pekárničku .

marc1
zkušenosti: tuto pekárnu mám 3 týdny. je to moje velká pomocnice.je skvělá. zatím jsem nenašla nic špatného

vyžlička
zkušenosti:

Missitko
zkušenosti: Naše 1. pekárna, máme ji od Vánoc, takže zatím nemůžu posoudit... Vánočka z ní byla výborná s chlebíkem máme trochu problémy, ale věřím, že to vychytáme :)

buxus
zkušenosti:

Xenule
zkušenosti: Pekárničku mi přinesl Ježíšek, tak už v ní zkouším péct svůj první chlebík :)

MoniKoli
zkušenosti: mám ji od vánoc a max spokojenost,tichá,podařily se chleby i mazance,peču skoro denně a moc mě to baví,taky houskové knedlíky vynikající,doporučuji skvělý pomocník 14.9.15 bohužel mám ji již na 3-tí reklamaci. 1.nefunkční časovač/dostala novou,2.hrozně hlučná/dostala novou,3.odírá se otáčecí úchyt nádoby/čekám na vyřízení

Olinka2201
zkušenosti: Moje čtvrtá pekárna,po Moulinexu, Bifinetu a tě Siestě. Co do vzhledu, tak nejkrásnější, o zkušenostech se podělím později, ještě jsem ji nevyzkoušela

LENA12
zkušenosti:

LENA12
zkušenosti: Zatí žádné zkušenosti, je to vánoční dárek.

Snoop_cz
zkušenosti:

fojty
zkušenosti: Pekárnu mám první den. Chleba 002 p.Františka jsem ještě nenakrojila, je teplý, ale shora je úplně bílý a to jsem dala kůrku na střední. Ale věřím, že to vychytám a budu spokojená.


Diskuse:

shineon 18.8. 8:06  

pozor, název je Dellica (pak se to blbě hledá), cena většinou cca 2300,-, jen na OD Patro asi 1700,-, dokonce prý skladem, ale známe tyhle obchoďáky....

Phil.cz 20.8. 8:15  

Na obrázku je vidět, že název je opravdu Delicca. :)

shineon 20.8. 20:44  

v tom případě mají špatně názvy na internetu, dost síla

shineon 20.8. 20:46  

Eta 7149 90000 Dellica má obchodni-dum.cz, ale i ty ostatní, asi to opisujou jeden od druhého... tímto se omlouvám šéfce...

shineon 20.8. 20:48  

no ale fakt na všech, které jsem vygůglovala na Eta 7149

Marie 21.8. 8:52  

Včera jsem ji dostala a hned jsem pekla mazanec a dopadl výborně. Pekárna je pěkná,tichá, modře podsvícený displey dobře čitelný i večer. A hlavně vše je napsané v češtině. Ještě mám DOMO 3955 se kterou jsem také spokojena, teď jsem na rozpacích, kterou dám na chalupu a kterou si nechám doma.

Ivinka. 23.8. 9:01  

Prosím má tato pekárna předehřívání jako Harmony?

Marie 25.8. 7:29  

Ihned po vložení surovin, které jsem vytáhla z lednice zaplo hnetení, takže asi ne.

linenka 25.8. 13:41  

dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdo používáte tuto pekárnu,když dopeče,musí se chléb ihnad vyndat ven? Nebo ho mohu vyndat později,což znamená, že při dopečení nemusím být doma.
Děkuji

Ivinka. 25.8. 19:02  

Marie prosím Tě a má odložený start na těsto?Děkuji

Marie 27.8. 7:11  

Ivinko, na těsto má odložený start a Linenko po upečení chleba ještě hodinu zahřívá.

linenka 27.8. 9:58  

Marie,děkuji
asi se rozhodnu pro tuhle pekárnu, je jich tolik, že bych neustále jenom porovnávala :-)

Anndy 1.9. 18:48  

linenka - většina pekáren má ještě 1h tzv. udržování teploty, ale nedoporučuje se nechávat v tomto čase chléb v pekárně. Zespoda se rosí

shineon 4.9. 17:44  

A definitivně to vypadá, že je to DELICCA

Ala.Faba 15.9. 8:11  

tak jsem si zakoupila přes net tuto pekárnu, je super, cena i s poštovným cca 1800,--. A je to Delicca. :-)

Ivinka. 16.9. 13:00  

Marie prosím Tě je deliccao proti Domo 3955 stejně velká? Vzhledem. dík

Lidka 16.9. 14:43  

Prosím uživatelky Delicca jak je hlučná,nebude v noci budit celý barák??Díky za nějakou odpověď

Luddu 23.9. 13:23  

Prave jsem se pro tuto pekarnu rozhodla, vypada opravdu skvele, doufam, ze jeste lepsi bude chlebik a vsechny ty ostatni dobroty :-)
Jinak bych se chtela zeptat jak je to s hlucnosti ??? dekuji

Eva 24.9. 13:38  

Taky jsem tuto diskuzi a mnoho dalších včetně článků a informací pročítala při výběru naší první pekárny..ve finále jsem se rozhodovala mezi Unold 68415 a Eta Delica. Konečné rozhodnutí padlo na Etu a můžu říct, že jsem naprosto spokojená - má veškeré funkce jaké jsem od pekárny požadovala a to ještě za příjemnou cenu.
Rozhodně je dle mého pekárna nehlučná, alespoň jsem ji ani neslyšela jak je tichá.
Máme ji doma chvilku, ale zatím naprostá spokojenost:-)

Špachmanka 10.10. 12:19  

můžu se optat jak tam chlebík leží?na stojato či ležato?dík

gagin 10.10. 21:37  

může někdo sdělit na jaké váhové skupiny se dá pekárna nastavit,max.1500g je mě jasný ale ty nižší,díky

Žaža 13.10. 13:23  

já ji mám teprve 3 týdny, zatím jsem moc spokojená, pekla jsem chleba ze směsí a ted´ už i svůj, škvarky, buchty a dneska jsem dělala poprvé těsto - a jsem z něho nadšená. Ani z robotu není tak krásně vláčné, výborně se s ním pracuje.
A každou neděli mě budí vůně čerstvého chleba- to se vstává!!!

Anndy 17.10. 22:41  

gagin - přečti si návod - odkaz nahoře.
Pokud senepletu je tam, že má dvě velikosti 0,9 malý (což je klasický chlebík, z 500g mouky) a nebo velký 1,3kg

alus.s 17.10. 23:45  

Špachmanka, chleba je naležato.
Gagin, přesně tak jak píše Anndy - 900g a 1300g
chleby jsou super a kynuté těsto jedna báseň

hanasa 19.10. 16:49  

ahoj, moc se mi líbí tato pekárna, ale nemám přiliš místa na její umístění. Může mi ,prosím, někdo napsat rozměry? A jaký je rozdíl , když je 1 hák nebo 2 háky. Díky

Jitka 21.10. 10:00  

Zajímalo by mě, který typ pekárny je novější, jestli ETA Harmony nebo ETA Dellica. Díky

babiMinka 21.10. 20:05  

Novější je Delicca

mamak 22.10. 10:36  

Ahoj děvčata, mám dotaz. Ukazuje display průběh přípravy? Ježíšek říkal, že si mám vybrat kterou pekárnu chci, tak ať nesáhnu vedle. Děkuji moc za odpověď

alice morávková 23.10. 15:13  

s touto pekárnou jsem spokojena: byla jsem překvapena jak ¨rychle mi ji dodaly. před tím jsem měla jednohákovou a řekla jsem si že chci dvouhákovou , tak jsem si ji objednala.
dnes sem upekla můj první chléb v této pekárně a byl mńam tak si jdu upéct ještě jeden. tak si ji kupte taky.

Linnda 23.10. 21:52  

Dneska jsem jí koupila v OBI za 1.699,-. Vypadá pěkně a popisky jsou v češtině.

Monika 24.10. 14:14  

Ahojte, tak som obvolala Obi, lebo ju nikde nemali ale nasla som a hned po praci si po nu idem, tak dufam ze nebudem lutovat :-) moja prva pekaren :-)

Martina Vlasáková 24.10. 15:09  

Dobrý den!
Chci se zeptat,nahoře je cena 1863 Kč kde je to možné za tuto cenu pekárnu získat ? Eta má teď v letáku za 2600Kč. Děkuji Martina

lacenka 26.10. 20:59  

lidičky a má u sebe ta pekárna i nějaké recepty na chlebíky, nebo podle čeho ten chlebík pečete?

Matýsek 29.10. 21:59  

Ahojky, u ETA DELICCA mi chybí informace např. o možnosti odloženého startu. O kolik hodin? Může někdo poradit? Díky můžete odpovědět i na email brablenecm@seznam.cz

Věru.Š 31.10. 0:03  

Tuto pekárnu si chci taky koupit. Co jsem nastudovala, odložený start je o 12h - většinou mají pekárny o 13h, ale to už je asi jedno. Za akční cenu se dá koupit v Obi (do vyprodání zásob nebo do cca poloviny listopadu).

evik68 2.11. 0:13  

tato pekaren je perfektni a ticha. recepty tam su ale tady na dame su ovela lepšie a vyskušane.

Dáša 3.11. 17:34  

dobrý večer, dnes mi doniesli pekáreň a hend som ju vyskúšala, na moje veľké prekvapenie,na displeji som poriadne nič nevidela, nesvieti a je to ťažko vidieť , ma to tak byť alebo je niekde chyba? prosím poradíte mi niekto?

*Jaja* 4.11. 8:32  

Dáša- displey se rozsvítí modře pokud zmáčkneš kterékoli tlačítko.Kdyžtak písni do vzkazů.

*Jaja* 4.11. 8:34  

Dáša- baterie jsi do ní dala a čas jsi nastavila?Bez toho by ti asi nefungovalo nastavení odloženého startu.

*Jaja* 4.11. 9:42  

Dáša- a chleba ti upekla? - to nepíšeš tak mě napadlo jestli jsi v ní ještě nepekla a ani ti nesvítí nemáš náhodou vypnutý ten síťový vypínač vzadu na pekárně?

Dáša 4.11. 10:23  

Jaja ,prv som robila len cesto a dnes chleba, ale ona sa rozsvieti len vtedy,ked sa naprogramuje a hned zhasne, takže behom pečenia nieje vidieť, v akom čase je momonentálne pekáreň, čo som teda sklamaná, mala som Siestu a tam to bolo krásne viditeľné

*Jaja* 4.11. 10:33  

Dáša - nic jí není. Je to prostě tak, svítí jen když se zmáčkne jakýkoli knoflík. Myslím, že je to jedno a zbytečné sledovat v jakém je čase je pekárna stejně nesedíš tři hodiny v kuchyni- když je hotovo hlasitě zapípá a pokud to potřebuješ vidět tak zmáčkneš knoflík během pečení a vidíš to.Horší bylo u Mouly co jsem měla před Deliccou, že když se dodělalo těsto nepípala vůbec - takže když dělám víc věcí a byla v jiné místnosti tak jsem nevěděla, že už je konec programu.To si myslím bylo horší než, že Delicca nesvítí po celou dobu.Když bys ještě potřebovala něco písni do vzkazů.

