Pekárna: Eta 3149 Maxima


- funkce odložený start - max. 13 hodin
- síťový vypínač
- akustický signál
- digitální displej pro zobrazení průběhu a nastavení programů
- možnost zvolit velikost chleba (900g, 1200g, 1500g)
- nastavení propečení kůrky (světlá, střední, tmavá)

Programy:
1. klasik
2. toastový
3. sladký
4. celozrnný
5. jogurt
6. dort
7. rychlé hnětení
8. marmeláda
9. těsto
10. sendvič
11. rychlý chléb
12. pečení

Český návod


Adresa výrobce: http://www.eta.cz
Cena: 2145,-Kč
Příkon: 800 W
Počet háků: 2
Počet programů: 12
Velikost chleba: max. 1500g

Pekárnu používají tyto čtenářky a čtenáři:
gojka
zkušenosti:

jiteja
zkušenosti: Mám pekárnu tři týdny a uvažuji o reklamaci, vadí mi ty pootáčející se metly při pečení.Zatím hlídám program a před pečením je vyndavám. Jinak bych byla spokojená, nádoba je zatím v pořádku.

lendolana
zkušenosti: Dnes jsem pekla svůj první chléb a byl VÝBORNÝ povedl se !!!!Můj názor na pekárnu ETA maxima je zatím kladný,jsem s ní spokojena :o)))))

f.mamina
zkušenosti: Pekárnu mám od 10/07 a jsem s ní plně spokojená.

pareha
zkušenosti: Pekárnu mám teprve krátce, ale jsem maximálně spokojená. Je dostatečně velká, super hněte. Těsto je pak nadýchané. Před pečením vyndavám háky, abych neměla krátery v chlebu.

k1712
zkušenosti:

Dany.53
zkušenosti: Mám ji zatím moc krátce, ale zatím spokojenost. Jsem ráda, že jsem ji nekoupila přes net, ale přímo v prodejně v sousedním městě. Když slyším ty problémy...No snad budu se svou v pohodě. .... pokračování po týdnu pečení.... Tak už jsem zjistila, že se háky pootáčejí při pečení také. Dost blbý. Uspěla jste některá s reklamací?

berweno
zkušenosti: Máme jí asi 4 měsíce a zatím dobré :-) Teprve se v ní učím, ale je pravda, že teflon, jak tu psali mnozí už je taky trochu poškrábaný :-(

ditiska
zkušenosti: pekárnu mám již druhým rokem. A taktéž mi vadí otáčecí háky při pečení. takže si to musím hlídat a háky před kynutím vyndávám a pak je to bez problému. Ve finále jsem s ní spokojená jen to hlídání času před kynutím...

radulik
zkušenosti: Mám ji od vánoc. Zatím ji používám, ale hledám důvody, abych ji mohla reklamovat. Program těsto má jen 1hod 20min a to se mi zdá málo, hutnější těsto nedostatečně vykyne, musím ručně "přitápět". Háky se pootáčí už při kynutí, pokud peču v noci, aby byl chleba na ráno a nevyndám háky, jsou tam krátery jako po granátu.. Péct peče, ale čekala jsem trošku více, chci ji vyměnit za novou Moulinu se stojánkem na bagety..

renataab
zkušenosti: Mám pekárnu od Štědrého dne. První chleba jsem vyhodila, spletla jsem si kvasnice s instatntním kváskem. Dnes se chleba povedl. Zatím jsem spokojená, škoda že displej neukazuje, co právě pekárna dělá /míchá, kyne, peče/.

Tisa
zkušenosti: Dostala jsem ji k vánocům, peču denně a zatím jsem spokojená.

Benoch
zkušenosti: Zatim dobrý a šlape jako hodinky. Pečeme každý den.Jinak je dobré metly před kynutím těsta vyndat pomocí dodaného háčku a je po problémech.

rull
zkušenosti:

schoj
zkušenosti:

DanulaK
zkušenosti: Etu Maxima mám od vánoc. Háky se při pečení protáčí. Psala jsem dotaz do Ety a odpověděli mi, že je třeba ji prověřit v servisním středisku. Takže milá pekárna půjde na reklamaci. Dám vědět, jak to dopadne. Škoda.

Mišo
zkušenosti: Dobrý den, koupila jsem si pekárnu Eta Maxima. Hned jsem začala péct. Upekla jsem kmínový chleba a byl výborný, pad celozrnný a byl taky super.

karin75
zkušenosti: Po čtvrté reklamaci mi konečně vrátili peníze. Nebyla jsem s ní vůbec spokojená!!!

Lenus25
zkušenosti: Pekárnu jsem měla od Vánoc, minulý týden jsem ji dala na reklamaci, také se pootáčely háky :-(( Naučila jsem se je před kynutím vyndavat, ale stejně to nebylo ono, dokonce jsem slyšela jak se občas protočí hřídel. Chci zpět peníze a hurá na jinou značku!!

pipla
zkušenosti: ,mám ji od října a chleba vůbec nekupuji ale vypadá to že se mi taky začne loupat, kolem háků,jinak dobrý

marketaplus
zkušenosti: pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

jomana
zkušenosti: manžel volal do Ety a že otáčení metliček pří pečení je normální(musí se odlepit od těsta aby nezustali metli přilepené v chlebu)meli by se otočit zhruba 30°

jeannett
zkušenosti: Pekárnu Maxima mám od vánoc,při 1.pečení jsme měli trochu odprýsknutý tefal,pečicí nádobu nám v Hlinsku(bydlíme ve vých.Čechách)vyměnili.Teď pečeme bez problémů prakticky denně,ale po každém umytí ošetřím hřídelky,nádobu zevnitř i míchadla jedlým olejem-přetřu peroutkou,jen lehce,jako každý jiný tefalový povrch.

Jarucia
zkušenosti: Pekárnu používám rok a půl, už se bez ní neobejdu.Dosud jsem ovšem 2x reklamovala-opakovaný problém s hákama-vypadává těsnění ze spodu nádoby.Reklamace úspěšné-výměna nádoby.Chybí mi funkce odloženého startu na Těsto.Jinak jsem spokojená..