Dáša 4.11. 11:05  

tak mám to overené aj u výrobcu, svieti len keď sa programuje,

*Jaja* 4.11. 12:37  

A ona se ti nerozsvítí když kdykoliv zmáčkneš jakékoli tlačítko uprostřed programu??? Mě se teda rozsvítí když některé tlačítko zmáčknu.
Není pro mě důležité jestli svítí displej celou dobu stejně vidím hůř na dálku a ani u jedné z těch dvou peček co jsem měla (teda žluťáska ještě mám)mi displey nesvítil a myslím, že nesvítí ani u Siesty a pokud jsem chtěla vidět co je tam napsáno jsem musela přijít blíž. Naopak myslím, že je lepší že to nesvítí celou dobu - žralo by to světlo zbytečně proud a kdoví jestli by nebylo pak víc oprav kdyby displej svítil celou dobu...

lacenka 10.11. 15:18  

taky měto zprvu vyvedlo z míry, že tam nic nevidím, na tom displeji, ale už jsem si zvykla a když chci zkontrolovat čas, tak jednoduše, lehce zmáčknu nějaký čudlík.

Pulda 13.11. 12:07  

Zdravím všechny pekařky a pekaře. V pondělí jsem si objednala svou první pekárnu, po dlouhém vybírání jsem zvolila právě Etu Dellica a ráda bych poprosila někoho o vyzkoušený recept na můj první chléb. Díky moc

mamak 14.11. 8:42  

Dášo, souhlasím s Jajou. Pokud chceš vidět na displey během pečení, tak opravdu stačí zmáčknou jakékoli tlačítko a display se rožne. Je to napsáno i v návodu. Také si myslím, že je výhodnější tento systém, nežere elekřinu a šetří i samotný display. Jinak je Delicca neskutečně tichá, také jsem měla obavy, že bude rodinu v noci budit, ale fakt je super.

Jíta 16.11. 19:35  

Původně jsem si chtěla koupit Moulu XXL ale když jsem si přečetla jak chválíte Etu Delicca šla jsem do ní.Dnes poprvé peče a zatím jsem nadšená,ještě čekám na výsledek.Jo a jěště k ceně obchod elektro za 2,699.Já sehnala poslední v OBI za 1,699.Takže všem mooooc dík za radu.

Vlaďka 18.11. 17:22  

Prosím o doporučení, kde sehnat tuto pekárnu. Na internetu běžná cena 1900,- Kč a výše + poštovné.

LeydyZ 18.11. 21:53  

Zdravím... já objednávala odsud http://www.cdr-shop.cz/detail-zbozi/2145-eta-7149-90000-dellica-pekarna-chleba/ jedna pekárna tam vyjde na 1930,- i s poštovným, já brala hned dvě, takže mě vyšla o něco levněji, a PPL je dovezla hned druhý den. U nás v elektru taky cena 2699,-.

jkas 20.11. 11:51  

Já ji koupila před týdnem. Tady cena 2790,- Kč
Objednala jsem na dobírku a zaplatila i s dopravou 1880,- Kč
Telefon: 267311592,3
E-mail:sales@computershop.cz
Je opravdu skvělá a ještě i dobře vypadá:-)))

Tina 20.11. 15:18  

Muzete, prosim, nekdo pridat rozmery pekarny? Dekuji

Dage 22.11. 15:41  

Ja jsem ji koupila za 1919,-Kč vcetne dopravy PPL na strankach eleshop, ale koukam ze ji tam uz nemaji :-( ale pokud si zadate treba stranky www.srovname.cz,tak to tam najde pekarnu od nejnizsi ceny a mam dojem neco malo pod 1700,-Kč.

Ketynka111 22.11. 19:22  

Já jsem si jí koupila v OBI do 12.11. byla v akci za 1699,- a u nás v ETĚ stojí 2699,-.

David 23.11. 13:18  

Dobrý den, tahle pekárna se mi moc líbí a chci ji koupit na vánoce manželce (snad se jí bude líbit) Nikde jsem však nezjistil přesné rozměry. Na netu jsem našel dvě různé velikosti uvedené prodejci...

Lucie 23.11. 17:20  

délka cca 40
výška cca 27,5
šířka cca 26 (měřeno i s držáky na otevření)
Neměřila sem nějak extra na milimetry, proto cca.

Jaňula 23.11. 19:25  

Mám pekárnu druhý den. Pokusila jsem se o druhý chléb a výsledek žalostný. Po každé byl jako nedopečený, těžký. Poradíte mi prosím jak začít.Co znamená to předehřívání. V návodu jsem to asi nějak přehlédla a vůbec tomu nerozumím. Nejdřív mám pekárnu předehřát a pak teprve dát ingredience?Co s tím programem, on se sám přepne do pečení?Jsem zklamaná, hodně jsem se těšila a teď mně to trochu odradilo.Poraďte , prosím.

Lucie 24.11. 12:57  

Delicca předehřev nemá, tak je lepší když si tekutiny předehřeješ sama, nebo je necháš před pečením alespoň při pokojové teplotě, kvůli lepšímu kynutí. Když si tady klikneš na rady je tam odkaz "První pečení" je tam recept i video, jak má těsto správně vypadat, aby se vše povedlo.

david 24.11. 16:37  

děkuji za rozměry...

kuty1 25.11. 12:10  

Má někdo zkušenosti s pečením bezlepkového pečiva v této pekárně?

HankaMarek 26.11. 12:47  

Tak pekárna se dá sehnat za 1700,- na SOFTCOM.cz mají ji skladme a doručí ji do 2 dnů

marhol 26.11. 16:16  

HankaMarek - díval jsem se na stránky softcom.cz, ale za tu cenu tam rozhodně není. Nabízejí ji za 2.240,50 Kč. Nemysleli jste jiné stránky?

palkoo 28.11. 7:08  

Prosím vás vie mi niekto poradiť aký význam má po upečení chleba prihrievanie.Ďakujem

Anella7 29.11. 17:48  

Mám pekárnu dva týdny jako dárek k vánocům, ale peču už teď každý den, někdy i 2x. Objednávali jsme ji přes itn, došla až do domu za tři dny. Jsem velice spokojená. Zkouším různé druhy chleba a zatím všechny se povedly. Včera jsem dělala sekanou, recept č.543 a je vynikající.Už se těším na léto na marmelády. Taky chci zkusit rýžovou kaši. Každou neděli máme k snídani čerstvý mazanec, aniž bysme museli ráno vstávat a jet do obchodu, jsme z vesnice, takže musíme do obchodu dojíždět. Marně se snažím vyzkoušet, jak dlouho chleby vydrží, abych věděla, který dělat manželovi s sebou na cesty, vždy se druhý den sní. Prostě maximální spokojenost.

marhol 29.11. 18:42  

Chceme si ji letos doma taky naježit, poradíte mi někdo, kde se dá tento typ nejvýhodněji koupit. Děkuji předem

ankaber 30.11. 23:26  

přihřívání je na to aby když nejsi doma hned když dopeče ještě hodinu udržuje teplotu, kdyby se vypla a nevyndal se chleba hned, zvlhnul by, sice ho hned po upečení nevyndávám, nechám chvilku cca 10 minut stydnout, pak jde krásně vyklopit

šebík 1.12. 0:21  

chci koupit tuto pekárnu,jen nemohu najít nikde lepší cenu než 2100,- a tady píšete mnohem méně( kolem 1700,-),tak pokud víte kde jí sehnat za tuto cenu,tak to prosím napište....děkuji

marhol 2.12. 14:49  

Tato pekárna se v současné době již nedá sehnat pod uvedenou cenu 2100. Do 12.11. šla pořídit v akci v prodejnách Euronics a OBI, kde byla za skvělých 1.699,- Kč a v reakci na tuto akci šla koupit i v e-shopech do 2000,- Kč i s dopravou. Volal jsem přímo se zásobováním ETA a tam mi říkali, že do konce roku už ji nebudou vyrábět, že až znovu po novém roce. Teď doprodávají zbytky zásob a prý hodně rychle mizí. Sám ji sháním a nevím, jestli počkat až na leden, nebo zda ji koupit teď dokud je. Běžná cena v elektro obchodech je 2.699,- Kč.

simakova1 3.12. 12:20  

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, jestli se v této pekárně dá udělat i menší množství těsta. Jsme tři - já a dvě děti. Nebo mám vybírat raději nějakou menší pekárnu. Děkuji Markéta

paulinka18 3.12. 22:47  

Holky zrovinka jsem si ji přivezla z obchodu,nasypala směs,droždí a vodu.Nastavila jsem hotovo zítra 6,30hod.Tak jsem zvědavá jak to dopadne.:D dnes asi neusnu ..:-)))

Anna Urbanová 4.12. 14:28  


Mám tuto pekárničku od léta a jsem sní moc spokojená.Jsme také tři a peču z 500kg mouky.Má předehřívání,odložený start a po dopečení ještě přihřívá.Lze přihřívání přerušit.Vřele doporučuju.

paulinka18 4.12. 20:02  

takže první pokus se zdařil.Ráno bylo papaničko.To jsem dělala chléb z prášku.Pak jsem zkusila z normalni mouky a spadl mi.Byl sice propečeny ale propadly.Kde jsem udělala chybu ?

*Jaja* 7.12. 19:38  

paulinka18: do hotových směsek se dává míň vody než píšou na krabici.

paulinka18 9.12. 8:42  

Jaja:Z hotove smesi se mi chléb povedl,ale z obyčejne hladké mouky ne-e.Vypadato,že mi překyne a pak spadne.Nedávám blbě droždí,nebo program?Dělám to na pr.Klasik

Janine 17.12. 9:54  

Dobrý den, prosím, žádnou pekárnu doma nemám, tak možná "hloupý" dotaz, dá se v této pekárně péct chleba a sladké buchty z mouky, droždí, a dalších surovin? Jde mi o to, abych nemusela kupovat směsi /jednat to asi není nejlevnější a jednak tomu moc nedůvěřuju/. Děkuji, Jana

Eva 19.12. 8:40  

Samo že jde

Rusalka 25.12. 11:32  

Ahoj ! Takže já jsem tuto pekárnu dostala od manžela pod stromeček,hned jsem ji vypalovala a zkusila chlebik,ten se ale ňák nepoved.Teď peču mazanec,tak doufám že se povede-vypadá to že jo,ale nebudu předbíhat a pak písnu jak to dopadlo.

Monika 26.12. 10:48  

Koupila jsem si tuto pekárnu a opakovaně se mi stalo že chleba krásně nakynul a když se začal péct tak se uprostřed propadnul.Nevím kde dělám chybu-mohla by mi některá zkušenější pekařka poradit,

mamak 26.12. 20:19  

Moniko, dala jsi více tekutin. Těsto musí být tužší než když se peče klasicky v troubě.

mamak 26.12. 20:24  

Já jsem svoji pekárnu dostala 8.12.2008. Peču skoro každý den. Chlebík je moc dobrý. Pekla jsem v ní i hranatou vánočku, také byla moc dobrá. Pak jsem si dala jenom kynout těsto na vánoční vánočku a bylo super. Zkoušela jsem v ní uvařit i rýžovou kaši a byla jsem z ní nadšená. Mám doma tři chlapy a ti zatím taky neměli žádné připomínky. Jsem spokojená jako želva. Pekárnu jsem si dlouho přála. Nedám na ni dopustit.

Anndy 27.12. 11:37  

jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na naší diskusi / klik

Popenec 27.12. 17:54  

Ahoj. Koupil jsem si tuto pekárnu a právě teď poprvé peču. Jen jednu otázečku. Mám recept na 1kg chleba, ale pekárna má programy jen na 1300 nebo 900g. Dal jsem program na 1300g. Udělal jsem správně, nebo jsem měl dát spíš na těch 900g?

Rusalka 28.12. 15:28  

Ahoj ! Mám tuto pekárnu od manžela pod stromeček. Hned jsem ji vypálila a dělam zhruba 2 věci denně v ní . Jsem s ní móc spokojená. Je tichá!!! Tak v ní můžu péct i v noci když syn spí. Pokojíček je totiž hned vedle kuchyně,tak jsem měla strach ,že by to mohl být problém,ale není! Je opravdu pěkňoučká a tichoučká a je moc fajn. Určitě ti ju doporučuji !!!

HankaMarek 30.12. 13:52  

Ahoj, tak s pekárnou jsem nadmíru spokojená, peče výborně, ať zkouším nové recepty své nebo i hotové. Neocenitelné je odložení startu bez toho aniž by muselo se počítat kdy dopeče. Dá se v ní upéct i výborný makovec. Opravdu můžu jen doporučit.

Rusalka 1.1. 16:06  

Lidka : Ahoj mám tuto pekárnu od Vánoc a hlučná není,tak v ní dělám i pozdě večer.

lacenka 1.1. 20:31  

prosím vás mám problém se svým miláčkem Pekárnou. Je možné že se u mé cca 2měsíce staré pekárny vychodili háky - když nasadím háky na ty bodce, vůbec tam nedrží a když to hněte tak to těsto ty háky nadzvedává a pak je to těsto i špinavý(černý). Krom toho se bojím, že to jednou vypadne úplně a nádobu mi poškrábe. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Mám ETU DELLICU

sumafka 2.1. 3:28  

Pekárnu Deliccu jsem dostala od "ježíška". Jsem z ní unešená. Nenašla jsem na ní nic, co by jí chybělo.Ještě o štědrý večer jsem vypalovala a v noci vytáhla svůj první chleba.Druhý den jsem škvařila sádlo, pekla mazanec a od té doby neustále něco kyne a peče se. Nestalo se mi, že by se z receptů na těchto stránkách něco nepovedlo. Jen odložený start jsem zatím nezkusila. Asi se nechci připravit o to představení, kdy se těsto hněte,kyne a při pečení to úžasně voní.Raději si přivstanu...

Marie Martečíková 4.1. 17:16  

Přeji všem hezký večer-pekárnu jsem dostala pod stromeček-zatím spokojenost.Jen pořád nikde nemůžu vypátrat jaký druh celaskonu je nejvhodnější na používání.Všude mají jen ochucené,a to se mi zrovna nezdá vhodné.Prosím poraďte mi někdo,kdo už máte nějakou zkušenosts používáním celaskonu-v receptech je dost často používaný.Děkuji moc.

Anndy 4.1. 20:42  

Marie Martečíková - celaskon se používá většinou u celožitných chlebů, prý podporuje kynutí. Použila bych především práškový - v dostání samozřejmě v lékárně

Marie Martečíková 5.1. 12:39  

Anndy děkuji za radu,a dávkování práškového podle návodu na krabičce,nebo je to nějak jinak?Máš s tím zkušenost?

Anndy 5.1. 13:15  

Marie Martečíková - na vitamínu C dávkování do chleba určitě nenajdeš. Na našich stránkách je použit vitamín C např. u receptu č. 146, 221, 865, 872....

Rusalka 6.1. 6:44  

Ahoj ! Píšu až teď! Mazanec byl vynikající a peču v tom dál o 106 .Tak zatím páááá !!!

Daniel.J 6.1. 9:03  

Dobrý den,
Tak jsme už upekli asi 8 chlebíků. Z toho 5 ze směsi z obchodu (to abycho vyzkoušeli jestli fakt peče) a pak 3 z běžných ingrediencí. Naše zkušenosti jsou vyloženě kladné. Tichá, dobře hnětá (na některé recepty jsem musel přidat o cca 10-20ml více vody neb těsto se točilo jen kolem jednoho háku a následně se peklo jen na jedné straně) .
Jediný zádrhel je zatím časování respektive nastavení hodin(ne opožděný start) Nikde nemohu najít jak nastavím normální čas krom toho že si počkám na 12,00 a vložím baterie. V návodu nic a nikde žádné tlačítko na hodiny (velká tlačítka reagují až po zapnutí do el.)
Přehlédli jsme něco ?
Ještě mám dotaz na nákup mouk - kde kupujete a jaké. (Docela jsem byl v šoku když jsem doma zjistil že žitná mouka měla váhu jen 900g- nerad bych zažil dobu kdy i takové standarty jako 1kg mouky neplatilo) Přeci jenom je to spotřeba a rád bych nakoupil vždy celé balení po 12kg (či jak velká balení to jsou)
Předem děkuji za rady a informace.

Anndy 6.1. 9:08  

Daniel.J - s nastavením času neporadím, tuhle pekárnu nevlastním.
jaké mouky můžeme použít / klik
kde a za jaké ceny můžeme nakoupit / klik

Marie Martečíková 8.1. 15:52  

Nevím jestli jsem se špatně dívala,ale nemůžu nikde najít návod jak umotat housky aby hezky vypadaly.

Anndy 8.1. 20:23  

Marie Martečíková - zde vlevo, sekce POSTUPY

Tomislav 9.1. 12:16  

Dobrý den,mám dotaz? Jak je velká forma na pečení u Ety Delicci v centimetrech? Díky za odpověď.Lenka

Daniel J 9.1. 18:13  

velikost
Viska 13 cm
Sirka12,5 cm
delka 22 cm

gumovy-medvidek 10.1. 16:05  

Prosí změřte někdo tuto pekárnu,kdo ji vlastníte a písněte.Nikde se nepíšou míry,ani na stránkách Ety.Díky moc :-)

*Jaja* 10.1. 17:43  

Daniel J: Jestli potřebuješ ještě poradit s nastavením času ráda poradím - písni mi do vzkazů, ale to se asi budeš muset na dámě zaregistrovat.

Zorka 13.1. 16:56  

Ahoj všichni,chtěla bych se zeptat,jestli jde v téhle pekárně připravit a upéct sekaná?Díky za názory,chci si ji koupit.Zorka

Anndy 13.1. 22:27  

Zorka - sekaná jde upéct v jakékoliv pekárně.

Luciee 15.1. 20:48  

gumovy-medvidek ...
délka cca 40
výška cca 27,5
šířka cca 26 (měřeno i s držáky na otevření)
Neměřila sem nějak extra na milimetry, proto cca.

Zorka 17.1. 19:47  

Andy:Díky za příspěvek.A zeptám se ještě jako naprostý laik a začátečník.Jde v této pekárně umíchat a upéct i piškotové těsto?Nebo prostě jakékoliv jiné,než kynuté?Koukala jsem na některé jiné,že tam jde pouze kynuté těsto,protože pekárna předehřívá při každém programu.Díky

Anndy 17.1. 19:57  

Zorka - pokud klikneš zde vlevo nahoře na RECEPTY, najdeš spoustu moučníků a buchet a u každého receptu postup, jak na to.

ardno 19.1. 19:45  

Tuhle pekárnu jsem dostala na vánoce.Je opravdu perfektní.Pekla jsem chleba,rohlíky.Bezva je taky na kynutí těsto.

gumovy-medvidek 20.1. 11:09  

Luciee Díky moc :-)

ligotka 20.1. 18:51  

ahojte. mne sa stále nedarí upiecť chleba z domácich surovín. všetko dám jak v recepte píšu, pekáren zamiesi, cesto nakysne a ked sa začne piecť, tak cesto úplne splasne. nechápem to. čím to môže byť? neviete mi poradiť?

Anndy 20.1. 19:52  

ligotka - Těsto je potřeba si při hnětení ohlídat. Držet se striktně receptu není správné.
Vše dát dle receptu do pekárny, spustit program a během hnětení zkontrolovat, jaké těsto je,
případně dolít tekutinu nebo dosypat mouku. Těsto se nesmí lepit!
Viz. článek ZÁKLADNÍ INFORMACE JAK NA CHLÉB

ligotka 23.1. 16:04  

dakujem ti za odpoved Andy. ved práve že ja pozerám občas čo sa v pekárni deje. všetko vyzerá v poriadku, cesto vyzerá pekne, krásne kysne(neviem či nie až moc - ale myslím že na 540g múky by mali ísť jedny kvasnice dr.Oetker), už se teším že sa mi to vydarilo a pozriem za pol hodiny a je to splasnuté. nechápem čím to môže byť.

Anndy 23.1. 16:44  

ligotka - no protože u nás, v základním článku JAK NA PRVNÍ CHLÉB je zásada, že na 500g mouky stačí 1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí

petrunka95 24.1. 18:38  

pekárnu mám od vánoc a je super. Nejdříve jsem nevěděla co a jak ,ale už jsem se s pekárnou naučila.Je to moje první pekárna a je to bezvadný pomocník.

mazi 28.1. 18:05  

mám ji dva měsíce,bohužel se mi pokazila týden před vánocemi,ale stihly opravu do vánoc-pokazila se elektronika,takže se celá měnila,ale nedám na ni dopustit,stále peču,hnětu a všichni přibíráme a přibíráme......

pajina1 31.1. 19:18  

Mám ji necelý měsíc, ale jede 3x denně. Nestačím péct a za tu dobu jsem pečivo nekoupila. Zatím jsem nad míru spokojena. Myslím, že to byl dobrý kup.

misa-dve-deti 2.2. 8:30  

ahoj všichni chtela bych si pořidit-eta delicca.nevite o nejake strance kde se da poridit levne.