AjkaD
zkušenosti:

Honzax
zkušenosti: No, točí se metly při pečení - dle vyjádření Ety je to neopravitelné, mám ji vyreklamovat u prodejce. Předpokládám tedy, že neexistuje kus v tomto smyslu bezvadný, takže buď se s tím smířit, nebo koupit jinou. *******o pár dní později******** Odpověď ETA na můj dotaz, jak je to s touto závadou a šancí na výměnu za lepší: Dobrý den, Bohužel se jedná o závadu na posledních 3 seriích, která byla odhalena až v průběhu prodeje.Náprava u dalších výrobků již byla zajištěna.Ale bohužel s kapacitních důvodů budou pekárny 3149 se 100% odstraněnou závadou až s koncem roku. Takže v tomto případě doporučuji nechat si vrátit peníze.Ač to říkám nerad. S pozdravem Marcel Klas ETA a. s.

pverica
zkušenosti: Já mám tuto pekárnu už více než rok a nedám na ni dopustit!!!Sice mám taky trošku poškrábaný teflón,ale nevadí!Využívám ji prakticky denně!Nejen na chleba,ale různé těsta,na knedlíky,rohlíky,buchty škvařím v ní sádlo,peču sekanou,zapékám těstoviny atd.Nedokážu si už život bez pekárny představit!!! Před pečením taky háky vytahuji.Jsem s ní velice spokojená,a až jednou odejde,koupím si určitě tu samou!!!

MartinaP.
zkušenosti: První zkušenost byla taková, že pekárna nefungovala jak měla. Nezamíchala těsto, nepekla, hned se vypínala.. Reklamovali jsme ji. Vyměnili v ní elektroniku. Už ji máme 3 dny doma a pečeme jako strhaní... Je fajn a jsem zatím moc spokojená.


Diskuse:

eviena. 12.6. 11:48  

JE HODNE VELKA A DOCELA TICHA.PISMENKA SE MAZAT NEBUDOU ,PROTOZE JSOU ZALITA FOLII,OVLADANI JE DIGITALNI.ZKOUSIM V NI PRVNI CHLEBIK.TATO PEKARNA NEPREDEHRIVA ROVNOU DELA TESTO.

eviena. 20.6. 15:25  

Mě PřI PEčENí POOTáčELA METLY!! TEFLON SE PO OSMI DNECH ZAčAL ODLUPOVAT.PEčE I NA NEJTMAVší KůRKU DOST MáLO,VžDY JSEM DOPéKALA.

bambi 7.7. 17:03  

Metličky se taky otáčejí a po upečení je chleba kolem nich jako sražený.

tchitchi 16.7. 19:08  

Jsme smutná. Ne, jsem naštvaná!!! Zklamala mě tato pekárna. Nemá program sprint jako její předchůdkyně, tudíž neupeče krabičku od Labety. Takže nic pod tři hodiny nezvládne. Ještě nevím, jak tento problém budu řešit, tak si přeji, aby se to rozbilo a okamžitě to vyreklamuji a už ji nechci nikdy vidět. Koupím si Harmony. Cukání metliček mě taky udivuje.

malina 21.7. 17:45  

zajímalo by mě,jak funguje program jogurt,máte někdo zkušenosti?

HankaH 25.7. 8:32  

Ahoj-zajímalo by mě to předehřívání surovin.To ta pekárna nemá vubec?díky Hanka

pareha 22.8. 13:33  

Pekárnu mám teprve týden. Poprvé jsem zkoušela chleba od Labety, byl výborný.

blanka 8.9. 22:04  

Pekárnu mám asi 14 dní a skoro každý den peču, je prima.

pulec.h 14.9. 11:10  

Zdravím všechny majitelky a majitele pekáren. I já jsem se včlenila před 14-ti dny do vašeho společenství. Peču každý den.První 4 chlebíky jsem upekla z koupených směsí, ale pak jsem objevila na internetu tuto adresu a již pilně zkouším zde uvedené recepty. Zatím největší úspěch sklidil recept 0.10chléb Martinův-pozměněný.S Maximou jsem nadmíru spokojená - zatím se žádný problém neobjevil. Doufám, že to tak i zůstane. Potíže, které popisují některé uživatelky, jsem nezaznamenala. Místo programu Sprint(byl u starších typů) používám program 11 Rychlý chléb + 12 Pečení.

cermy 25.9. 21:26  

Jana*Dnes mám pekárnu 1. den-právě peču.....Vůbec nechápu, na co je program dort.....? Také mě zaráží, že se metly nechávají i při pečení....no uvidíme....zatím je pro mě "španělskou vesnicí", vybral mi ji manžel, tak doufám, že ho nezklamu a naučím se s ní zacházet....(každopádně ji při nejmenším využiji na marcipán a hnětení těsta na cukroví.....)

dáša 26.9. 18:21  

pekárna je fajn, jen ty recepty z eta- receptáře nic moc. chléb se začal dařit až po vyzkoušení vašich receptů a je skvělej, peču denně.

karla 28.9. 18:59  

Pekárnu už mám přes měsíc, taky v ní peču často. Pootáčející metličky jsou hrozné, rozčilují mě, vyndávám je. A taky už mám trochu poničenou nádobu u háku.

cermy 10.10. 17:52  

Už s pekárnou trošku kamarádím...:-).Akorát je mi divné, že ani ne po měsíci užívání již upadá vrstva teflonu na metličkách a tím pádem jak dře kov o teflon pod sebou, tak i kolem metliček....To se mi teda nelíbí....A jak tak čtu, tak nejsem jediná-budu jí reklamovat-škoda, že byla kupovaná přes net....budou s tím asi trošku problémy.....a placení dost vysokého poštovného...:-((, ale nechat to nechci...proč mám mít v potravě teflon, že?

karin75 10.10. 22:52  

Ano, taky mám metličky pěkně ošoupané a to mám pekárnu teprve 2 měsíce. Půjdu to reklamovat. A forma taky, od těch metliček mám u háku vyškrábané polokolečka.