Anndy 2.2. 9:08  

misa-dve-deti - tahle pekárna zatím PRÝ není, dorazit na český trh by měla v půlce února 2009

Gabriela 3.2. 20:10  

Ahoj,po dlouhém výběru jsem si objednala tuto pekárnu. Dnes jsem v ní pekla poprvé a je absolutně super. Zkoušela jsem směs od Labety i svůj recept a obojí dopadlo na jedničku. Zarazila mě pouze jedna věc a to, že pekárnu vyrábí ve dvou provedení Eta Delicca - česká tlačítka a Eta Dellica - tlačítka v angličtině. Záleží na každém co mu vyhovuje, já jsem pro češtinu.
Gábina - děkuji všem za příspěvky, pomohli mi v mém rozhodování

Martule 4.2. 11:02  

Ahoj, včera nám ji konečně přivezli. :-) Chléb ze směsi se povedl, byl výborný. :-) Mám dotaz - v průběhu pečení displej nesvítí.... zkoušela jsem ho aktivovat lehkým stiskem ostatních tlačitek.... je to tak správné? Díky moc za radu.

Ketynka111 4.2. 22:55  

Ahoj,během pečení display opravdu nesvítí,aktivuji ho lehkým zmáčknutím tlačítka "PAUZA".

Martule 5.2. 10:14  

Díky moc za odpověď. :-) Jinak jsem včera pekla znovu a výsledek je parádní. :-)

Ebony 6.2. 22:40  

Ahojky,koupila jsem si také tuhle pekárnu, ale bohužel mi nefunguje jak má.Než ji budu reklamovat,chci se zeptat jestli nedělám něco špatně. Takže vložila jsem baterie a na displeji se objevil čas 12:00 a to je vše, tlačítka nereagují na stisk,nejde navolit žádná funkce. Jo,vzadu jsem zapla i hlavní vypínač. Dělám něco špatně nebo je pekárna pokažená? Moc děkuji za rady.

help 9.2. 12:18  

Ahoj, obávám se, že je pokažená :-(..... mně šla pustit bez problémů.

macourek.m 11.2. 18:51  

Ahoj dnes jsem si koupila tuto pekárnu a nemám v ní háky :-( prohledala jsem celou krabici ,ale nikde nejsou , v nádobě taky ne. Kdepak jste měli háky když jste ji kupovali jako novou ???

misa-dve-deti 12.2. 15:06  

pekla sem svuj prvni chleba a nezdaril se chtela sem se zeptat dala sem to na program klasik a svoje vlastni ingredience a nepovedl se na jaky program davate vy chleba a co sem delala spatne že se to nepovedlo

Anndy 12.2. 18:42  

misa-dve-deti - jak nejenom na první chléb / klik

Martule 13.2. 12:31  

Ahoj,

my meli haky zabalene zaroven s baterkami a odmerkami.....

Dutch 14.2. 16:50  

Deliccu mám chvilku, první pokusy nic moc, ale peču každý den, už mám i pár oblíbených receptů co nezklamou - chléb Šumava, podmáslový, mazanec, pizza. Doplnila jsem si výzbroj o digiváhu, tak to bude jestě lepší, protože dávat ingredience jen pomocí hrníčku s měrkou není moc dobrý. První 2 chleby skončili díky tomu v záchodě, ještě že jsem pak našla stránky o domácích pekárnách - hned to jde líp a samo :-)

Alča 14.2. 22:33  

JSEM SPOKOJENÁ S VÝSLEDKEM PEČENÍ V TÉTO PEKÁRNĚ, ALE BUDU JI REKLAMOVAT kvůli vadnému vnitřnímu mechanismu zavírání, na zavíracím víku je vše z plastu , nejspíš lepené, zavírání je uvolněné, vychyluje se z osy a tím taky není zavírání bez mé mechanické manipulace možné, to by nemělo být. Také si detailně zkontrolujte části zavírání, docela mně ohromilo, jak je nedokonalé, vylisované části nepřiléhají atd. Nemám možnost srovnání pečení v jiných pekárnách, ale pečení všech chlebových směsí nabízených v obchodech, peču na nejdelší program tedy, Domácí pod programem č. 12 a výsledky jsou vynikající, neřídím se doporučením na krabicích, kde doporučují program č. 1 Klasik, podle doporučení jsem chléb upekla, ale byl nízký. Nenechte se odradit mými negativními zkušenostmi s technikou, ale buďte obezřetní. Alča

Petulda 16.2. 12:26  

Dobrý den, pekárnu mám od pátku odpoledne doma. Objednávala jsem ji na netu. Pekla jsem v ní teď o víkendu 2x, ale strašně smrdí. Jakoby pálícím se plastem. Postupovala jsem dle návodu, tzn. nejdříve "vypálit", ale i přesto jsme pokaždé museli větrat. Nevím, jestli je to tím, že je nová, ale i tak se mi to zdá divné. Můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti? Děkuji

Dutch 19.2. 7:20  

Při pečení to taky smrdí, ale větrám i když peču v troubě nebo vařím, tak mi to nepřijde tak děsný.

Dutch 19.2. 7:25  

Ještě doplnění - po měsíci mi přestalo fungovat hlasité pípání (pípá na doplnění semínek a jiných přísad a pak na konci pečení) jenže se mi nechce pekárna balit a někam posílat - už vím, kdy se semínka a rozinky doplňují a časově taky vím, kdy bude chleba upečený.

sumafka 22.2. 9:05  

Po dvou měsících se mi začal olupovat nepřilnavý povrch v nádobě. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Reklamovat, či ne?

Petulda 23.2. 8:46  

Už mi nesmrdí. Stačilo jen párkrát péct...

SUMAFKO, něco o tom povrchu jsem četla v návodu. Tak si ho pořádně přečti, jestli tam nenajdeš info. Dle mého názoru bych já reklamovala... Držím palce!!!

Maruš666 23.2. 9:52  

Dobrý den, chtěla bych
se zeptat z čeho je nádoba ve vnitř a vnitrni obal.Slysela jsem,ze se krouti a zloutne.

JitulaC. 5.3. 16:52  

Deliccu jsme si koupili v říjnu 2008. Pečeme v ní 2 - 3x týdně, zatím jen 1-klasik a 5-sladký. Donedávna jsme byli maximálně spokojeni. Zřejmě došlo k poruše elektroniky, protože na konci druhého hnětení pípne a vypne program. Na displeji naskočí program 1, čas programu 3:00 a denní čas 12:00. Je to nepříjemné, protože pokračování v programu (t.j. kynutí, uhlazování atd.) nejde samostatně nastavit. Stalo se to už několikrát, i když mezi tím proběhlo několik pečení bez problému. Bohužel se na to nedá spolehnout. Zajímá mne, jesti má někdo podobnou zkušenost a poradí. Jinak budu muset reklamovat. Díky.

macourek.m 10.3. 13:36  

Chtěla bych se zeptat, můžete mi prosím někdo napsat jak programuje odložený START ?? Já už to zkoušela různě naprogramovat, podle návodu, podle uvážení..... a nikdy se mi ještě nezpustil. Prosím jak na to ??? Dííky moc .

Anndy 10.3. 16:35  

macourek.m - tuto pekárnu nemám, ale čtu z této stránky návod a na straně 7 / 6)tlačítko ČAS - příklad je to celkem srozumitelně napsané....
Jinak všeobecně:
ODLOŽENÝ START
Nastav na displeji pomocí tlačítka + (většinou vedle displeje), případně tlačítko ČAS se šipečkou nahoru tolik hodin, za kolik má být chleba hotový. NE kdy má pekárna začít pracovat!!!!
např.
Pokud zaděláš ve 22h a chceš chlebík na půl 7....tak namačkáš na displej pomocí
+ 8,5h a zapneš START – nezapomenout spustit!!!!
Udáváš tedy pouze dobu mezi okamžikem STARTu a časem, kdy má být chléb hotový.

macourek.m 11.3. 7:00  

Andy: dííky, právě, že to dělám PŘESNĚ podle toho návodu, u této pekárny se nastavuje čas kdy má být chléb hotov, aspoň tak je to v návodu napsané. Ale i když nastavím čas za kolik má být chleba hotový, tak se taky nespustí , už nevím co bych tam nastavila aby se spustila.

leclerk 14.3. 13:05  

Měl jsem dřív Siestu ,ale tu mě nestihli v záruce opravit.Přešel jsem na Deliccu,tak jsem zvědavý,jak bude péct

leclerk 17.3. 17:02  

Chleba jsem upekl celozrnný,podařil se na výbornou.
Siesta ho vždy upekla světlejší

JitulaC. 25.3. 12:33  

Pro macourek.m : Napadá mě, že jedna z možností Tvého neúspěchu je špatně nastavený denní čas (hodiny AM...,nebo PM...). Přeji úspěch.

leclerk 25.3. 13:57  

Každopádně je s Deliccou spokojenost.Peče velice dobře.Jen aby byla bez závad.

Adika299 27.3. 10:13  

Kúpili sme si túto pekáreň na Vianoce,od vtedy na nej pečiem rôzne druhy chleba.Zatiaľ som s ňou spokojná.Dôležité sú dobré recepty a tiež si treba na cesto dozrieť,aby nebolo príliš riedke alebo husté.

gumovy-medvidek 27.3. 19:45  

Ahojky vespolek.
Právě dnešním dnem jsem se stala taky majitelkou,mám Etu Delicciu a právě v ní peču první chlebík obyčejný bílý kmínový.
Podrobnosti později Váš Gumídek :-)

gumovy-medvidek 28.3. 22:38  

Takže ten první chlebík se moc nepovedl,ale dnes jsem vyzkoušela pokus č.2 a nemá to chybu.
Cheba krásně propečený a kůrka křupavá.
Po vychladnutí měkoučký.
Těším se na další pečení a dám zase vědět.

macourek.m 31.3. 15:15  

Pro JitulaC. : moc ti díky, už mi odložený start jde . pekárna je fakt super, používám ji velmi často .

M.M. 31.3. 16:25  

Tuto pekárnu mám od vánoc a zatím paráda.Ze začátku jsem pekla i s hnětacími háky,ale teď je už ve vhodný okamžik vyndávám-nezůstanou tam po upečení takové díry.Mám tu zkušenost,že když hřídelky po sundání háků potřu lehce olejem nebo sádlem,tak se chleba líp vyklopí.Docela dobrej byl i toustový chleba.A chybu nemá ani vánočka,ale jen do max.45-50dkg mouky.Pak je moc vysoká a zvrchu je bledá.Nebo máte někdo jiné zkušenosti?Prosím podělte se o ně.Díky.