witule 18.10. 9:58  

Ahoj,pekla jsem zatím jen ze směsí labeta a vždy se chleba povedl,ale když jsem pekla chleba podle receptu tak se mi nepvedl.Potřebovala bych trochu poratit co na kterých programech pečete.dík

milly 19.10. 13:19  

Ahoj, tak už mám doma taky pekárnu asi 14 dní, jsem s ní spokojená, chlebíky se mi daří, je pravda že i při nejtmavší kůrce je světlá, ale vždyť je to jen stroj tak tam dám ještě na 30 min prog. pečení a je to ok:-). Dnes jsem zkoušela i perník a je super. Zdravím

Oli2 5.11. 14:30  

Zatiaľ mám túto pekárničku 2 týždeň. Je pravda, že háky sa pri pečení otáčajú a chlieb býva zvrchu nedopečený. Testujem recepty každý takmer každý deň. Zatiaľ sa mi podaril len jeden chlebík a Mazanec od Zindule :) bol tiež výborný.

Hanzzz 13.11. 21:26  

Rozhoduji se jakou pekárnu od ETY si koupit(Siestu,Harmony,Maxima).Děkuji za radu.

Zlatka 20.11. 18:34  

Já bych určitě doporučila Siestu, ale nejsem si jista, jestli se ještě vyrábí. Zrovna jsem dostala jako dárek Maximu (manžel tvrdí, že je to nová varianta Siesty) pro používání na chalupě. Doma mám už několik let Siestu a jsem z ni pořád nadšena. Maxima mě však sklamala. Chybí ji jeden program a návod je ochuzen o rozsáhlý receptář i časový rozpis jednotlivých fází programů. Uvažuji o vrácení. Pekárnu Harmony neznám, třeba je lepší.

karin75 21.11. 19:27  

Určitě si nekupujte Maximu. Háky se otáčejí při pečení, což se mi zdá divné. A odlupoval se mi teflon, už jsem ji jednou reklamovala. Lepší bude buď Siesta nebo Harmony.

jakub 2.12. 20:51  

nevíte, zda peče i bezlepkově?

Romana210 3.12. 13:14  

mam z toho hruzu dnes ji manžel koupil nevěděla jsem o teto strance tak jsem zvědavá jestli jsme neudělali špatně myslela jsem si když je to nejnovějši od ety tak už to maji vše vychytané a neni to zrovna nejlacinější pekárna

oregon 4.12. 17:00  

Koupil jsem ji včera a docela mi chybí časový rozpis jednotlivých fází programů. Nevíte, jestli někde není k dispozici, když už ho výrobce nedal do návodu?

gabus22 6.12. 20:04  

Noooo hruza co tady ctu - sem uplne zhrozena... Ma nekdo uz skusenosti s reklamaci? Zajima me, jestli se dalo vyreklamovat, ze se soupe teflon....

babujaja 11.12. 17:44  

Chtěla bych se zeptat čím to je, že mi střed chleba ke konci pečení propadne a je vlhký

Tom 13.12. 14:42  

Tak dlouho jsem se rozhodoval co dát ženě (a sobě) pod strom, až jsem se rozhodl pro tuto pékárnu. Z toho co tady můžu číst to vypadá že rozhodnutí bylo opět špatné. Doufám že nářky starších příspěvků (otáčení háků při pečení atd.) jsou snad Etou dořešeny, odlupování a odírání teflonu není jenom nemoc této značky. Je zde někdo kdo by mně mohl povzbudit a napsat také něco pozitivního? Nebo jí mám jít rovou vrátit s nějakou výmluvou?

Petr 13.12. 18:38  

Tome,udělal jsem to samý co ty.Napsal jsem do Ety mail,tak doufám,že mi odpoví.Dám vědět.

Pytlik 18.12. 13:35  

Ahoj Petre, dostal jsi nejakou odpoved od Ety?

Petr 18.12. 15:49  

Zatím se z Ety neozvali,no počkám třeba toho mají moc:-))Když ne tak se můžou spolehnout,že si od nich zase někdy něco koupím.

Tom 18.12. 16:15  

Pánové Petře a Pytlíku, stavil jsem se přímo v ETA prodejně, abych se na to zeptal. Před vánoci mají všechny trouby beznadějně vyprodané, nejen Maximy (napadlo mně taky jí vyměnit za Harmony). Nicméně byli tam dva prodavači (chlapi, takže k technice blíže), kteří mi řekli že jich letos prodali několik desítek a neměli ani jednu reklamaci. Můžeme tomu věřit nebo ne, jak je komu libo, pravda bude asi někde mezi. Dokonce prý neslyšeli ani o otáčení háků při pečení, což já považuji opravdu za závadu (a nezpochybňuji tím příspěvky uživatelů). Jestli má chleba víc nebo míň propečenou kůrku, pekárna neumí upéct zrovna tenhle výrobek od Labety nebo je některý program delší než u jiné pokárny jsou blbosti, na každém i tom nejdražším výrobku najdeš deset nedostatků když budeš chtít.
Takže hlavu vzhůru a po vánocích se podělte o výsledky.

Petr 18.12. 18:54  

Jasně,vyzkoušíme,uvidíme..v lednu jsem dáme zkušenosti.Hezké vánoce přeji všem.

Marilada 18.12. 20:56  

manžel mi zakoupil 12.12. tuto pekárnu a má zkušenost je ta ,že ještě to odpoledne byla první reklamace na špatně provedený spodní obal (mouka šla nasypat přímo do motoru)výmněna bez problému další pekárna potíže již uvedené v této diskusi (otáčení metel během kynutí a pečení).Z vrácením výrobku jsme upěly .A jak koukám eta ji nemá ani v nabídce.

Gloory 19.12. 18:52  

Ahoj lidičky. Prosím pomooooooc!!! Dostala jsem tuhle pekárnu k narozeninám a už jsem v ní upekla asi 10 chlebů a ani jeden nebyl OK. Vždycky v půlce pačení se propadne a zdrcne. Nevím čím to je. Program mám nastavený přesně podle návodu a směs míchám s vodou taky přesmě podle návodu. Vyzkoušela jsem několik směsí od různých firem a žádný se nepovedl. Tak asi nebude problém ve mě, ale v pekárně. Co mám dělat??? No a ty metli se mi při pečení taky pootáčejí... Uznali Vám tohle jako závadu pro reklamaci??? No a ještě mám jeden dotaz... Když zavřu víko, tak úplně nedoléhá - je tam asi 1 mm škvírka. Je to normální?

Patricie 20.12. 8:21  

Pro Glory : Ahojky , suchá směs nemíchá s vodou , nebo s mlékem ,ale postupně se přidává , napřed tekuté přísady a poté suché , v žádném případě se nesmí suché kasnice smíchat se solí. pozor také na dávkování kvasnic , a vše musí mít také správnou teplotu

jitka 22.12. 9:52  

Dostala jsem pekárnu asi před měsícem ,upekla jsem jeden chleba a ten druhý už v klasické troubě.Pekárně odešel motor ,reklamace proběhla vpořádku.Teď mám pekárnu opravenou a zkouším péct.Nevím čím to je ,aletěsto krásně vykynuté a jakmile se začne péct tak chleba propadne.Upeče se ,není sražený ,ale propadlý.Nevíte čím to je?

Gloory 22.12. 15:41  

Pro Patricii: Asi jsem to špatně napsala... Používám už namíchané směsy z obchodu, do kterých se přidává jen voda - samozřejmě nejdřív ta voda. Kamarádka s nimi peče a má chlaba krásný a mě se to prostě nedaří.

Gloory 22.12. 15:47  

Pro jitku - Dočetla jsem se v diskuzi, že některé pekárny mají špatné odvádění páry a že to má za následek její hromadění v chlebu při pečení a kvůli tomu že se propadne. A taky tam bylo řešení - že mám do směsi - používám už hotové směsy z obchodu - dát o 50 - 70 ml míň vody než kolik je v návodu. Tak jsem to zkusila a fungovalo to, ale jem u jednoho druhu chleba u jiných zase ne. Mám tuhle pekárnu teprve krátce a stím propadlým chlebem mám stejný problém jako ty. Zkus si přečíst v radách "Taminka radí" možná že ti to pomůže :o)

karin75 22.12. 17:48  

Pro Jitku a Gloory: Mě taky chleba krásně vykyne až k víku a jak se začne péct, tak se mi ten vrch jako by zvrásní a trochu propadne.U prostřed je chleba dobrý. Ze začátku jen někdy, teď při každém chlebu.

Bobina 25.12. 19:56  

Dostala jsem včera pekárnu pod stromeček a mám hrůzu začít péct, protože jak to tady čtu, tak ta Maxima je většinou samé zklamání. Ty otáčecí háky při pečení a olupování povrchu mě opravdu děsí.
Ach jo, tááákovou velkou radost jsem včera měla. Radši jsem to tady neměla ani číst.

Anndy 25.12. 23:47  

Bobina - neboj nic, záleží na kusu, zrovna ta tvoje bude v pohodě!

Blanka 26.12. 15:07  

Nemáte prosím někdo časovou tabulku k Etě Maxima? Nemůžu to nikdo dohledat, jako je to u Harmony...
Díky Blanka

casa-blanka 26.12. 15:09  

Prosím vás, nemáte někdo časový rozpis u Ety Maxima. U Harmony to najít lze, ale k Maximě nesedí... díky
Blanka

Miloš 26.12. 19:21  

Taky jsem jsi ji koupil první pečení vyšlo perfektně i když háky taky klepou. Jinak chléb (výcezrný) byl výborný uvidíme co se bude dít při dalším pečení.

Miloš 26.12. 19:23  

Taky jsem jsi ji koupil první pečení vyšlo perfektně i když háky taky klepou. Jinak chléb (výcezrný) byl výborný uvidíme co se bude dít při dalším pečení.

Miloš 26.12. 19:29  

Taky jsem jsi ji koupil první pečení vyšlo perfektně i když háky taky klepou. Jinak chléb (výcezrný) byl výborný uvidíme co se bude dít při dalším pečení.

Majka 27.12. 18:31  

Maximu jsem dostala na Vánoce.Už mám upečené dva chlebíky z krabice a oba byly výborné.Zatím žádné problémy :)

Bobina 27.12. 19:29  

Tak jsem dnes zkusila upéct první chléb (z přiložené směsi u pekárny) a skvěle se povedl. S pekárnou zatím žádný problém nebyl a doufám, že nebude.

Leniki 28.12. 17:15  

taky mám špatné zkušenosti, chleba se mi při pečení propadne středem a vypadá strašně. mám upečeno asi 10 chlebů pokaždé jinak ale výsledek je stejný, uprostřed propadlý. podle mě špatně profram 1 u maximy peče. jako kdyby přestal péct, těsto klesne a nak zase začne péct. no nevím takhle jsem si to nepředstavovala. poraďte.

nniikkaa 28.12. 18:42  

Ahojte, tiez som dostala Maximu pod stromcek. Piekla som uz trikrat, chlieb bol stale vnutri husty a vlhky. Cesto sa vymiesi, krasne vykysne a potom pekaren par krat zatoci metlickami a cesto uplne spadne. Potom sa pecie. Ma to tak byt? Nie je prave v tom problem? Prosim, poradte...

nniikkaa 28.12. 19:59  

Ahojte, aj ja som dostala Maximu pod stromcek. Piekla som uz trikrat. Chlieb mam husty, tazky, vnutri vlkhy.
Nemoze byt problem v tom, ze ked cesto celkom pekne vykysne, tak sa lopatky zoparkrat pohnu, cesto uplne spadne a potom sa to pecie.
Vopred dakujem za vsetky rady.. :)

nniikkaa 28.12. 20:02  

Ahojte, tiez som dostala Maximu pod stromcek.
Piekla som uz trikrat presne podla receptov. Chlieb bol vzdy tazky, husty, vnutri vlhky.
Nemoze byt problem v tom, ze ked uz cesto celkom pekne vykysne, tak sa metlicky par krat pohnu a cesto uplne spadne. Potom sa to pecie.
Vopred dakujem za rady :)