Jirka 31.3. 19:38  

Tak mám novou pekárnu a peče se v ní krásně. Akorát se chci zeptat zda je normální, že po zapnutí síťového vypínače se vynulují hodiny tzn. objeví se 12:00 a musím je znovu nastavit? (baterky jsou v pořádku)

medveda 1.4. 10:04  

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli háky moc nepoškrábou tu pečící formu? Děkuji za odpověď

sumafka 1.4. 17:26  

Pekárnu vypínám a zapínám síťovým vypínačem a nikdy se mi nestalo, že bych musela hodiny znovu nastavit! Od prvního nastavení pořád drží!

chuchu 2.4. 17:11  

Deliccu mám od vánoc,peču 2x týdně a dnes po zapnutí hlavního vypínače,jen nepřetržitě píská a na displeji se objevilo dost špatně prosvícené EE0-což dle návodu znamená,že je nutné zanést do servisu.Tak že jsem nyní dost otrávená.Jinak pekla skvěle,od Vánoc chleba nekupuji.V průběhu doby se na dně uvnitř pekárny vytvořili tmavé skvrnky-jako snad rez nebo jinak poškozený kov.Dále je volné víko a nádoba se začíná odírat.

Zu21 4.4. 16:45  

Pekárničku mám od vánoc a vůbec se nezastaví je prostě super!!!!zatím si ze vším poradila dokonce i s marcipánem a to mě mile překvapilo takže doporučuji...

JitulaC. 9.4. 0:35  

Pro Jirka 31.3.
Tebou popisované vynulování hodin normální není, zřejmě se jedná o závadu elektroniky. 5.3. jsem psala o problému s pekárnou Delicca, nikdo však nereagoval, tak jsem ji poslala do záruční opravny ETA Hlinsko. Už za 14 dní jsem ji měla zpět s vyměněnou elektronikou a zase vyšlapuje jak hodinky. Dnes jsem poprvé pekla sekanou. To vám je lahůdka, ale podmínkou je ručně vypracovaná směs.

gumovy-medvidek 16.4. 14:27  

Pro medveda:
Neboj,nepoškrábou,jsou asi 2 mm výš od dna :-)

katule 17.4. 23:05  

Jsem pekařka-amatér a chci se jen zeptat jestli je ETA DELICCA vhodná pro začátečníky Kdo to ví at mi prosím odpoví.

Anndy 18.4. 11:08  

katule - určitě vhodná je, doporučuji koupit

petodka 20.4. 14:35  

Tuto pekarnu mam od patku a jsem maximalne spokojena, uz jsme upekli 3 chleby a jeden (velice nepovedeny) bramborak. Taky mam ten problem ze po vypnuti se mi vynuluje nastaveni casu, baterky jsou ok. To ale vadi jen pri odlozenem startu, coz je mimochodem super funkce, to je prijemne probuzeni do provoneneho bytu :-)

katule 20.4. 16:34  

Už si na ni šetřím korunky a těším se na chlebíčkem provoněný byt.Hlavně at nenatrefím při mém štěstí na nějaký šmejd!!!Tolik receptů jako je na Dáma cz jsem nikde nenašla.Papajos Katula.

katule 25.4. 19:48  

Haloooo,už mám pekárnu doma!První pečení chleba a druhé pečení mazanec.Obojí se povedlo.Jsem zvědavá na program TĚSTO.Jestli se osvědčí tak v ni budeme dělat těsto na svatební koláčky.

sumafka 26.4. 1:10  

katule: Program těsto je úžasný. Nikdy by mě nenapadlo, že budu zadělávat těsto na housky, buchty, knedlíky.. Jen škoda, že nemá odložený start na těsto?!

leclerk 2.5. 15:54  

Mám Deliccu čtyři měsíce,předtím jsem měl Siestu ale jednoznacně Siesta líp hnětla těsto,Delicca líp
peče

sumafka 2.5. 18:47  

Jejda! I Delicca má odložený start na těsto. To jsou ty návody?!

Anndy 3.5. 21:58  

sumafka - klik na ČESKÝ NÁVOD, jiný návod k pekárně nebyl, více na diskusi domácí pekárna / klik

Ria 28.5. 21:19  

Tak už mám túto pekáreň asi treti týždeň a som s ňou veľmi spokojná je tichá a dobrá.

Taňule 8.6. 11:09  

Musím Deliccu jen chválit. Před tím jsem měla Moulinex XXL, ale Delicca je nesrovnatelně lepší v mnoha ohledech. Lepší nepřilnavý povrch, odložený start na těsto, je tišší, má síťový vypínač, ovládání má uložené tak, že ji nemusím při nastavovaní posouvat po lince, abych na to viděla, lépe peče, má jeden vlastní program...... co dodat, je skvělá.

monika 8.6. 12:57  

Máte někdo zkušenost, že by se vám nádoba v pekárně zdeformovala (zúžila)tak, že nejde chlebík po dopečení vyklepnout? Zároveň se mi nepřilnavý povrch díky tomu po krajích odřel. Nevím zda reklamovat, čtu jen samé pozitivní vzkazky, tak ji nechci odepsat. Mám ji tak půl roku a pečeme i několikrát týdně...

s-you 10.6. 13:50  

Moniko,mám Deliccu od vánoc a mám nádobu taky odřenou a to nepoužívám k vyklepávání nic čím bych upečený chleba podebírala.Jinak jsem se naučila,že musím než nasadím háky,hřídelky na dně nádoby namastit,pak je to vyklepávání snadnější.

JitulaC. 12.6. 11:48  

Moniko, pekárnu mám od října 2008 (viz.příspěvky z 5.3.,25.3. a 9.4.) a nepřilnavý povrch je jak nový, bez jakékoliv oděrky. Po dopečení chleba nádobu vyjmu a nechám cca 10min. chladnout, aby se odpařil od nádoby. Pak ji otočím, trochu zahýbu unašeči, aby se háky odlepily a chléb snadno vyklepnu. Pozor, abys nebouchla krajem nádoby o prkénko. Po zchladnutí nádoby ji napustím do výše hřídelek teplou vodou, namočím tam i vyjmuté háky a nechám asi půl hodiny odmočit. Pak ji teplou vodou (bez Jaru) vymyji včetně dutin háků a vysuším. Suché hřídelky i dutiny háků potřu stolním olejem , háky nasadím a pekárnu uložím připravenou na pečení další dobroty.

Monička 22.6. 20:08  

Dneska jsem si pořídila tuto pekárničku , je fantastická a halvně tato značka si zakládá an kvalitě ne jako ty čínske smejdy. Kupujte ty kvalitní:) a tato je!

Anndy 22.6. 22:59  

Monička - no tak to pozor, nevykřikovala bych nic o Číně, dokud bych si pozorně neprohlídla vnitřek pekárny :-))

baba 19.8. 15:57  

Mám ji 3 týdny,první a druhý pokus dle přiloženého receptáře nic moc, nyní peču podle receptů zde a vždy nádherný výsledek.Pekárna je tichá,ovládání srozumitelné,předehřívání podle potřeby a ne automaticky,těsto dobře prohnětené.Koupila jsem ji podle Vašich zkušeností zde, díky za Vaše sdělované postřehy.

Lucy 7.9. 19:37  

Dobrý den,
rozhoduji se jakou pekárnu pořídit mamce k narozeninách a ETA Delica je jednou z favoritek. Jak jsem si tady ale pročítala komentáře, tak v tom mám trochu guláš. Někdo píše že má předehřívání a jiný že ne. Můžete mi prosím někdo říct jak to tedy je? Předem díky moc.

šumafka 9.9. 19:43  

Předehřev nemá, ale vůbec v tom nevidím problém. Přihřívá si např. během kynutí těsta. Je tichá, spolehlivá, má odložený start....prostě jsem s ní moc spokojená.

Lucy 12.9. 16:45  

Díky

leclerk 19.9. 8:52  

Pekárnu mám od listopadu,zatím jen chvála

Stanik 21.9. 20:34  

to tlačítko čas mi není jasný. poradíte?

Anndy 21.9. 22:28  

Stanik - mělo by sloužit k programování Odloženého startu:
Nastav na displeji pomocí tlačítka + (většinou vedle displeje), případně tlačítko ČAS se šipečkou nahoru tolik hodin, za kolik má být chleba hotový. NE kdy má pekárna začít pracovat!!!!
např.
Pokud zaděláš ve 22 h a chceš chlebík na půl 7....tak namačkáš na displej pomocí
+ 8,5 h a zapneš START – nezapomenout spustit!!!!
Udáváš tedy pouze dobu mezi okamžikem STARTu a časem, kdy má být chléb hotový.

kafka 25.9. 14:01  

Tuto pekarnicku jsem po dlouhem vybirani koupila pred pul rokem. Pece krasne, chlebiky pecu podle receptu na netu, nekdy kupuju smes z Lidlu nebo od Labety.Je v provozu temer kazdy den. Jedina zavada je pecici forma, u ktere se mi i pres veskerou maximalni peci odlupuje povrch. Jsou to zatim pouze tenke cary, ktere vznikly od propecene kurky pri vyklepavani chleba, ale mam strach ze casem se povrch oloupe vic. Prozatim to nicemu nevadi. Formu jsem vzdy myla pouze rukou a vodou. Nyní chci pekarnicku koupit k vanocum i pro rodice, ale zvazuji, ze vyberu nejakou jinou, preci jen pokud bude spatna forma tak chlebik casem nepujde vyklepnout.

mirec 1 15.10. 21:10  

Na čo služi prihrievanie 60 minut možte poradit

kominice 26.10. 9:14  

"Delinku" mám už nějaký ten čas a tak mohu napsat svoje dojmy:
Chválím velký a přehledný display na který vidí i takový slepoň jako jsem já. Báječnou věcí jsou hodiny.
Delinka je tichá a řekla bych, velice pracovitá. Poradí si s dvojitou dávkou receptu, uvaří marmeládu, upeče šunkofleky stejně jako chleba. Umíchá a nakyne těsta na sladké i slané pečení. Zatím se mi nestalo, že by se pečení nepovedlo.
Delinka si poradí i s marcipánem.
Jsem s ní velice spokojená. Neměnila bych. Je to moje srdeční záležitost :-)))

Štěpa 27.10. 21:27  

Dobrý den,uvažuji o koupi této pekárny, protože ráda peču a je to moje první!!Chtěla jsem se zeptat,jak dlouho peče běžný chleba a ten rychlý chléb?Nemohu se to v žádných informacích dočíst.A ještě jestli při pečení pálí víko,mám malé dítě.Předem děkuji za odpověď.Štěpa

Anndy 28.10. 16:02  

Štěpa - klikni si tady u pekárny na ČESKÝ NÁVOD, je tam rozpis u prgramů. Většnou chléb trvá 3:30h, rychlý kolem 2h, a program Těsto 1:50h ... +- podle toho, zda má pekárna předehřev.
Víko je samozřejmě horké, hlavně v místech, kde je sklo. Dítě by na pekárnu určitě sahat nemělo.

misanik 9.11. 12:56  

Dobry den, chceme si kúpiť pekáreň pod stromček. Táto sa mi aj podľa vašich hodnotení veľmi páči. Potrebujem však poradiť s jednou vecou. Všade v popisoch sa píše, že má možnosť nastavenia 3 množstvá chleba, v manuále je však, že len 900g a 1300g. To znamená, že tam neupečiem menší chlebík, napr. 750g_? Sme malá rodinka, mne sa zdá 900 veľa. A myslím, že aj z hotových zmesí sa robí 750g aj recepty som videla na 750g.