Petr 28.12. 22:10  

Čau Tome,Pytlíku a spol,..soudruzi z ETY se neobtěžovali odepsat..proč taky,že.Maximu se mi podařilo ještě před Vánoci udat(velký zájem o pekárny)..manželka byla sice zklamaná,ale doufám,že jí to vynahradím jinou značkou.Při výběru pekárny jsem chtěl podpořit českého výrobce,ale jak sleduji přístup této firmy k zákazníkům...No moje penízky půjdou do zahraničí:-))

Ivanica 29.12. 16:19  

Mám pekárnu od štědrého dne a zatím moc nadšená nejsem upekla jsem sice jen dva chleby ale ani jeden nic moc.Jeden jsem delala ze sáčku a druhý z receptů ale nepovedl se ani jeden.Nejvíc mi vadí že se otáčejí hnětací háky a kolem nich je těsto sražené.A po dvou upečení mám oloupaný teflon.Hlavně kolem háků.Nemám žádné zkušenosti s pečením ale měly by ty háky být v klidu?Je to důvod k reklamaci?Prosím o radu Děkuji

renataab 31.12. 13:22  

Dobrý den, mám pekárnu teprve od Štědrého dne. Vadí mi vyndávání chleba přes háky. Odděláváte před pečením ty háky nebo pečete s nimi? Mě jeden hák nejde oddělat ani když je nádobka prázdná, tak nevím, jestli je to na reklamaci? Jak poznáte, že pekárna začíná péct a můžu tedy háky oddělat?

Standa 2.1. 12:02  

Ahoj lidi, pekárnu máme od srpna, v listopadu jsme
reklamovali odpadávající teflonz nádoby. Eta vyměnila nádobu za novou bez problému

jarča 2.1. 14:09  

Sestra tuto pekárnu dostala pod stromeček a nedaří se jí chleba ze směsi, může někdo poradit na který program péct.Já sama mám etu Harmony a peču na sprint který trvá 1h 58min.,ale takový program jsme u této pekárny nenašli.Děkuji za odpověď

pverica 3.1. 12:03  

Já jsem taky dostala na Vánoce pekárnu Maxima,a jsem plně spokojena!Peču každý den,a každý chlebík se mi povedl!Chce to trpělivost,a půjde to!Hlavně dodržovat postup.Napřed tekutiny,pak mouku atd.Někdy ten propadlý chléb může udělat i mouka!Já ji kupuji v Kauflandu,a že,je am výběr!!!Peču podle receptů z internetu,a jak už jsem psala jsem spokojená!Držím Všem palečky,ať se daří!!!!!

Mária 4.1. 10:37  

Kúpená na Vianoce 2007, pri pečení sa točili háky - reklamácia. V obchode bez váhania vrátili peniaze - systémová chyba výrobku. Prezradili, že tento výrobok už nie je ani v ponuke firmy ETA, a ani ho už neobjednali. Asi kúpime inú značku.

PeterC 4.1. 10:43  

MAXIMA zakúpená na Vianoce 2007. Absolvovala 2 pečenia chleba, pri pečení sa otáčali háky. Následná reklamácia, v obchode bez váhania vrátili peniaze. Povedali, že firma ETA už MAXIMU nemá v ponuke, a ani by ju už neobjednali - asi zlé skúsenosti. My skúsime inú značku.

pverica 4.1. 12:04  


Já jsem dostala taky na Vánoce pekárnu Maxima,a jsem sní velmi spokojena!Peču chléb každý den a všechny se mi povedly.Zatím sice se sušeným drožďím,ale už dva dny dělám kvásek tak pak zkusím nějaký kváskový!Prý jsou ještě lepší!Tak uvidím!Chce to trpělivost!Určitě se bude dařit i vám!!!!!!!

Benoch 4.1. 14:02  

Tak máme od vánoc maximu a zatím šlape bez problémů.Žádné otáčení háků při pečení a odloupávání teflonu. Podle jiných odkazů vychází Eta ještě oproti jiným značkám dobře.

rull 4.1. 21:26  

tak tak, mám ji sice jen od Vánoc ale pečeme několikrát denně (stejně na snídani nezbyde), problémy žádné, chleba úžasný. Propadá se jen chleba pečený ze směsí, stačí dát méně vody a úplně nejlepší je nepéct ze směsí :) receptů je tu dost.

pverica 5.1. 18:46  

pverica
Taky jsem dostala pod stromeček pekárnu Maxima.
Jsem s ní maximálně spokojena!!!Peču každý den.
A bez problému!Ještě ani jeden chlebík se mi nepokazil.Zítra budu péct poprvé s kváskem,tak jsem zvědavá!Teď míchám těsto na vánočky!Ještě to hodím do trouby a zítra na snídani budeme papat!!
Nenechte se odradit!Hlavně pozor na MOUKU!!!!!!!!

pverica 5.1. 20:31  

pverica
Je super!!!!Maximální spokojenost!!!!

pverica 5.1. 20:38  

pverica
Je super!!!Maximální spokojenost!!!!

pverica 5.1. 20:39  

Je super!!!Maximální spokojenost!!!!

Hana 6.1. 11:44  

ahoj, vybrala jsem si tuto pekárnu a dala si ji pod stromeček. nevím, ale můj názor je , že ty háky se pootáčejí ještě během pečení a doufám, že to není závada, ale že jen pomíchnou těsto. podle toho jak jsem jeden pproces pozorovala, tak péct to začíná zhruba po tom, kdy je čas 1.40h, pak se už háky nemotají a pekárna peče. Je fakt, že i mě se chlebíčky propadají a nemají nějak zvlášť vypečenou kůrku, ale podle diskusi, co jsem všude možně četla, to opravdu může být tím, že je tam moc vody, nebo u vlastních receptů zase moc droždí atd. já bych řekla, že je to všechno velká alchimie :-) pokusím se to nevzdávat a snad se mi nakonec podaří nějaký nepropadený chlebík.

DanulaK 8.1. 16:21  

Také jsem pro stromečkem měla pekárnu Maxima. Háky se při pečení protáčí. Zasílala jsem dotaz ohledně tohoto problému přímo na zákaznický servis Ety a odpověděli mi, že je třeba prověřit pekárnu v servisním středisku Ety. Takže půjde milá pekárna na reklamaci. Nejspíš to není příliš vydařený model....Uvidíme.

DanulaK 9.1. 17:26  

Pomóc, taky mi lezou z pekárny jen ušáky.

schoj 11.1. 14:56  

Mám dotaz, kdy vytahujete hnětací háky při programu 1 - klasik? Můžete napsat zhruba čas, kdy je vyndat? Děkuji Jitka

Macek 14.1. 17:43  

Ahoj přátele pekáren. jsem stejného názoru na perkárnu maximu jakovy vy. Manžel mi chtěl udělat na Vánoce radost, ale byla jsem po prvním chlebu zklamaná. Metly se mi taky otáčí a labety neupeču. Dnes zkouším chléb z internetu tak jsem zvědavá.

z.karollina 15.1. 20:07  

Ahoj všem, pekárnu mám měsíc, při kynutí se háky pootáčí, aby těsto nevyběhlo příliš, což je v pořádku, při pečení jsem pootáčení háků nezaznamenala, sice jsou v chlebíku rýhy od nich, ale nevyndavám je , poněvadž přiloženým háčkem bych určitě poškrabala teflon. Jinak jsem s pečením spokojená, vánočka i bábovka byly super, jen ten chleba se mi taky trochu propadá a zvrásňuje, zkusila jsem ubrat kvasnice, ale pořád stejný výsledek, chleba je vynikající, nadýchaný, ale jak říkám lehce propadlý, vánočka a tousťák jsou OK, tak nevím, kde dělám chybu, ale dnes jsem se dočetla, že příliš teplé tekutiny mohou za propadlý chléb, no a já dávám teplou vodu z vodovodu, zkusím dát chladnější vodu. Jelikož jsem se dočetla o problému s teflonem, formu jen vytírám vlhkou utěrkou, zatím ani škrábaneček a všechno jde pěkně vyklopit. Ještě jedna věc, ať dělám jakýkoli chleba, dávám poměr 3 : 1, bílá mouka + např. chlebová žitná, celozrnná ...., každopádně, pokud není přímo závada v pekárně, jde spoustu věcí vychytat, učený z nebe nespadl, jak se říká, a jak už tu zaznělo, je to jen stroj a zázraky neumí, jdu hledat další důvody propadlého chleba, protože bych chtěla kromě chutného, taky hezoučký. Dám určitě vědět, jestli se mi zadařilo.

ifča 16.1. 10:09  

Mám problém, jeden hák v pekárně nejde vůbec vyndat, manžel to zkoušel kleštěma i násilím. Nechce se mi zatím reklamovat protože na pečení to vliv nemá, ale líbilo by se mi před pečením háky vyndat. Takhle vyndám pouze jeden.Má někdo tyto zkušenosti.

karin75 1.2. 20:25  

Pekárnu mám od srpna, v září jsem ji byla po měsíci reklamovat, na displeji mi problikávaly nesmysly, ošoupaná nádoba kolem háků a i ošoupané háky. Po měsíci mi ji vrátili, vyměnili nádobu i metličky. Tak jsem si hodně dávala pozor, ale teflon se už zase šoupe. Navíc na začátku míchání, při pomalém, se háky skoro netočí, jako by se jim nechtělo, jak začne rychle míchání, už je to v pořádku. Háky se mi otáčejí při pečení. Půjdu to zase reklamovat, ale nedokážu si představit měsíc bez pekárny, a to peču jen 3-4x do týdne.

pverica 2.2. 20:50  

Pro schoj:
Háky vytahuji,když to poprvé pípne 12x,tak se to ještě asi 5 minut míchá.Pak je pomoučenou rukou vytáhnu,a těsto rovnoměrně roztáhnu!Pak už neotvírám.Chlebík výborný!!!!!

ditiska 4.2. 19:47  

schoj, háky vyndat 1:47 :-)

Bobina 9.2. 8:57  

Měla jsem po přečtení příspěvků z pekárny Maxima hrůzu a nakonec si nemůžu vůbec stěžovat. Od vánoc jsem upekla asi dvacet chlebů a pouze jeden jediný se mi propadl (to bylo určitě tím, že jsem při kynutí samou zvědavostí otevřela víko a těsto jak se ochladilo, tak se propadlo). Ostatní chlebíky, kynutá těsta na koláče a pečení sladkých moučníků naprosto super!!! Zatím stále peču podle osvědčených receptů na Dámě.
Celozrnnou, pšeničnou, žitnou a špaldovou mouku si kupuju Bio a chleba opravdu nemá chybu. Sladké peču z obyč. mouky. A ty pootáčející háky mně zatím vůbec nevadí.

Monika 9.2. 17:30  

Ja mám pekáreň ETA Harmony a je super. Ak je recept odskúšaný, teda osvedčený, alebo polotovar z Lidlu, tak je chleba super. Háky nevyberám, lebo priznám sa, neustriehnem ten čas, kedy to začne kysnúť a nechcem to pokaziť. Nemám s ňou také problémy ako tu popisujete.

Pavča 13.2. 19:32  

Chleba se mi propadával,když jsem použila teplou vodu.Zadělat studenou,nepropadne se.

lojza 15.2. 22:56  

tak jak je to tedy?háky se pootáčejí pří kynutí nebo při pečení?dost důležitá informace...

karin75 16.2. 20:27  

Tak už jsem podruhé bez pekárny, háky se vůbec netočily. Dnes jsem ji odnesla na reklamaci. Nevím, jak ten měsíc přežiji, a hlavně jestli mi ji zase vrátí opravenou. Až při třetí reklamaci vracejí peníze. Háky se mi pootáčely i při pečení.