Anndy 9.11. 20:44  

misanik - většina našich receptů je z 500 g mouky. Záleží na tom, jakou použiješ tekutinu, jaký druh mouky, případně semínka. Např. z vody a mouky upečeš chleba o váze cca 750 g.
Prostě součtem všech surovin v gramech, co dáš do pekárny získáš cca celkou váhu upečeého chleba +-.
Optimální nastavení z 500 g mouky je na pekárně proto 900 g - střední velikost (podle typu pekárny)

julinka81 11.11. 20:46  

Dobry vecer vsem!dnes poprve zkousim pect( ze smesi) v teto pekarne,a hned mam dotaz!kdyz pouziju odlozeny start,tak da se nejak vypnout signalizace?bojim se ze by to pipani mohlo vzbudit malou...a to be se nad ranem vuuubec nehodilo...dekuji!

Anndy 11.11. 21:38  

julinka81 - bohužel, zvuková signalizace vypnout nelze

julinka81 12.11. 17:02  

dekuji za odpoved!no snad to bude OK, vcerajsem dopekla ve 23 hod, to 10x pipani malou nepobudil,tak sna to tak i bude!dnes uz jsem pekla mazanec,jsem nadsena!

cumpelka 17.11. 13:55  

Ahojky.Tak pekažky už peču díky Vašim receptům,zatím se vše daří.Delinka je super pa.Díky

Marcela00 25.11. 10:13  

Ahojky-tato pekárna je fakt super!! Nedám na ni dopustit.

gabbriella 8.12. 11:03  

Môže mi niekto podrobne opísať ako sa na Eta Deliccii nastavuje odložený štart?V návode to nie je veľmi zrozumiteľné.

Pavel. 14.12. 17:22  

koupil jsem jsi tuto pekárnu dal jsem směs od Lidla přesně 0,5kg. přesně vody chlep krásně vykynul a při začátku pečíní se propadl tak jsem zkusil bílý chlep a to samé jen o něco méně nevíte někdo kde jsem udělal chybu směs byla čerstvá a vše pěčlivě odměřeno a zváženo pekárnu jsem neotvíral pož po ukončení.dík za odpověd.

Anndy 14.12. 19:25  

Pavel. - doporučuji přečíst si jak nejenom na první chléb / klik

Martík5 25.12. 12:34  

ahojky..tak mám konečně svojí vytouženou pekárnu..peču první chlebík..tak jsem zvědavá jak se povede...přeji všem krásné vánoce...

Ria 25.12. 13:39  

máme ju už dlhší čas a stále som spokojná je to dobrá mašinka.

alus.s 27.12. 11:01  

pekárnu mám něco málo přes rok a jsem s ní nadmííííru spokojená. Nedovedu si představit že bych ji neměla. Po celou dobu šlape dobře, žádná reklamace ( raději to zaklepu :-) ), vyhovuje mi že nemá předehřívání, není hlučná... kdyby mi odešla určitě koupím opět tuto.

ANAKONDA+2 28.12. 14:24  

Tutu pkárnu jsem dostala k Vánocům..a peču svůj první chleba podle návodu-jak upéct první chléb. Trochu jsem zápasila s tlačítky-jsem netechnický tip...ale už se těsto hnětě..snad i vykyne..a chleba bude mňam:-))

pytlíksmíchu 6.1. 15:42  

Je skvělá, mám mou první pekárnu koupenou před vánocemi a už jsem tam pekla chleba, slané, sladké a jenom se potom zaprášilo!!!

minka 7.1. 15:17  

mám ji teprve od vánoc tak se učím,už jsem pekla chleba,mazanec a stále budu zkoušet recepty.

minka 8.1. 10:39  

pečete někdo na rychlý program chleba?Když jsme ho dělali poprvé nepodařil se asi ty 2 hodiny a něco jsou málo.Pokud máte zkušenosti s programem rychlý a povedlo se napište.

Anndy 8.1. 20:25  

minka - pro program Rychlý je potřeba více droždí. Zkus se podívat na recepty č.264, 278, 354, 363, 393, 484, 575, 607, 609, 643, 723, 738, 779, 781, 1171, 1191, 1211, 1216, 1315,....

Simona 8.1. 21:52  

Zdravím všechny, mám dotaz, pekly jsme v pekárně už 7chlebíků a žádný se nám nepovedl, jeden jsme zkoušely i an různé programy a nic, buď je z něj upečená gumová guča nebo propadne atd., pekárnu neotvíráme vše děláme podle návodu, směsi máme z Lídlu......zkoušely jsme i jeden domácí chlebík a dopadlo to stejně.........potřebui poradit zda je to rukama nebo pekárnou......... :o(

Anndy 8.1. 22:05  

Simona - četla si článke:
jak nejenom na první chléb / klik ???
Doporučuji přečíst, je tam i jak na směsky!

Dutch 17.1. 15:43  

Deliccu mám už rok, peču v ní hodně, vařím i marmelády a škvařím škvarky - super, nezklamala mě v ničem zatím.

Dutch 13.2. 18:37  

Pořád stejné - super pekárna, udělá co potřebuji, pečivo kupuji jen v nouzi největší, jinak celý rok si chleba, housky, plněné rohlíky, mazance, buchty, vánočky peču sama - jsem zaměstnaná, chodím do práce, ale čas si na to najdu a stojí to za to. V poslední době dělám hodně plněné pečivo - anglické rohlíky, skvělá svačina, večeře, v práci jen závidí.

Anndy 16.2. 15:04  

omlouvám se, omylem jsem smazala dotaz
Od: mila52
Text: Ahoj,mám pekárnu dnes novou a peču bábovku 930.Jak poznám,že je 1 min.před koncem hnětení,abych mohla přidat kakao.Nikde jsem se nedočetla jak to dlouho hněte a kdy začne péct.Tedˇale zapípala,tak už bude asi péct.Ptám se asi blbě,ale nerozumím tomu.Díky všem

Anndy 16.2. 15:06  

mila52 - u pekárny byla určitě i časová tabulka, tam je rozspis, co kdy pekárna dělá. Kakao klidně přidej hned, jak pekárna přestane míchat. Nevypínej, otevři, vyjmi hnětače, nalej kakao a trochu promíchni něčím, čím si nepoškrábeš formu - třeba obrácenou vařečkou, zavři a pak už jen čekej na dopečení.

Marsi 6.3. 22:52  

Pořídila jsem si Delinku díky zdejším referencím a zatím nelituju. Má za sebou dva různé chlebíky a dva sladké moučníky, vše zdejší recepty a nemůžu si to vynachválit. Je tichá, ovládání jasné, peče na jedničku s hvězdičkou. Doufám, že budu i nadále takto spokojená.

Hérofilé 26.4. 7:29  

Tuto pekárnu mám od vánoc. Peču moc ráda, ale nyní mám problém s vyklopením chleba. Těsto se mi dostává pod háky, kde se zapeče a chleba potom nejde pořádně ven. Nemáte s tím někdo zkušenost?
A kde bych sehnala náhradní nádobu do pekárny?

Marsi 27.4. 10:28  

Hérofilé - já háky před pečením vyndavám. Před posledním Náhradní nádoba se dá sehnat třeba tady: http://eta.cz/nadoba-do-pekarny-0149-7149

ka69 10.5. 19:36  

Mám ji rok a jsem spokojená :-))jenom jsem trochu pribrala na váze!!Peču v ní bábovky,chleba a hlavně zadělávám těsta.

graszka 18.5. 14:48  

Jsem čerstvou majitelkou této pekárny a jsem s ní maximálně spokojená :-) Všechny chleby, které jsem pekla ze směsí, se mi povedly. A teď mi připravuje těsto na houskový knedlík :-) Dle mého názoru si zaslouží jedničku se spoustou hvězdiček :-)

melulinek 12.8. 14:18  

Ahoj všem:) Chci si tuhle pekárničku koupit, ale bojím e, že se mi bude odlupovat teflon. Jaké s tím máte zkušenosti? Háky se přímo dotýkají spodku nádoby? díky moc a přeji úspěšné pečení

Anndy 13.8. 13:43  

melulinek - neboj nic. U každé značky se může stát, že trefíš na závadu, to se ale stává u každého výrobku..... tvoje volba je fajn, neboj e a kupuj!!! Hnětače jsou malinko nad dnem.

melulinek 15.8. 9:55  

Andy díky, tak už ji máme objednanou a těším se na ni jako malý dítě:) tak uvidíme, ještě jednou díky za tyhle stránky!!!

mila52 17.8. 15:38  

Mám tuto pekárnu asi od unora.Je neustále v provozu.Peču v ní chleba pro nás i pro dceru(jsou 4).Zadělávám veškerá kynutá těsta.Nic nekupujeme.Jsem s ní velice spokojena.Jsem ráda ,že jsem si ji koupila.Je tichá,bezproblémová.

petanka 6.10. 15:09  

Prosím Vás, podívala by jste se někdo z Vás pod pečící nádobu? Na dně pekárny pod pečící nádobou se vytvořili malé tmavé skrnky,něco jako rez...Máte to tam také? Řeším,jestli by toto obstálo jako důvod pro reklamaci. Jinak jsem s tiskárnou velmi spokojená...:)

pajiji 5.12. 10:55  

Prosím ty, co pekárnu mají aby mi osvětlili, nač jsou tam ty baterie?. U mé bývalé pekárny nebyly. Je to jen kvůli nastavení času pro případ, že chci využívat odložený start?, půjde pekárna i bez nich?

kata77 17.12. 22:42  

ahoj, chci se zeptat. Mám tuto pekárnu pár týdnů a jsem maximálně nadšená. Jen mám dotaz, mám pocit, že pod tím okýnkem se jakoby později dopeče ta kůrka. Bývá i viditelně světlejší. Od zadu už je třeba chlebík pěkně do zlatova a pod tím okýnkem je tžeba ještě světlý. Je to normální a nebo to je chybka pekárny?? Díky

pajiji 18.12. 19:24  

Toto bývá téměř logicky u všech pekáren, kde je sklo. Tam přece není topení.

michamicha 26.12. 8:47  

Právě jsem vytáhla háky z těsta a jsem zvědavá jaký bude můj první chlebík :-)

dzifdayly 6.1. 9:11  

Chci se zeptat,jestli jste si některá kupovala novou nádobu na pečení nebo hnětače.A jinak přeji štěstí v roce 2011.Dnes jsou Tři králové 6.1.2011

Anndy 6.1. 21:28  

dzifdayly - forma prý stojí 700,- kč, jeden hnětač 50,-kč. Zkus si zavolat do nějakého servisního střediska Eta

Blazule 8.1. 17:36  

Mam dotaz... Jsem vcelku cerstvou majitelkou teto pekarny, ale bohuzel se s ni nejak neumim stale domluvit. Dnes se mi konecne povedlo upeci prvni chlebik, ktery se nahore nepropadl, ale jeho kurka je uplne svetla. Jak lze docilit kurky alespon ruzovejsi nebo jeste lepe do hneda? Muj psenicno-zitny chlebik je dopeceny, ale na prurezu dokonce tmavsi, nez na povrchu, a to jsem pekarnu nastavila na tmavsi kurku (pri programu klasik), a pak jeste 45 minut dopekala na program peceni. Dekuji.