Lenus25 18.2. 8:52  

Lojza: mě se háky protáčely jak během kynutí, tak během pečení. A jak píšu ve svých zkušenostech, když jsem je vyndala, bylo slyšet jak se protáčí hřídel. Většinu chlebů jsem pekla na program 1, po pípnutí na přidání semínek jsem počkala až domíchá, pomoučenou rukou jsem vyndala háky, těsto jsem "upravila" do celé formy, zavřela a nechala péct. Nemůžu říct, že by se mi chleby nedařily, ale přeci jen, čekat třeba do půl jedné v noci, abych mohla vyndat háky a potom upečený chléb, no kvůli tomu jsem pekárnu nechtěla, že.
Nejdřív jsem si zvykla dělat chléb do ošatky, to uvítal hlavně můj syn, protože "cihly" odmítal jíst, ale potom jsem se rozhodla pro reklamaci, tak uvidíme, určitě dám vědět, jak jsme dopadli. Říkali, že možná do 14 dnů, už je to 6 den!!!

karin75 19.2. 18:04  

Pekárnu mám podruhé na reklamaci. Nešli háky při pomalém hnětení a pak už ani při rychlém. Také jsem nahlásila ošoupanou formu a háky, i když jsem ji používala jen 4 měsíce. Mám ale takové tušení, že ji zase opraví. A celý měsíc budu čekat. Peníze vracejí až při třetí reklamaci, takže jsem z takové značky zklamaná, to už i v hypermarketu vrací peníze při první reklamace, tak kde je lepší to kupovat? Háky se mi protáčely i při pečení.

Jarča 25.2. 8:32  

Ahoj všem!Maximu mám od 10/07,zvykla jsem si a peču pořád,ty háky mě zarážely, ale myslela jsem,že je to normální..Co mě ale poslední dvě pečení vadí-stalo se to při odloženém startu, kdy jsem nevyndávala háky-ráno jsem se vrhla na chleba,ale byl upečený jakoby "z kopce".Na jedné straně výborný,na druhé cosi sraženého,jakoby jeden hák nehnětl..Tak nevím!

alopa 2.3. 15:53  

Hrůzný výtvor z ety najdete v mé fotogalerii.Mrkněte na chléb upečený s pootáčejícími háky!!!!

Mirka19 6.3. 19:36  

Dostala jsem tuto pekárnu k vánocům. Taky mně štvaly pootáčející se háky, tak jsem dneska napsala do ETY, jestli je to důvod k reklamaci a bylo mi sděleno, že je a že se máme obrátit na prodejce a nebo na servis. Mrzí mně to, jinak jsem s ní moc spokojená.

Mirka19 10.3. 17:34  

Háky se pootáčely jak při kynutí, tak při pečení. Psala jsem do Ety a nepsali mi, že ji mám reklamovat, tak už jsem 3 dny bez ní. Taky mi napsaly, že ji už z technických důvodů neprodávají, protože ji chtěli rodiče a ptala jsem se, kde by se dala koupit.

marketaplus 20.3. 7:50  

pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

marketaplus 20.3. 7:50  

pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

marketaplus 20.3. 7:53  

pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

marketaplus 20.3. 7:55  

pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

DanulaK 20.3. 14:27  

Tak hlásím výsledek reklamace pekárny - vráceny peníze. Už mám novou Domo B3955

marketaplus 20.3. 18:52  

pekárna zatím upekla vše na jedničku,ale vadí mi,že při změně směru hnětení dělá větší rámus než na druhou stranu je to normální,nebo ji mám reklamovat?

cermy 26.3. 14:15  

Jana-PSALA A JSEM PŘÍSPĚVEK HNED NA ZAČÁTKU-MĚLA JSEM PROBLÉMY S TEFLONEM(PO MĚSÍCI UŽÍVÁNÍ SE ZAČAL ODLUPOVAT-NA METLÁCH A V MÍSTĚ TŘENÍ V NÁDOBĚ, NEDOVÍRALA SE DVÍŘKA...).DNES SE MI VRÁTILA Z REKLAMACE-NÁDOBU I METLY MI VYMĚNILY, DVÍŘKA OPRAVILY....TAK JSEM NA TO ZVĚDAVÁ, ALE POPRAVDĚ Z PEKÁRNY NEJSEM NADŠENÁ-ZKLAMALA MĚ.....

MIrka19 29.3. 19:40  

Hezký večer. Tak jsem vlastnila tuhle pekárnu. Občas se háky pohnuly i při kynutí i při pečení. Šla jsem reklamovat a včera paní prodavačka říkala, že mi vrátí penízky, ale nejdřív jí je musí poslat. Už vím, že další si koupím Domo 3955. Mirka

Jakelina 2.4. 12:02  

S pekárnou jsem celkem spokojená, mám ji od vánoc. Metly se mi tady otáčejí při pečení, tak je vyndávám. Nádoba i háky jsou zatím O.K. Hodně peču chleby a mazance a dělám tam všechny těsta.

grizly 7.6. 17:03  

Protačeni haku reklamujte budou vam vraceny penize .

Honzax 23.7. 10:09  

Při pečení se otáčejí háky, takže chleba je v jejich okolí sražený. Reklamovali jsme a Eta se vyjádřila, že je to neopravitelné a že se máme s reklamací obrátit na prodejce. Vypadá to, že Maxima prostě háky při pečení otáčí, takže výměnou si nepomůžu. Takže jinou pekárnu? Taky už jsem viděl pracovat pekárnu, která evidentně měla problém těsto utáhnout (slabý motor). A to dle technických údajů nepoznáte - jak se tady na webu píše "silný motor - 800W", tak to je poněkud zavádějící, protože těch 800W je na celopu pekárnu a většina z toho je na topné těleso na pečení, takže výkon motoru se prostě neví.
Taky mne překvapuje, že v návodu není jediný recept na český chleba. Všechno jsou to západoevropské buchtoidní paskvily obsahující máslo, mléko a spoustu cukru - a jsou na ně taky sestaveny ty programy, díky tomu taky potom náš chleba (s minimálním obsahem cukru) je hrozně světlý i při navolené maximální tmavosti kůry. Zkuste se zeptat babiček, jestli dávaly do chleba máslo a cukr.