Anndy 9.1. 11:13  

Blazule - shora není topné těleso, takže vrchní kůrka bude vždy světlejší. Dopékat není potřeba, naopak, delší pečením chleba zbytečně vysušuješ.
Propadlý chlebík - tzv. ušák bývá ze dvou důvodů - mnoho tekutin v těstě nebo zbytečně moc droždí.

JANČA 11.1. 19:11  

MÁM PEKÁRNU KRÁTCE,první chleba nic moc ,ale druhý byl výborný než jsem přišla z odpolední směny byl snězený.Přivítám každý dobrý recept. DÍKY JANČA

Anndy 11.1. 22:35  

JANČA - super, ať se daří. Receptů je tu skoro 1600 - stačí si vybrat :-)

JANČA 12.1. 12:11  

Vyspala jsem se po noční a v pekárně dělám mazanec doufám že se povede. Resepty jsou skvělé ,tak budu zkoušet dál. Janča

rakos 12.1. 18:12  

Upekla jsem uz 3 chleby v zaklanim programu Klasic, ale vsechny byly na povrchu svetlounke, ac jsem mela nastavenu stredni barvu. Po stranach je kurka uzasna, ale nahore velmi, velmi svetla (si clovek potrebuje sahnout, aby se presvedcil, ze je to opravdu upecene), byt upecena. Ze by spatne tesnici viko????? Mate nejaky trik?

IvaHu 16.2. 18:56  

Zdravím,díky vašim názorům jsem si koupila ETU DELICCU.

IvaHu 16.2. 19:02  

Zatím jsem pekla toustový chléb a buchtičky,výsledek není za jedna,ale jíst se to dalo.Díky vašim radám to půjde:-)

Huriva 16.2. 20:23  

Mám první pekárnu a těším se jak si v ní upeču vaše recepty a dám i na dobré rady,které zde ze zkušenosti píšete.Děkuji:-)

Huriva 20.2. 21:10  

Tak mám vyzkoušené koblihy a pizzu.Začínám pekárnu víc a víc milovat:-)

JANČA 24.2. 14:10  

Pekárna je skvělá,chce to čas než na všechno příjdete.Každý začátek je těžký.Přeji mnoho úspěchů.Recepty jsou moc dobré.

iva87 27.2. 22:40  

Jsem začátečník pekárnu mám je měsíc.Zkoušela jsem v ní už přípravu na těsto a super.Teď jsem dodělala první mazanec.Jsem velice s pekárnou spokojená.

BlueEyes86 21.3. 23:19  

Chtěla bych se zeptat, jsou tam ty baterie třeba? Zrovna jsem si Deliccu koupila a podle návodu jsem chtěla vložit baterie, ale jednu z nich jsem tam musela doslova "narvat" a ta se začala okamžitě zahřívat. Vytáhla jsem ji, pekárnu jsem strčila do zásuvky a zapla vzadu vypínačem a hodiny jsem nastavila... Jsou tam ty baterky opravdu k něčemu, nebo bych měla reklamovat??? Děkuji

Hejenka 24.3. 13:19  

Jsem čerstvou majitelkou této pekárny. Je to moje druhá pečka. Tu starší si nechám jako záložní a tahle bude hlavní. Ať uvidím, co všechno dokáže!

JANČA 25.3. 17:02  

Baterie v pekárně nemám a ničemu to nevadí.Myslím si,že tam nejsou potřeba.

Huriva 26.3. 22:30  

BlueEyes86 taky mi tam šly baterie špatně a v návodu jsem se nedočetla,jestli jsou tam potřeba ještě na něco,než jen,že ukazují čas.Pekárna si pamatuje při vypnutí proudu 30 minut nastavení,ale jestli díky baterkám,to nepíšou:-)No jo musím si nastavit letní čas:-)

BlueEyes86 18.4. 17:09  

...tak peču o sto šest a na baterie už si ani nevzpomenu :) Je parádní!!! Ušetří mi spoustu času, tak i na mateřské můžu rozmazlovat kromě syna celou svoji rodinu :))))) Vřele všem doporučuji!

Eva 22.4. 8:12  

Napiště prosím nějaký recept na dobrý chlebík, který se osvědčil, dnes mě přijde nová pekárna Eta Delicca. Potřebuju osvědčený recept a postup ať něco nezkazím...

Evajs 26.4. 9:55  

Koupila jsem si Etu Deliccu v pátek. Super, vyzkoušela jsem chleba, mazanec i sekanou. Jsem moc spokojená. Všechno nám chutnalo, super pomocník,bez práce. Chválím.

hekute 10.5. 12:12  

Pekárnu Etu - Deliccu mám dva a půl roku- výborně peče, má tichý provoz - spolehlivá...Začala mi ale po těchto letech protékat forma- vanička a ani výměna těsnění nepomohla.Takže se musela koupit nová forma - byla teda dost drahá - koupila jsem ji přímo v servisním středisku v Hlinsku- stála 809,-...Váhala jsem nad koupí nové - jiné pekárny, ale po ujištění že na tuto formu je také záruka dva roky- odhodlala jsem se teda do ní opět investovat

prcek_666 20.5. 14:44  

Bohužel já zase tak nadšená nejsem ... máme Deliccu cca půl roku, peču tak 3x v týdnu a po půl roce mi z háků slezl Teflon, nádoba má už také pár rýh a včera se mi přestal točit jeden hák (kotouček, který má hákem otáčet se protáčí :( ), takže milá pekárna půjde na reklamaci, ale za ty peníze jsem si představovala větší kvalitu :((((( Bohužel i výsledek pečení nebyl vždy na 1 - tak 1x ze 4 pečení nebyl chleba správně vykynutý nebo prohnětený :( - zřejmě závada už od začátku ...

livegate 30.7. 10:34  

Dobrý den. Rád bych se zeptal na jisté obtíže s pekárnou Eta Delicca, kterou máme asi 7 měsíců. Od počátku jsme v ní pekli a experimentovali asi 20x. Záměrně píšu, experimentovali, protože jsme byli nuceni použít mnoho receptů na upečení chleba. Recepty přiložené k pekárně, recepty od našeho minulého pečení, recepty od jiných pečících stejnou pekárnou i předpřipravené směsi. Pokaždé máme stejný problém. Bez toho, abych otevíral pekárnu během pečení, dojde k tomu, že chléb má v pekárně normální tvar, ale vždy po dopečení se propadne. Dalším poznatkem je, že nikdy není i přes nastavení tmavosti tmavý a s kůrkou nahoře -kůrku prakticky nemáme. Obrázek přikládám - a toto je obrázek jednoho z nejvíce povedených chlebů. Při hnětení se téměř pokaždé udělají dvě části těsta u hnětacích háků, která se navzájem nepromíchávají a spoji se až když se ukončí hnětení – při kynutí. Háky máme nastaveny dle návodu k sobě, a nebo od sebe. Při pokusech jsem snižoval také obsah vody a to tak, že při hnětení se těsto skoro nechtělo umíchat. Zkoušeli jsme programy Klasik a Celozrnný, kombinujeme žitnou a pšeničnou chlebovou mouku v různých poměrech Ž:P 1/4:3/4 až k 1:1. Výsledek vždy podobný. Pokusy probíhají s 500 -700g mouky. Proto bych se Vás chtěl zeptat, zda si myslíte, že je to chybou přípravy těsta a ingrediencemi a nebo technickou závadou na pekárně????Děkuji

Anndy 30.7. 20:16  

pro ostatní: probírali jsme problém s livegate na diskusi / klik

Huriva 7.8. 21:49  

Tak já teda klepu,klepu,klepu žádný problém nemám.Pekárna peče,hněte,atd..perfektně,až je mi to divný,protože jsem ten tip že si koupím trpaslíka a on mě vyroste.Taky ji doporučuju kamarádkám a už jedna si ji taky koupila a druhá,která teda nemá přímo Delinku,ale jinou(té reklamu dělat nebudu)ji vytáhla z komory a začala na ní taky pracovat,když viděla moje nadšení:-)

Verča 13.9. 21:14  

Zítra mi pekárna dorazí, vybrala jsem si ji i na základě ohlasů tady na webu - vybírala jsem snad půl roku :-) A už se nemůžu dočkat jak začnu péct.

Brona 14.9. 22:18  

Dneska jsem zakoupila svoji první pekárnu Deliccu a právě jsem vytáhla svůj první upečený chlebík. Dělala jsem ze směsi z Lidlu, přidala jsem slunečnicová semínka a povedl se na 1. Kůrka krásně propečená, křupavá, je to mňamka. Delinka mne nezklamala, vybrala jsem dobře (několik dní jsem pročítala diskuse o pekárnách).

kinnda 14.9. 23:34  

Zdravím, pekárnu mám asi 3 měsíce, pečeme často, funguje dobře, jen se mi zdá že jeden hák hněte pomaleji, nevím, jestli je to normální?
Jinak doporučuji.
Dělame chleba, těsta, marmelády, marcipán, široké využití :-)

Eva 3.12. 8:01  

Zdravím,pekárnu mám asi týden,chtě bych v ní zkusit udělat těsto na cukroví,ale nevím si rady s tím jaký na to použít program.Předem děkuji za všechny rady.