Danila 31.7. 9:21  

Má pekárna Maxima odložený start na program "těsto"? (ráno vstanu, z krásně vykynutého těsta udělám rohlíky a dám do trouby)

Víťa 15.11. 19:21  

Máme Harmony 2.5 roku, 2x vyměněná nádoba i háky.Byla velká vůle u hřídelek,hák při hnětení spadl z hříd.do těsta a zablokoval se mezi 2hák a stěnu- odřel se teflon.Ta ploška na hřídelce je 5 mm,to je málo.Těsto na chleba musí být tužší, jinak je ušatý.Právě při hnětení hák sleze z hřídelky.Dávám mezi hř.a hák proužek papírku,už neslézá.Při pečení se mi háky neotáčí-nevyndavám je.Ale těch 30°pootočení by nemělo vadit.Taky každá mouka je jinak vlhká,s vodou se musí opatrně.Te peču z Mouky na dom.chléb z Kauflandu,asi za 10kč. je chutnější než z žitná a pšeničná chlebová PENAM po 16.90Kč,v poměru 40a60%.Musí se to zkoušet.Hodně úspěchů.Kdybych novou pekárnu,zkusil bych Panasonik -je dražší.

Víťa 15.11. 20:07  

P

Anndy 27.12. 11:37  

jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na naší diskusi / klik

derry 28.12. 11:24  

ahojda,Maximu mi koupil manžel vloni,nebyla jsem s ní spokojená,podařilo se mi ji vyreklamovat asi až na potřetí,nenechte se odbýt stylem-paní,vy jste jediná,kdo si stěžuje...Já upekla jeden super nepovedený,nafotila v pekárně i na řezu a šla reklamovat.Po měsíci mi vrátili peníze s tím,že závada nelze odstranit.Teď mám z Lidlu Bifinet,byla cca o půlku levnější a peče suprově.Pekla jsem chleba,mazance i makovec a jsem spokojená na maximum

pverica 1.1. 11:26  

Já mám tuto pekárnu již rok,a jsem maximálně spokojená,i když už taky mám trochu poškrábanou
nádobu.Háky před pečením vytahuji!Tady ani nejde
o pečení chleba,ale dělám v ní všechno těsto,na knedlíky,buchty,veky,vánočky,rohlíky atd.Dále v ní
škvařím sádlo,peču sekanou a jiné!!!Už si to bez pekárny nedokážu představit!!!Je super!!!

Skatulka 8.1. 18:12  

Dobrý den, chci se zeptat, když chci z pekárny vyndat hnětací háky abych v chlebu neměla díry,kdy to můžu udělat? Časovou tabulku jsem tu našla jen pro pekárnu ETA Harmony a Siesta. Děkuji

Anndy 8.1. 20:21  

Skatulka - Hnětací metly lze vyndat po druhé fázi hlazení těsta. V době kynutí těsta jsou tři fáze, kdy se hnětače několikrát protočí, těsto splaskne, v časové tabulce je to nazváno - splasknutí - hlazení těsta. Opatrně pekárnu otevři, nejlépe mokrýma rukama vždy z jedné strany těsto nadzvedni a vydej hnětače. Také je možné mokrýma rukama těsto uhladit, případně posypat semínky apod. Pekárnu opatrně zavři, neměla by být otevřená dlouho a neměla bys ničím bouchnout.

karin75 18.1. 15:21  

Skatulka - já háky vyndávám vždy jak mi zapípá na přidání semínek, 5 minut ještě míchá, a pak tedy vyndávám.

MartinaP. 20.7. 9:14  

Pokračování.... Vadí mi pootáčející se metly. Ikdyž je před pečením vyndám, slyším, jak se otáčí ty zbylé "kolíky". Bohužel mi kvůli tomu již dvakrát padlo těsto. Máte někdo tuto závadu po reklamaci? Co vám řekli a uspěli jste s tím vůbec? Děkuji.
Jinak jsem ale s pekárnou moc spokojená. Výrobky z ní nám všem chutnají.

Anndy 20.7. 12:36  

MartinaP. - ve fázi Pečení už se hřídele otáčet nesmí. V době kynutí těsta jsou tři fáze, kdy se hnětače několikrát protočí, těsto splaskne, v časové tabulce je to nazváno - splasknutí - hlazení těsta. Hnětače se tedy vytahují až před koncem kynutí, po posledním protočení hnětačů.

MartinaP. 10.9. 17:24  

Takže jsem pekárnu reklamovala a nyní máme doma úplně novou. Eta nám ji vyměnila s tím, že byla vadná elektronika. Už jsem v nové pekárně pekla a bohužel musím konstatovat, že i u ní se metly pootáčejí. Eta se vyjádřila v tom smyslu, že je to prostě všeobecně vada této pekárny a že pokud peče, tak v ní mám péct, tak rok ji mít a pak ji reklamovat. Že pak mi vrátí peníze nebo dají novou pekárnu...

Adika 13.3. 10:28  

Tuto pekaren som kupila manzelovi pred 5 rokmi. Chcela som najvacsiu s dvomi hakmi a znacku na ktoru bude lahke zohnat nahradne diely. Kym sme sa zzili nam to trocha trvalo ale zvykli sme si stala sa kazdodennou sucastou. Posledny rok ale nadoba zacala pretekat hak uz nedrzal myslela som ze to vyriesime novou nadobou ale zacal nam haprovat aj ovladaci panel skratka sa nedala prepinat ked sme to rozobrali zistili sme ze je tam plastova konstrukcia s kolickami ktore su zlomene :( V Ete mi zial povedali ze tato pekaren sa nevyraba ani nie po roku ju stiahli a nahradne suciastky sa nedaju zohnat. Takze som pohorela presne na tom na com so si pri kupe zakladala. Nahradna nadoba sa da objednat za 30€ dnes zvazujem kupu novej pekarni.

LucyF 15.12. 11:29  

Sháním jeden hnětací hák, kdyby měl někdo na prodej, prosím kontaktujte mě.. Mám funkční pekárnu, ale hák jsem někde ztratila při stěhování.. Kdyby někdo prodával, prosím ozvěte se na mail luciefrelichova@seznam.cz, děkuji :)Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.