Anndy 3.12. 16:30  

Eva - VÁNOČNÍ CUKROVÍ v domácí pekárně / klik

Fram 15.12. 17:00  

V návodu plno zbytečností ,a to podstatné ,podrobný postup při práci chybí.Za druhé kilový chlebíček po třech hodinách je bída.A ta spotřeba.V plynové troubě udělám 2,5 kg za dvě hodiny

lena 28.12. 21:14  

dobry den mam dva dotazy jak se nastavuji hodiny a jak mam dat hnetaci haky jesli oba ve stejnem smeru nebo kazdy na jiny smer

kenort 29.12. 15:53  

livegate,
skuste takto: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=159

kenort 29.12. 16:09  

lena,
1. tlacitko CYKLUS podrzat cca 3 sekundy, zacnu blikat hodiny - nastavit tlacitkom CAS. Kratko stlacit CYKLUS,zacnu blikat minuty - nastavit tlacitkom CAS. Stlacit tlacitko CYKLUS, cas je nastaveny.
2. haky mozno dat do akejkolvek polohy (spravne vlozit dovybrania na oske), otacaju sa roznou rychlostou, takze po chvili budu zase v inom vzajomnom postaveni.

Kamis 23.1. 23:08  

Dobrý den. Zkoušel někdo prosím v této pekárně kváskový chleba bez droždí. Děkuju

Robert 12.2. 17:59  

Zdravím,
pekárnu jsme si pořídili na Vánoce, pečeme v ní obden, ale začal se nám loupat teflon uvnitř pečící nádoby, hlavně na konci drážek na delších stěnách. Máte někdo podobný problém, popř. dá se tahle závada úspěšně reklamovat? Pokud ano, kde to nejlépe vyřídit a jak dlouho to trvá?

DiT 8.3. 8:53  

Dobrý den. Mám dotaz - jestli se dá sehnat k téhle pekárně dvojitá pečící nádoba (pro každý hák zvlášť)?

Anndy 8.3. 19:32  

DiT - myslím, že ne, třeba dvouvanička z Ety Duplici je vyšší a Eta Delicca nejde dovřít je vyšší asi o 2cm

Dandul 12.3. 10:25  

Zdravím,
sleduji reference na pekárny a když už se konečně rozhodnu pro Deliccu a hledám nejlepší ceny tak zjistím že jsou dvě 7149 90000 a 7149 90010 - ta má ještě nástavec pro bagety. Je ta 10 novější typ? Má s ní někdo zkušenosti. Díky

kolubro 1.7. 14:37  

Zdravím.Pekárnu jsem dostala před rokem ke kulatinám.Od té doby peču dost často a s nadšením.Nejčastěji podle receptů zdejších pekařek hlavně různé druhy chleba.Pekárna je super.Dříve jsem nerada pekla z kynutého těsta, kvůli lopotnému vypracovávání.Teď mám problém vyřešen a peču ráda.Tuto pekárnu vřele doporučuji, jen nevím, jestli se ještě vyrábí.

Rusalka 27.9. 9:52  

Ahoj ! tuto pekárnu mám už 4 roky a jsem s ní moc spokojená . :-)

Pajik 10.10. 8:49  

Ahojky, jsem úplný začátečník a zatím jsem v pekárně pekl pouze 2x, ovšem prozatím jsem maximálně spokojen jak s kvalitou chlebů, tak s pekárnou jako takovou. Nemám tomu co vytknout, koupil bych si ji opět. Výborná je absolutně jednoduchá údržba. Ještě se chystám na bezlepkový chléb a pokud už zde nic nenapíši, tak jsem byl opět spokojen. :-) Koupi doporučuji!

Petul 25.11. 22:45  

Zvažuji,také, na základě dTest sice nevyšla mezi nejlepšími, ale dobře peče všechny typy chleba,.
Má tato pekárna program jen na těsto,??

Jak je to s těstem na pizzu? musí na to být zvlášť program??
protože tato pekárna ho nemá.. děkuji

Anndy 26.11. 17:40  

Petul - tato pekárna je velice oblíbená a velice chválená! Těsto na pizzu zaděá jakákolv pekárna, tato na program č. 8

Petul 27.11. 13:25  

No asi to nakonec tato vyhraje, má pěkný desing, bude se mi hodit. Ještě se mi líbila Gorejne, co ten test vyhrála, ale jen co to všlo v testu zdražili ji o 1000 Kč. a prý ji snad okopírovali od pekárny DOMO.. tak snad budu spokojená :D Přítel je trochu skeptik a moc mu chleba z pekárny nechutná, tak chci dobrou pekárnu, aby ten chleba byl dobrý :), má nejradši kmínový, ale takový se mi ještě nepodařilo udělat :(

Petul 27.11. 16:48  

Nevíte jaký je rozdíl mezi touto variantou a nyní nabízenou variantou 90020 ???

jana.mouse@seznam.cz 25.12. 12:31  

Ahoj, dostala jsem včera pekárnu ETA Delicca a v návodu je napsáno (pro malé množství použij malé háky, pro velké množství velké háky) a já tam mám jen jedny...kolik jich tedy má být v příslušenství??? Díky

Anndy 25.12. 16:58  

jana.mouse@seznam.cz - na které straně návodu to máš?
Koukám tady:
http://domacipekarny.dama.cz/navody/navod_eta_delicca_7149.pdf

a nenašla jsem, na straně 4 je pouze C: hnětací háky. Na obrázku jsou pouze jedny

jana.mouse@seznam.cz 28.12. 11:28  

ano na obrázku jsou jen jedny , ale na straně 6 hned nahoře na levé straně velekost chleba 0.9kg malé množství použijte malé háky a 1.3kg velké???
Tak nevím ??? Díky

jana.mouse@seznam.cz 28.12. 11:39  

není to zas univerzální text návodu pro víc druhů pekáren?? třeba eta harmony má ve výbavě 2+2 háky ??? hmmm asi to tak možná bude ....

allbii 4.1. 10:25  

Pěkný den,
mám konkrétně Deliccu 90020 - poslední verze, nevím, v čem se liší od této. Mám tuto pekárnu od Vánoc, zatím pekla cca 5chlebů.
Všechny dopadly tak, že byly na jedné straně vyšší než na té druhé. Peču hodně na odložené starty, ten odložený start mají vymyslený docela blbě. Není tam tlačítko plus a minus na přidělání času, musí ses mačkat čas, který tam po nastavení svítí docela krátko cca 2-3sekundy a musí se potvrdit startem, když to nestihnete, tak se pekárna sama spoustí, což je pak docela blbé.
Pečení z poloviční dávky je k ničemu, vyšel z toho skoro nevykynutý bochánek, který byl jen na jedné straně.
A co se týče vyndávání chleba, je to docela oříšek, chleba jetam pořádně připečený.

Tak nevím, jestli jsem udělala dobře, zatím mám smíšené pocity:(Předtím jsem používala obyčejnou Tesco pekárnu za 600Kč. teď mám tuto za 3000 Kč a zatím je to nic moc :( Tak snad se to zlepší

ilva 8.1. 12:52  

Ahoj, chci se zeptat. Mám Delicca 7149 přes rok a teď se mi asi třikrát stalo, že bylo "špinavé" těsto po kynutí. Zjistila jsem, že to dělají hnětací háky, mají vůli na hřídelce a jak se odírají, špiní to těsto. Máte někdo tuhle zkušenost??? Nevím, jestli to mám brát jako spotřební zboží a prostě jít a koupit si nové háky nebo dát pekárnu do servisu, když je v záruce, aby to nebylo něco horšího. Nerada bych se s ní loučila, používám ji několikrát týdně a chyběla by mi, i jen kdybych ji dala do servisu :-).

Anndy 8.1. 15:54  

ilva - mě po čase vypadla hřídelka. Takže bych asi kontaktovala servis.

Rusalka 17.1. 22:25  

Ahoj ! Mám tuto pekárnu čtvrtým rokem a začala mi protékat forma,navíc se ještě uvolnila tyčka na které je hák.Tak zatím zvažuji zda koupit novou formu ,ale je dost draha kolem 800,-Kč .Tato pekárna mě stála 2999,-Kč,tak nevím. Nebo koupit novou,protože jinak si na ni nemůžu stěžovat,teď ji nemám asi 2 měsíce v provozu a jako bych neměla ruce :-) -toto jsoumoje prozatimní zkušenosti .

Jája 24.5. 15:30  

nevím zda tuto pekárnu doporučit. Předtím jsem měla levnou pekárnu gallet z akce a chlebík v ní krásně kynul a upečený byl super, a to i z vlastního kvásku. Když se mi polámala koupila jsem si tuto, ale stále nemohu přijít na to, kde je chyba. Stejné recepty, stejné suroviny,ale chleby jsou propadlé, stále to není ono. Možnáto je i tím, že nemá předehřívání, nevím. Ale dost mne od pečení odrazuje,dřív jsem pekla chlebíky i 3x týdně.

ojunka 29.12. 14:05  

Po 5ti letech poprvé zazlobila.Jelikož mám šikovného manžela,tak ji opravil-povídal,že byly uvolněné silenbloky,udělal nové těsnění a dotáhl a pekárnička jede dál,ale už má své za sebou.Objednala jsem si novou a deliccu si nechám jako záložní.Po celou dobu jsem s ní byla moc spokojená.

Xenule 30.12. 0:51  

mám tuhle pekárnu od Vánoc a už jsme v ní upekli 2 chlebíky a perník, vše dopadlo na 1*. Zítra budu zkoušet těsto na rohlíky a knedlík, tak jsem zvědavá, jak se podaří. Zatím jsem s pekárnou spokojena a pořád hledám co bych upekla,
určitě to byla dobrá volba.

MoniKoli 8.1. 12:20  

Etu Delicca jsem si vybrala na základě recenzí a výhry v testu,po zakoupení jsem první vracela z důvodu nefunkčního nastavení času,takže nešlo nastavit vlastní program,výměnou jsem dostala nový kus hned.druhá je ovšem nezkutečně hlučná,celá se třese když hněte, což ta první byla tichounká,mám podezření že něco brzy odejde a tak budu vracet i tuto,ale stále chci Etu Delicca,výsledky pečení pokaždé výborné

majajaja 9.1. 22:02  

MoniKoli, prosím, jak se projevuje nefunkční nastavení času ? Já s tím totiž velmi bojuji, za 14 dnů se mi nepovedlo nastavit odložený start, a to si s elektronikou obvykle vím rady. Teď nikdy netuším zda peču a nebo ne, a kdy vlastně bude chleba upečený. S tím odloženým časem - jestliže nachystám pečení v 19 hodin, nastavím program 2, má péct 3:40 hod, dolní čas se nastaví vždy jako 12:00am a po 10 minutách se navyšuje, ale stále se přičítá. Vůbec netuším, co mám v tomto bodu nastavit, abych měla ráno v 6 hodin chleba . Poradíte někdo? Moc díky .)Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.